Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Karcsi bácsi igazat mondott?

Granulátum kérdése:

Karcsi bácsi igazat mondott?

Figyelt kérdés

"a vallás a népek ópiuma"


Marx Károly



2012. nov. 22. 20:31
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

okeán írtad"Szerintem ezért stagnálnak a szélső balos csoportok is. Látják, értik a problémát, de nem tudnak új irányt mutatni."


Tudod oki ha valaki azt hazudja Ő egy balos humanista és a szívén viseli a nép sorsát-- és még Miskolcra is elmegy egy lakótelepre csicsiskázni, csak azért hogy futkározzon, mert "ő leszáll a mennyekből" hőn imádott népéhez, mert Ő segíteni akar az ország egyik legszegényebb régióján is... akkor miért nem ossza szét a milliárdjait először, vagy miért nem fogad be a a villájába otthontalan szerencsétlen családot amikor ő mag is minden nehézség nélkül jutott ahhoz a villához- potom állami áron, mert megörökölte Apró Antaltól, Apró Antal pedig az állambácsitól kapta miután a kommunisták elől elmenekült a a valódi tulajdonosa.


Szóvak ha a baloldal, valóban baloldal lenne, akkor szétosztanák a milliárdjaikat, pl. a volt pénzügyminiszter aki csak nem kacsalábonforgó, ultramodern villát építtetett magának! De sorolhatnánk az összes milliárdos mert 2000 körül van a számuk.


Ha anyagi szempontokat nézzük, akkor Kádár hozzájuk képest szent kódis János volt! Igaz Hagyott maga után állami adósságot-- na de akkor építettek lakótelepeket, nem volt koldus az utcán, nem állt az utakon prosti, és nem volt munkanélküliség- Igaz a melósnak akkor se volt sok a bére-- de bármikor kiléphetett mert egy másik üzemben pár fillérrel vagy forinttal többet fizettek. De ingyenes volt az EÜ és az oktatás!


Most meg-- NA EZÉRT VISZONT DÜHÖS VAGYOK! az értelmes és okos unokám, lemondott a továbbtanulásról ma is dolgozik iskola mellett és azért nem tanul tovább, hogy a tehetséges öccsét taníttatni tudja, ha velem történne bármi.. Mert arra semmi biztosíték, hogy az egyetemet ingyenesen elvégezheti, ezért az érettségi után, de már most is szakmákat tanul többet is, egymás után, miközben diákként is dolgozik. Ha hinnék ilyesmiben, ... akkor azt kívánnám, verje meg őket...az a magasságos!


Ide juttatták az országot ezek a tetves, urat megjátszó, csak politikai sóderhez értő és vallások maszlagjait hintő, képmutatók. Megetetik ezt a szerencsétlen, buta, igazát keresgélő népet.


Mi az, hogy valaki doktorátust szerez- csak mások által régen íródott valami vallásos baromságból, és akkor már ott ülhet és állami vezetőbeosztást kaphat?


Könyörgöm nem a legkiválóbb mérnököknek, közgazdászoknak, államjogot, orvosi egyetemet végzetteknek kellene ott ülni a miniszteri székekben? Mindenféle párt ideológia nélkül? Az ideológia az a filozófusok asztalára való, nem pedig egy országházba. A politikai filozófia alapján született pártok, semmivel se különbek, mint az egymással szemben álló maffia szervezetek.


Mert így megint elsősorban a párttagság a fontos és a jó helyezkedés, az elegendő tőke, a hosszú nyelv, ahhoz hogy beleszólása lehessen mindenbe-- persze maguk malmára hajtva a vizet.


summa summarum... féltem az unokáim jövőjét...


Ha tegyük fel nem lettek volna itt a ruszkik a nyakunkon-- akkor se lett volna demokratikus államunk, mert akkor is pártot hoztak létre- a kommunista pártot-velünk vagy ellenünk, elven működött-- velünk vagy akkor lehetsz bármi, ha nem fújod azt amit mi akarunk, akkor örülj hogy élsz! Pufajkád is van?-- ahhoz vezető beosztás is jár-- na és kiemelt nyugdíj


Most talán nem ez történik? - a köztársaság elnöki címmel kiemel nyugdíj és "méltósághoz" járó villa is jár élete végéig! MIRE FŐL!??? Előtte hol lakott a HID alatt tán? az csak egy poszt, egy meghatározott ideig szóló, CSAK hivatali poszt, a nép részéről. Elég szép summa, jövedelem fejében!


