Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a túrót lehet évtizedekig...

Granulátum kérdése:

Mi a túrót lehet évtizedekig foglalkozni szent iratokkal?

Figyelt kérdés

Mondjuk, 100 000 oldalból állnak a szent iratok, és nyilván aki ezt át akarja rágni, abban nagyon nagy lelkesedés van. Így napi 500-1000 oldalt el tud olvasni, azaz egy év alatt simán végez.

Viszont sok ember van, aki évtizedekig képes ezeket vallástól függetlenül tanulmányozni.



2012. dec. 4. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
vedd hozzá, hogy minden mondatot ezerféleképpen lehet értelmezni, itt a vallásosok is össze kapnak néha, hogy egyes bibliai idézetek mit jelentenek erre még rátesz, hogy fordítani és sokféleképpen lehet
2012. dec. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Napi 500-1000 oldal? Biztos vagy te ebben?
2012. dec. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nem csak a szent iratokkal van foglalkozva, hanem azok értelmezésével is, és azokkal is, akik előtte foglalkoztak vele........mellesleg hidd el, nem olyan nehéz egy életet is eltölteni ezekkel....mondok valamit, próbálj meg 100 oldalt ne elolvasni, hanem csak mondjuk leltárazni, jelzettel ellátni! már az magában irdatlan nagy munka....hát még ha olvasnod is kellene?

aztán vannak még olyan finomságok mint reprográfia, állománymegőrzés, állománygyarapítás...soroljam még?

ez nem csak olyan mint a filmekben h beülsz egy könyvtárba és olvasgatsz a kandalló mellett..

2012. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát kedves kérdező, az én bibliám nem egészen 2000, oldalas.

Nem áll egyetlen szent irat sem 100 000. oldalból, ez függ a könyv nagyságától méretétől...

a legkisebb nyomtatású biblia sincs szerintem 3000-. oldal.


azon kívül a mi tantervünk szerint egy év alatt el lehet olvasni a bibliát, ha hetente Kb 5-10 oldalt olvas el az egyén.

s ahogy valaki említette, a biblia értelmezését lehet kutatni.

Ugyan is téma szerint át lehet tanulmányozni, hogy megértsük a mondani valóját.

Bár Én magam még csak 21. éve tanulmányozom és többször elolvastam már, de még most is fedezek fel benne olyan részeket amik újat mondanak nekem.

Persze vannak testvéreim akik már 50 éve vagy annál több ideje olvassák tanulmányozzák, és ők ugyan azt mondják amit az előbb én is leírtam.

2012. dec. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alaposan meg kell vizsgálni.

Nehogy valami ne legyen benne félreértve.

2012. dec. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi a túrót lehet évtizedekig foglalkozni pl. egy-egy állatfajjal? Voltak, akik az orángutánok megfigyelésével töltöttek el több évtizedet, és voltak, akik az oroszlánokéval; a nevek most nem ugranak be. És volt, akit az elefántok vonzottak ily mértékben:

[link]


Szóval, kinek mi az érdeklődési köre...

Akár az egész életét is felteheti erre.


Üdv. :)

2012. dec. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én közel két évet foglalkoztam csupán egyetlen fejezettel a Bibliából: arámi nyelvből fordítottam, utánajártam a nyelvi, történelmi, kultúrális kérdéseknek, ellenőriztem a fordítás a görög septuagintából, minden kifejezést alaposan megvizsgáltam...stb.


Íme az eredmény: [link]


Üdv. Péter

2012. dec. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pl. Buddha tanításai 108 hüvelyk vastagságú könyvet töltenek meg. Persze más kérdés, ebből mennyit kell megértened, na és a buddhizmus nem is teista vallás.

A vallásos könyvek (ezalatt az összes vallás könyveit értem) értelmezéséhez sok idő kell!

2012. dec. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!