Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az emberek azért járnak...

Az emberek azért járnak templomba, amiért a kocsmába?

Figyelt kérdés
Mi cél vezérli a kocsmába tartó embereket, és mi cél vezérli a templomba igyekvő híveket? Egy rövid időre magszabadúlni a világ bajaitól? Elfeledni a nyomoruságukat? Pár pillanatnyi boldogságért? Vagy van ennek egy sokkal mélyebb hatása is? Az ember társas lény. Régebben az ősember a tüzet ugrálta körűl. Ez már a modern embernél nincs jelen. Szükség van valami másra. No de mire is van szükség, a hitre vagy a közösségre?
2009. aug. 13. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

én pusztán azért térek be néha a kocsmába, mert nagyon szomjas vagyok, vagy azért, mert dartsozni akarunk a párommal :) más különösebb indoka nincsen...templomba meg nem járok

de komolyabban válaszolva a kérdésedre: az ember társas lény, ezért szüksége van valamilyen közösségre, aminek a tagja lehet...valami olyan közösségre, ahol azonos nézeteknek,vallásnak,vagy épp hobbinak élnek az emberek, így van bennük valami közös...sajnos vannak emberek, akik nem mindig a megfelelő közösséget választják és így egy intelligens,jó képességű emberből csapnivaló naplopó válhat, vagy épp fiatalkorú bűnöző

2009. aug. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
a lepontozótól szívesen venném, ha elmondaná, mivel nem ért egyet, hogy tanuljak belőle ;)
2009. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én bizony szívesen járok mind a két helyre...:) Templomba nem a közösség miatt megyek, hanem azért, mert szükségét érzem az ott kapott lelki feltöltődésnek. Kocsmába pedig azért, mert ott találkozunk a barátokkal, szóval ide inkább a társaság vezérel, mint a templomba.
2009. aug. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi templomba járunk. Ezzel fejezzük ki azt, hogy hiszünk Jézusban, akit Isten küldött erre a világra, hogy magára vegye minden ember bűnének büntetését, és ezáltal megbékítsen minket a teremtő Atyával. Igemagyarázatot is hallgatunk ott, de az nem jelent túl sokat (itthon olvassuk a Bibliát és keresztyén könyveket mindenféle aktuális témában, ez többet jelent); találkozunk a többi hívővel - én főleg ezért megyek oda. Ne gondold, hogy mindenki, aki templomba jár, hisz! Legtöbbjük puszta szimpatizáns, akinek tetszik a vallásosság, de eszük ágában sincs értékrendjüket és gondolataikat alárendelni Jézus tanításának.

Nálunk sokszor elhangzik, hogy az istentisztelet nem akkor ér véget, amikor kimegyünk a templomból, hanem akkor kezdődik! Ugyanis a mindennapjainkat úgy kell megélni, a fejünkben csak azoknak a gondolatoknak lehet és érdemes teret adni, ami Isten akaratának, szándékainak megfelel.

15 éves hívő múlttal azt tudom mondani, hogy nagyobb kincset leltem a megváltásban és Jézus tanításaiban, mint gondoltam volna. Vonzott Isten szeretete, mégis igen nehezen hoztam meg a döntést, hogy elfogadom Jézus helyettes áldozatát a bűneimért, megbékélek Istennel, és engedelmeskedem törvényeinek. Azt hittem, áldozatot hozok, de én lettem megajándékozva. Sokszor szánakozva hallgatom az ismerőseim gondjait, és fáj, hogy nem mondhatom nekik, hogy térj meg, ez lenne a te bajodra a hosszútávú megoldás! 100%-ban elutasítanának, és azt gondolnák, rosszindulatú térítő vagyok.

Úgy érzem sokszor, én vagyok aki forrást talált, de elhallgatja a szomjazók elől, mert hazugnak mondanák.

2009. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"itt van az Isten háza és itt van az ég kapuja."

Ter 28,17


Szerintem ezért járnak a hívő emberek templomba.


A kocsmára ez nem mondható el.


Mindenki oda jár, ahova akar.A probléma ott van, amikor az ember kijön a kocsmából és részegen botrányt csinál a templomban. Én kétszer is láttam ilyet, egyszer a Szent-István Bazilikában, egyszer a Ferenciek terén levő templomban.


A szent és a profán nem összekeverendő.

2009. aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Persze ugyanaz a cel is vezerelheti akar a kocsmaba,akar a templomba tarto jaro egyeneket:hat hol mashol villogtathatja uj cipojet,uj ruhajat,uj frizurajat az ember?:)) igen,vannak ilyen egyugyu emberek is.Ezt egyebkent egy tanarom mondta,es en teljes mertekben egyetertek vele.
2009. aug. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"egy tanarom mondta"


Minden tanár lehet szamár, de nem minden szamár lehet tanár.

2009. aug. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!