Mi a különbség az egyetlen színbe öltözött erőszak szervezet megtévesztései vagy a sok színbe öltözött, egymás ellen is játszó, de már tőkés megtévesztő machinációja között? SEMMI.

2012. dec. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

jaj mami nyilván nem rá gondoltam szélső bal alatt :D hanem inkább ilyen kommunitsa, meg anarcho- mindenféle csoportokra.


pl ezt biztos ilyenek írják:

[link]

2012. dec. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

tudod okean való igaz ha az unokám jövője jut eszembe.. hát.. nagyon bezsongok, mint olvashattad-- de azért azt se szabad elfelejteni, hogy maguk az emberek is tehetnek rola... részben mindent elhisznek ha jól tálalják legyen az politikai vagy akár hit sóder, na és nem tudtak ellenállni a bankok csábításának, mindenki mindent egyszerre akart--

Aztán olyan hiszékenyek lásd az eszement 2012 dec.21. i világvégét-- ma már nem egyszerűen világ végét jósolnak a weboldalakon hanem már szellemi felemelkedést is na persze mert a fénylények vagy mik már itt vannak és felemelik az emberiséget-- szóval borzalmas mennyi marhaságot írnak és el is hiszik az emberek a közösségi oldalakon.


amit pedig betettél lehet hogy szélsőséges a hangja de viszont teljesen igazuk van. Ha fiatal lennék magam is ilyen lázadó lennék az hétszentség. Amikor fiatal voltam,megírtam a magamét Aprókának" kádárkának" Jól fejbe vágtam és tőkön a katona tisztet (alezredest) akit a nyakamra küldött, aztán tökön rúgtam egy városi rendőrkapitányt, íróasztalát borítottam és székkel vertem egy tanácsi fő muftit, egy pufajkás KTSZ elnőköt, egy lakás hivatalvezetőre csak az asztalt boritottam-- egy gázpalackot nyitottam amikor kiakartak lakoltatni, mert beköltöztem két pici gyerekkel egy új házba, aztán elfogyott a gáz, csákánnyal kiemelték az ajtót, mire lebilincseltek addig verekedtem és húztak vontak, mert nem tudtak lefogni, hogy már csak egy alsónemű maradt rajtam. csak ezek után kaptam egy pici szoba konyhát!


Ami csodálatos volt kezdésnek, mert tudtam attól kezdve spórolni és minden bankkölcsön nélkül megépítettem az otthonunkat 4és1/2 szobás házat. Az összes bankkölcsönöm a gyerekszobák be bútorozása és a központi fűtés volt!


Aztán az utolsó verekedésem az első férjem volt, akit véresre vertem végig egy üres nagy tárgyalótermen székekkel asztalokkal a bíróságon a válóperünknél, levertem rajta azt a sokat amit kapott a kicsi gyerekem 11/2 éves, hogy behorpadt a homloka, kaptam tőle én is eleinte, csak attól kezdve félt tőlem, hogy a kisfiam bántotta, még aludni is félt amíg el nem tudtam menni máshova lakni.


Így vadultam meg tulajdonképpen mindenkivel szemben, aki csak félszóval durva, vagy pimasz volt mint nővel vagy észre vettem a csalásokat az igazságtalanságokat-- amikor hiába kérvényeztem lakást a kezdéshez.


Sajnos... vagy inkább szerencse.. az unokám aki most 18, Ő nem ilyen, Ő csak úgy kijelenti sz.rok a világra. Kikaparom magamnak ami kell, és öcsiből pedig nagy zenész lesz nyugi mami. De remélem egyszer ha létezik egyáltalán ma még ilyesmi, estin tanulni fog vagy levelezőn. Mert nagyon jó matekból, kémiából, fizikából, informatikából.


De tudod okean ha nem tesznek a vezetők egy teljes fordulatot a gazdaság megtervezésében, gondolkodásukban és a vezetési moráljukban-- akkor nem hiszem, hogy az új nemzedékek, akik sokkal intelligensebbek mint a régiek és sokkal könnyebben is egymásra találnak, ne robbantanának ki forradalmat.


Mert az nem megoldás, hogy szaporodik a bűnözés a bank és egyéb rablás, és nagyon sok közöttük végső elkeseredésében teszi, ráadásul a példa ragadós!-- csak egy-két erős vezéregyéniség kell és elszabadulhat a pokol ismét.


