Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten megjelenne előttem,...

Ha Isten megjelenne előttem, azt elhinnétek nekem hívők? A Bibliai történetek alapján hinnetek kéne.

Figyelt kérdés

Eddig csak a keresztények húzták rá, hogy Istentől származik,akár közvetlenül,akár közvetve a Biblia, de ezt eddig semmi nem bizonyítja,mint ahogy Isten létét sem.


Na már most, ha én azt mondom, hogy tegnap este Istennel álmodtam azt elhiszitek-e nekem? Mert a Biblián alapuló hitetek sem több, mint hisztek pár régi embernek,akik megírták azt vagy akik terjesztik. Teljesen mindegy,mert őket nem ismeritek és engem sem, ergo ugyanolyan erősen "érvelek" mint ők. Jó pár bibliai személynek megjelent Isten és ti csak úgy elhiszitek,akkor elvileg nekem is hinnetek kéne ugyanezen az alapon. Az álmomban azt mondta Isten:


"Menj fiam és terjeszd az evolúciót, menj és mondd el a népednek, hogy csak egy és igaz fejlődés létezik,amit a mai tudomány evolúciónak nevez. Azt is hirdesd, hogy a Biblián alapuló történetek és az abban-rólam-leírt tulajdonságok nem igazak és minden úgy történik ezen a világon,ahogy azt a mai tudomány a biológiára,fizikára és minden más természettudományra alapozva állít. Ez a te feladatod....ja és még azt is említsd meg, hogy köszönöm jól vagyok és egyáltalán nem érdekel a ti kis világotok, hogy veletek mi történik..."


Tehát ha másnak hisztek a nagy semmi alapon,akkor nekem is hinnetek kell.Ha pedig nekem nem hisztek,akkor mi az oka,hogy nekem nem,másnak meg igen? Ez a kérdés.


2012. nov. 15. 17:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
76%
Ha a Bibliát a próféták érveléseként fogod fel, akkor nem fogod a hívőket megérteni.
2012. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%

"Na már most, ha én azt mondom, hogy tegnap este Istennel álmodtam azt elhiszitek-e nekem?"


Először is, nem hinném el, mivel magad mondod, hogy csak kitaláltad.

Másrészt a Bibliában az esetek döntő többségében nem álmukban látták Istent, ha csak ilyen esetekről lenne szó, én sem hinnék a Bibliának.

Harmadrészt valami jelet is köllene mutatni, vízfakasztás sziklából, halottak föltámasztása stb., hogy hiteles legyen.

Negyedrészt, ha az üzenet amit hozol megváltoztatja az életemet, és működik a gyakorlatban, jobb, boldogabb, szebb életem lesz tőle, az is egy érv lenne a hitelessége mellett.

Ötödrészt kvarkot, és neutrínót sem láttam soha életemben, mégis elhiszem a létezésüket, mert fizika könyvekben olvastam róluk. Sőt a relatívitás-elméletet is elhiszem, mert olvastam az Einstein által írt, nagyközönségnek szánt könyvét a témáról. Nincs olyan matematikai képzettségem, hogy meg tudjam oldani az elmélet bonyolult egyenleteit, de én mégis megadom ezt a bizalmat Einsteinnek, és elhiszem, hogy nem hazudik.

Hatodrészt, mikor lesz hiteles neked, egy Istenről szóló beszámoló? A fatimai jelenés, az égről lezuhanó pörgő Napkoronggal, amit legkissebb becslések szerint is több ezren láttak, az hiteles vajon? Vagy csak akkor, ha a Föld teljes lakossága látja egyszerre, köztük te is?

Hetedrészt miből gondolod, hogy a mai keresztények nem találkoznak valamilyen formában Istennel? Jelentem, én találkoztam már a természetfelettivel. A saját szememnek hihetek, vagy csak a tiédnek?

2012. nov. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Sehol nem írtam, hogy kitaláltam. Másrészt ha hiszel Istenben,akkor elvileg teljesen mindegy,hogy álmodban vagy éber állapotban jelenik meg,mert ez csak számunkra más tudatállapot és Isten szempontjából nem.
2012. nov. 15. 17:54
 4/34 anonim ***** válasza:
2. válaszával értek egyet. Egyébként olvasd el a válaszomat arra a kérdésre hogy honnan tudjuk hogy a Biblia isteni eredetű.
2012. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
77%

"Sehol sem írtam, hogy kitaláltam."


A magyar nyelv szabályai szerint, amit írtál azt jelenti, hogy nem jelent meg Isten álmodban. Hiszen azt írtad, "ha megjelenne". Bocs.

Másrészt, hogy lenne már mindegy, hogy álmodban jelent meg, vagy nem. Ha én álmomban látnám Istent, nem hinném azt, hogy őt láttam, csak ha valami más is utalna arra, hogy tényleg ő volt. Álmában az ember sok mindent lát, ami nem az, aminek látszik, éberen ez ritkán fordul elő. Szóval, ha álmodban láttad, akkor pláne kéne más jelet is felmutatnod.

2012. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Ha megjelenne elhinnétek-e? Az egészet tedd oda,mert így van értelme. Ezzel nem bizonyítod,hogy a lejjebb írt élményem kitaláció. Nem tudsz szöveget értelmezni,de sebaj,mert eddig sem adtál konkrét választ egy konkrét kérdésre.
2012. nov. 15. 18:23
 7/34 anonim ***** válasza:
93%
Ja, csak fél oldalnyi választ adtam a nagyon elmés kérdésedre, hogy miért nem hinném el. De már az elején gondoltam, hogy nem válaszokat vársz, hanem dicséretet, hogy milyen okos vagy. A szövegből meg egyértelműen kiderül, hogy nem valós, csak elméleti a kérdésed, tanulj meg fogalmazni, ha nem ez volt a szándékod.
2012. nov. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%

2. válaszolóval egyetértek!

Még annyi tennék hozzá, hogy azok az emberek, legtöbb olyan ember, akik a Bibliában prófétaként szerepeltek, illetve az apostolok közül az összes meghalt a hitükért.

Izajás mártírhalált halt, egyes források szerint kettéfűrészelték, mert ostorozta a népet. Szent Pál apostolt a keresztényüldözések alatt lefejezték, mint ahogy Szent Pétert keresztre feszítették, valamint az összes apostol mártírhalált halt (kivéve Szt. János, de őt is többször próbálták megölni)

Te meghalnál az evolúcióért?

2012. nov. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Mivel Isten minden amit magad körül látsz, ezért nyilván elhinném.
2012. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
75%

Azért nem értessz bennünket kedves kérdező, mert a mi hitünk nem vak. Én például nem azért hiszek, mert xy leírta, hogy Isten megjelent neki. Ezt senki sem várja el tőled.

Én arra jutottam, hogy logikusabb az Isten léte és Jézus Krisztus tanításával pedig abszolút egyetértek.

2012. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!