Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények valóban hisztér...

A keresztények valóban hisztérikusak?

Figyelt kérdés

[link]


Ezen a képen a nő majdnem sír vagy hány, amiért le van a szobor festve. Ez a hisztérikus viselkedés.


Egyszer egy riportban láttam, amikor villám csapott a templomba, és kérdezték a hívők: Most hol imádkozzunk akkor? Nem lehet egy napot kihagyni?


Aleister Crowley szerint: A keresztény életmód szigorú és puritán, etikája dogmatikus, és a személyi szabadságot korlátozó parancsolatai vannak. Egyébként tiszteli, mert bár a jóságot hirdeti, mindenre kiterjedő dogmatikája rabszolgává teszi az embert.


Valamint egy keresztény, hívő hamarabb megijed a legkissebb veszélytől is.



2012. nov. 30. 00:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

"Ezen a képen a nő majdnem sír vagy hány, amiért le van a szobor festve. Ez a hisztérikus viselkedés"

Nem, ez nem hisztérikus viselkedés. Ez valami más.


"Egyszer egy riportban láttam, amikor villám csapott a templomba, és kérdezték a hívők: Most hol imádkozzunk akkor? Nem lehet egy napot kihagyni?"

Szerintem a többség meg tudja oldani a gondot. Nem a riportokból kell tanulni, ahol mindent mondanak.


"a személyi szabadságot korlátozó parancsolatai vannak. Egyébként tiszteli, mert bár a jóságot hirdeti, mindenre kiterjedő dogmatikája rabszolgává teszi az embert. "

Egyáltalán nem korlátoz semmiben. 100% egyetértek a tanítással. Ha nem lenne kereszténység is így akarnék élni. (persze ebbe bele lehet most kötni).


"Valamint egy keresztény, hívő hamarabb megijed a legkissebb veszélytől is."

Ez viszont már tényleg elég nagy hülyeség volt.

2012. nov. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%

Hát ez eléggé el van ferdítve. Meg azt gondold végig, te milyen fejet vágnál, ha valami számodra fontosad meggyaláznak. (Megpróbálok ezen a szinten szemléltetni: ha pl. a FB-on posztolná valaki az átfirkált portrédat.) Engem nagyon megvisel, ha valaki barbár módon rongál pozitív értéket hordozó dolgokat: műtárgyakat, szobrokat, épületeket... Leginkább akkor, ha az a szívemhez közel áll. (Pl. lakóhelyemhez kötődik). Így az első két bekezdés csupán a te érzéketlenségedet mutatja. Nem arról van szó, hogy nem tud imádkozni, hanem hogy valami tönkrement, ami a szívének kedves.Kicsit több empátia szorulhatna beléd.

Aleister Crowley kb. 100 éve írta azt, amit írt. Lehet, hogy akkor igaz volt. A mai világban már nem. Katolikus vagyok, de nem vallom meg a Hiszek egy-et.Az idősebbeket még úgy nevelték, hogy nem fogadják el az ő értékrendjüktől különbözőeket (ez szerintem a keresztény értékeknek egyébként ellent mond). A fiatalok már a közösséget kapják a kereszténységtől és a hitet, hogy megbírkózzanak a világgal, hogy elfogadják helyzetüket, hogy ne inogjanak meg, ne csússzanak le, és tiszta szívvel tudják élni az életüket. Mert kell valami kapaszkodó.

Inkább ismerj meg valamit, mielőtt ítélkezel róla!