Az ember, mint én is olyan szelíd voltam, soha senkit nem bántottam inkább félre húzódtam-- de ez mindenkire érvényes, - ha az emberek túl sok megpróbáltatáson mennek át, akkor vagy összetörik vagy megvadul.


De felejtsd el amit írtam, mert tudod nekem elég meglátni egy nyomorgó családot egy otthontalant és emlékek felidéződnek és bevadulok, szóval nem kell komolyan venni-- szerencsére már fogatlan vadállat vagyok.


Reméljük a legjobbat- csak megjön az eszük.. okulniuk kellene a múltból.

2012. dec. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

tudod okean az ajánlott oldalban azért sok igazság van-- még ha számomra elfogadhatatlan is a különböző pártideológiák felemlítése vagy épp egy újabb balos jobbos francosnak megfogalmazása.


Nem létezett még olyan ideológiai irányzat amit ne fejlődést biztosítónak vélt szándékból, okoskodásból szavak csűrés csavarásából teóriaként, ne találtak volna ki, esetleg nemes szándékból, aztán amikor sikerre vitték maga lett a hatalmi eszköz. A vezetők és a slepjük pedig a hatalmat élvezők. szó szó engem bármilyen színű akár hupikék is egy ideológia már is ellenszenvvel viseltetek iránta, ahogy a bika a vörös posztóra.


Volt az oldalon egy cim-bejegyzés;Milyen válság? Milyen baloldal? na ennek a fejezetnek Mi a teendő c. részletével teljesen egyetértek.


Amúgy a világ emberiségének életét csak úgy lehetne rendbe hozni, ha először is a vallások és minden egyéb ezoterikus csoportosulás-- kimaradna az országos közéletből- aztán egyetlen szin maradna meg mint ideológia a nemzetiszín

2012. dec. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

valamire rosszul pöttyintettem-mentettem- szóval folytatom mint ahogy Károly bácsi írta volt, helyesen, az önkábítást meghagyná az ember üres unalmas napokra, vagy épp ünnepekre és távozást" megelőző alkalmakra- hisz tök mindegy, hogy marihuánát szív be vagy pedig miszticizmust a lényeg megnyugodjon, elkábuljon egy illúziótól.


De a világ az életszínvonal globálisan csak akkor válhat emberivé, ha a szorosan vett mindennapi életből, kifelejtjük a miszticizmust, és mindenféle színezetű politikai csoportosulásokat és frázisait is törölve.


A valódi értelmes küzdelem, nem a munkához való jogért kellene hogy legyen, hanem az élethez való jogért, és mindenki számára, akár képes arra, hogy eladja a munkaerejét, akár nem. Ha képes biztosítani kell számára, ha nem képes, oda kell terelni.


Mert tudomásul kellene venni, hogy az élet szellemileg és képességében erősen differenciált-- tehát a lemaradt rétegek nem kizárólag azért válnak lecsúszottá, mert nem akarnak dolgozni vagy ember módon élni, hanem azért, mert vagy nem talál munkát amiből megélhet önállóan, vagy mert nem képesek rá önmaguktól!


Ha biztosítanak számára és kezébe is nyomják azt a hálót és megtanítják miképp kell a folyóból halat fogni, és milyen élvezetes azt elfogyasztani, akkor képes megtanulni és használni is- de újra meg újra ki kell terelni a folyó partjára-- máskülönben eltéved.


Ha viszont ezt nem veszi észre a vezető réteg, akkor egyre több munkaképes ember kallódhat el, aki személyiségében, erkölcsében eltorzulhat -- Ezt használják ki azok a rétegek akik jelen pillanatban hazug ideológiai frázisokból, misztifikált ópiumos mesékből elég szépen megélnek.

2012. dec. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

olvasva élet történetedet gondolom alig várod, hogy elszabaduljon a pokol :D Én sem vagyok ennyire agilis és az is ott van, hogy addig nem mennék utcára és pláne nem fordulnék erőszakhoz, amíg nem látom, hogy mi jönne az után. És szerintem pont ez a gond a forradalmakkal, hogy olyan valaki áll az élére, akinek ugyan úgy fogalma sincs semmiről, de ezt észre sem veszi. És amikor ott van, hogy na mit tudna kezdeni, ha ő határozza meg, hogy mi lesz a játék a jövőben, akkor nincs jobb ötlete, mint a korábbit folytatni. És sajna rohadt bonyolult ez az egész ami itt zajlik. Nem tudom van e bárki aki átlátja. Nem hiszem. Szóval csak sodródunk valami felé, de nem a kezünkben van a kormány. Hanem hogy visszatérjünk marxhoz valami személyek fölötti dinamika viszi valamerre a történéseket.


