Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem kéne a szentek egy részétő...

Granulátum kérdése:

Nem kéne a szentek egy részétől elvenni a 'Szent' címet?

Figyelt kérdés

Elsősorban az Istvánkirály-Olaf-Vlagyimir hármasra gondoltam, meg a többi erőszakkal térítőre.

Illetve a vértanúk egy részével nem vagyok kibékülve, akik pogány vidékekre utaztak és megpróbálták rávenni a lakosokat hogy új életformát válasszanak, meg jól lefikázták a többszáz(ezer) éves világukat, oszt ha ezért agyonverték őket, ment a nagy ámulat meg döbbenet az "igazhitűek" körében.



2012. okt. 18. 21:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%

Egyszerűbb akkor már az a kérdés, hogy melyiktől nem kellene. Egyébként vannak egyértelműen fiktív alakok is, mint Sárkányölő Szent György.


Azt hiszem, hogy az egyház tévedhetetlennek tartja magát, amikor odaadja a címet, úgyhogy nem vonhatja vissza.

2012. okt. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
XD. Na akkor most egy világot fogok összedönteni benned: a szentek NAGY RÉSZE nem volt szent. Nem voltak bűntelenek, nem voltak földön járó angyalok. Sokan véreskezű királyok meg keresztesháborúk vívói voltak. Sokan a katolikus egyháznak adott pénzért meg jó reklámmal szerezték meg a címet. Ami az egyiknek szent harcos, az a másiknak véreskezű mészáros. Még a "klasszikus szentek" hitelességében sem vagyok biztos. Nem tudom pl. hogy a Szent Ferencről szóló legendák hihetőek-e.
2012. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
29%
remélem boldog vagy, hogy egy szekularizált világban bátran uszítasz a szentek ellen. gondolom az inkvizíció idején is ilyen lelkes lettél volna. igenis hasznos, hogy kicsit kozmetikázva, de mégiscsak példaképeket állítottak az emberek elé.
2012. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 nagylzs ***** válasza:
100%

> Azt hiszem, hogy az egyház tévedhetetlennek tartja magát, amikor odaadja a címet, úgyhogy nem vonhatja vissza.


Az egyháznak erre az a logikai bukfenc jutott eszébe megoldásként, hogy "a szentatya megszentelő kegyelme" által akkor is szentek lesznek, ha egyébként nem lennének azok. Érted, azért mert a szentatyának megszentelő kegyelme van. (Én nem értem, de biztos van aki azt hiszi hogy igen.)


Példaképekre tényleg szükség van. A szentek között voltak olyanok, akik lehetnek méltó példaképek is. Meg vannak másfajták is. De vakhitre nincs szükség, és az egyház nem tévedhetetlen. Viszont van rosszabb is mint az egyház. Meg van jobb is. Ez van.

2012. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Tudtommal szentek csak a katolikusoknál vannak.
2012. okt. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Én ezt az egész "Szent" címet egy hülyeségnek tartom.Az olyanok,akiket felsorolták nem érdemlik meg,akik meg tényleg megérdemelnék,azokat meg nem érdekli,hogy tisztelegnek-e előttük vagy sem.

Egyébként meg egy tömeggyilkos is a hasonszőrűeket tartja szentnek,a társadalom pedig az ellensége.Szóval ez egy ilyen egoista dolog valahol.

2012. okt. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Bibliai értelemben Jézus Krisztus követőit hívták szenteknek, tehát ez egy teljes népcsoportot, zömében átlagembereket jelentett. Szóval igazad van abban, hogy a "szent" titulussal kitüntetett emberek közül sokan szerintem nem éppen követendő példák.
2012. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel én is egyetértek, hogy az ilyen mindenki fölé emelő titulusokat értelmesebb eltörölni.


az ember csak ember bárki legyen is az, halála után legfeljebb tisztelettel emlékezhetünk rá.


De hasonló a véleményem az életben is. lehet egy embernek tisztsége, beosztása -de soha nem méltóságos atyauristen.

Számomra undorító az, hogy királyi fenség, és hasonló magas méltóságos címek, és minden ami ezeknek a senki politikai báboknak a megjátszását, a velük kapcsolatos fenék nyalásokat illeti.


Ez is az emberi jellemnek, ostobaságnak a kivetülése. Mert az hogy régen voltak ilyen titulusok azt még megérteném de korunkban már röhejes-- de az emberek nagy része képtelen leszokni a s.g nyalásról és a hasra-eső megalázkodásról, vagy azért mert befolyásolható vagy azért mert ostoba, vagy érdekből, képmutató.


Ha a paraszt nem kapálna burgonyát nem nevelne állatokat ha a pék nem sütne kenyeret az orvosok nem gyógyítanák a beteg embereket ha a tanárok nem tanítanának, akkor ezek az ingyen élő herék bele is pusztulnának, mert a pózoláson kívül semmihez se értenek.


Mi az hogy szent? az hogy valamit jót tett az életében-- A paraszt talán nem a sarki fűszeres talán nem amikor dolgoztak és ellátták élelemmel az embereket akkor ilyen alapon mindenki szent-- nem is beszélve szegény anyám emlékéről-- nagyobb szent volt életében mint akiket reklámoztak- Az Ő emléke előtt meghajlok, de senki más előtt nem!

2012. okt. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Nos hogy miért kell ezért "balhét" rendezni?

Ha egy "vallásos szervezet" szentnek kiállt ki valakit Én oda se figyelek, úgy is az az igazi szent akit a Teremtő tart annak, és azt nem szükség szerű az embereknek tudni, de egyébként is megtudják.

2012. okt. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
9/ NAGYON IGAZAD VAN!
2012. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!