2012. nov. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
Én csak a római katolikusokról tudok beszélni. Nem igazán ilyenek. Az még a jobbik eset, amikor ilyen naivan vallásos. Egy jelentős részük álszent és öntelt, mert önmagát jobbnak gondolja mindenkinél, másrészt nem végez összehasonlító önelemzést, hanem a saját hibáit állandóan az Istenhez való mindenféle bonyolult viszonyokkal mossa tisztára. Emellett amúgy van egy lelkiismerete, amit gyónással tart karban de ez mindig csak azokkal szemben működik, akiket emberszámba vesz. A többiről azt állítja, hogy az kiprovokálta a vele szembeni bunkó viselkedést, vagyis tehát a másik cselekedett helytelenül. A keresztények a felsőbbségtudatból kifolyólag utálják az "alsóbbrendű embereket" pl cigányok, csövesek, szegények, mozgássérültek, szellemi fogyatékosok stb de arra felhasználják őket, hogy a karitativizmusban pózoljanak. De szigorúan csak álszent módon és leereszkedően viselkednek velük, és csak annyit segítenek nekik, ami még nem borítja fel a közöttük lévő rangsorkülönbséget. Például a fidesz is ezért szeretné, ha a cigányok becsületes kőművesek lennének. Lehetőleg alkotmánybírók ne legyenek, mert azt maguknak tartják fent. Sokéves katolikusiskolai tapasztalat alapján mondom ezeket
2012. nov. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
És úgymond divat lett a kereszt viselése is. Például felnőtteknek való filmekben.
2012. nov. 30. 01:07
 5/23 anonim ***** válasza:

Nekem eléggé fotosopposnak tűnnek ezek az elmosódott stigmák.

Mintha egy temetés egy jelenete lenne, számítógéppel összefirkálva.

Nem hiszek amúgy Istenben, szóval én itt két dologban kételkedek.

2012. nov. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Egyrészt már szinte divat lett isten tisztelete. Már azok is hordanak keresztet, akik nem hisznek benne.
2012. nov. 30. 03:41
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem stimmel

1 nem is tudom, talán jogos az utálkozás

2 ha belecsapott, hát persze, hogy kérdezi. Lehet, hogy hónapokig sem imádkozhat, amíg helyreállítják

3 Crowley nagyjából jól látja. Na és? Az Ő dolguk.

4 a hit inkább erőt ad és bátorságot. A hadvezér mindig is mondott lelkesítő beszédet.

Ha valaki nem ismerne, ateista vagyok...

2012. nov. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
Én igen, pláne mikor ilyen ostoba, provokatív, tuskó és gerinctelen kérdést olvasok, mert olyankor mindig szembesülök azzal, hogy ezekkel a gyerekeim, akiket NEM ilyennek nevelek, találkozhatnak.
2012. nov. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Én keresztény vagyok, és nem vagyok hisztérikus. Az imádsághoz nincs szükség templomra, sem papra, mert az imádság nem más, mint párbeszéd Istennel. Érdemes különbséget tenni hívő és vallásos közt, az előbbinek a hite szilárd alapokon nyugszik, ezért a körülmények nem befolyásolják, nem lesz hisztérikus ha valami történik a templommal. Az utóbbit jobban befolyásolhatják az érzelmek.


Üdv. Péter

2012. nov. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Pietrosol ***** válasza:
14%

Szia!


Türelmes,gondos munkával és megfelelő értelemmel külön tudod választani a vallásos pátoszt és a kereszténységet!


A kereszténység nem vallás,hanem beavatás,hagyomány!Ha elolvasod az angéliumokat rájössz erre!Ha ezt megtetted és megértetted,nézz körül,hogy hányan keresztények és hányan vallásosak és micsoda különbség van közöttük!Azt fogod tapasztalni,hogy számos ember él úgy keresztény életet,hogy magát nem tartja vallásosnak!Az említett emberek nem értik a gyilkolászást,kizsákmányolást és azt az élatrendet,amelyben úgy kell élni,hogy egymás fején taposva lehet csak fennmaradni,ahelyett,hogy az emelkedett ember maga mellé felhúzná a másikat,akár azon az áron,hogy lemond arról,amit megszerzett!És nem értik,hogy ez miképpen lehet elfogadott és miképpen lehet ezt a Bibliára mutatva magyarázni!


Az általad említett hölgy tévedésének alapja az lehet,hogy a kereszténységet valamelyik vallásból szerette volna megérteni!

2012. nov. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!