Az egyetlen színnel az a gond szerintem, hogy ha ezt ráakarják erőltetni arra is, akinek más a fontos, akkor az vagy boldogtalan lesz vagy el fog menni, ahogy most is sokan teszik. Akár csak az, hogy nemzeti szín is sokféleképpen értelmezhető. Elvileg a Jobbik is ezt hirdeti, és hát ugye...


Nekem szimpatikusabb lenne valami olyan, ahol nem akarnánk abba beleszólni, hogy ki hogyan keresi az "üdvözülését", addig amíg ezzel mások esélyeit nem rontja, hogy a magukét szintén úgy keressék ahogy szeretnék.


Szerintem amúgy azt, hogy mi ez az ópium dolog jól fogalmazza meg Marx, de én azt nem osztom, hogy ezt el kellene tüntetni. Szerintem jó dolog ez a jelentés adás. Hogy az életet valami varázslatos porral borítjuk be és a szerint mozgunk benne. Egy olyan játék ami valahol a realitás és az irrealitás határán folyik. Az illúzió nem kábítás. Hanem értelem szerintem. Valami költészet, ami értelmet rak abba amiben eredetileg nincs.


Viszont ebben a munkához tereléssel egyet értek. Jelenleg nincsenek utak arra, hogy valaki, aki nem kapja el a fonalat egyből ahogy kikerül az iskolából később könnyen integrálódhasson.

Olyan korlátok vannak beépítve amik ezt nem teszik lehetővé. És akkor tényleg az van még, hogy az az opció van pl a romának, hogy elmegy árkot ásni vagy építkezésre segéd munkásnak és kicsinálja az egészségét viszonylag rövid idő alatt. És még ezzel sem lenne gond, ha megfizetnék. De én annyira nem csodálkozom rajta, ha ezt valaki nem akarja csinálni, ha így se úgy se tud abból egy normális életet biztosítani, akkor inkább elvegetál.

(ja és nem hogy nem tanítják meg halászni, de magától sem indulhat el mert halászni csak úgy tilos. a gomba szedéshez is engedélyek kellene, be kell fizetni pénzt stb fát nem gyűjthet, vadászni nem vadászhat, föld nincs ahol termelhet, mert a másé. és még a metró aluljáróba sem feküdhet le, mert ha tudják elzavarják)

2012. dec. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Igazad van okean ha azt írod szükség van az ópiumra is- hisz az ember sok fájdalmat élhet át élete során, szóval olykor kell valami kapaszkodó, valamiféle illúzió ami reményt ad és visszaadja az erőt, akarást-- DE így ahogy mostanában?- szinte tobzódik, a közélet részévé vált, szinte szétszakította a sokfélesége az emberek gondolkodását.-- és még az iskolákba is beszivárogtak.


Van úgy hogy ha visszagondolok a múltra, úgy érzem, talán valahol a legelején én magam szúrtam el -túl hamar beléptem a felnőttkorba ahelyett, hogy akkor lettem volna keményebb, mindenkivel szemben és tovább tanultam volna... akkor valamit tehettem volna-- aztán rájövök hogy akkor is falakba (párttagság)ütköztem volna, ha érvényesülni akartam volna. Van egy közeli rokonom gazd. pénzügyi tanácsadó és egyetemi tanár volt,- szóval szépen ívelt felfelé a pályája és húzta maga után! a férjét is.-- de átment az utca másik oldalára, ha meglátta anyámékat (mert Ludovikás tiszt volt és nemes származású a nővérének a férje (szóba állni velük? nagy hiba lett volna részéről - valahol egy somogyi falúban volt az esküvőjük is, - ne hogy kompromittálják magukat a komm.párt előtt!!


Szóval zsákutca-- vagy elfogadja az ember ami abban a korban adott és halászik a zavarosba, hogy biztosítsa az életét- vagy tapos konokul, hogy boldogulhasson, vagy elhagyja magát és őt tapossák el.


az egy zászlót, a csak nemzeti zászlót, azt úgy értettem, hogy pártok nélküli, kizárólag szakmai kollégiumok általi, vezetés talán jobb lenne. Hisz a legtöbb időt arra használják, hogy egymást lesik, ócsárolják rágalmazzák támadják, mikor ki tud a másik fölé kerekedni...ahelyett, hogy az aktuális problémák megoldásával foglalkoznának kizárólag és összefogva.

2012. dec. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!