Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért piszkálják annyit...

Miért piszkálják annyit Jehova Tanúit és a Hitgyüliseket?

Figyelt kérdés
Egyik felekezetet sem ismerem, de látom, hogy mind a kettő itt célkeresztben van. Viszont itt olvasgatva nekem úgy tűnik, hogy összetartó és Istenfélő közösségekről van szó.

2012. dec. 9. 17:50
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim válasza:
83%

Egyik hülyébb, mint a másik.. jobban nem akarok bele menni!


Nem vagyok az a piszkálódós fajta, de a véleményem meg van róluk, főleg, hogy sikerült jobban belelátnom családtag, szomszéd néni stb miatt!


Igazából mindenkinek meg lehet a saját vallása, de azt nagyon nem szeretem, amikor vad idegenek, vagy esetleg ismerős ötödjére is meg akar váltani! Az összes gyülekezet(nemcsak ez a kettő) kikéri magának, hogy minden embernek van joga saját valláshoz stb, de azt nem tartják tiszteletben, ha valaki nem akar hozzájuk "menni"! Nem szeretem az ilyen térítőket!

2012. dec. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
84%
Csak A Jehova Tanúiról tudok nyilatkozni, mert őket én is szoktam "piszkálni". És azért, mert meg vagyok győződve arról, a többségük jó szándékú ember, de nagyon félre vannak vezetve. Valaki egyszer írta, hogy a Bibliával a kezükben fognak elkárhozni, ha meg nem térnek. Én szeretnék nekik segíteni, hátha egy-egy mag elhullik a szívükbe és előbb-utóbb felnyílik a szemük és meglátják Krisztust annak, aki Ő valójában.
2012. dec. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
2%
Igen, mindegyik féli a saját istenét(démonát)...nincs velük semmi baj...
2012. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
Mondom, egyáltalán nem ismerem őket, sem azt, hogy az ő hitük miben tér el az enyémtől.
2012. dec. 9. 18:26
 5/57 Pietrosol ***** válasza:
51%

Szia!


Mindkettő megtévesztett és félrevezetett közösség!Nincs a tagokkal semmi gond,hiszen a csoportjuk vezetősége visszi őket jégre!A J.T teljesítményvallást,míg a H.Gy business vallást kreált a kereszténységből.Az előbbinek akkor jók,ha sok embert megtérítenek,míg az utóbbiak,akkor ha eleget adakoznak Németh Sándornak!

2012. dec. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy egy kereszténynek kötelessége téríteni, de legalábbis nem titkolni a lényeget. Akkor Jehova Tanúi jól csinálják.

Viszont Német Sándornak még csak most nézek utána. Google, mert megérdemlem. :)

2012. dec. 9. 18:53
 7/57 A kérdező kommentje:

Kezdem érteni. :)

Ezt találtam, míg olvastam az életrajzát: "1976 áprilisában személyesen találkozott Istennel"


Akkor a téma innentől nem is érdekel tovább.

2012. dec. 9. 18:58
 8/57 anonim ***** válasza:
77%

A JT-vel nem az a baj,hogy térítenek hanem az,hogy hogyan. Amikor egyszer becsegengetnek az emberhez az még tűrhető ha épp nem zavarnak semmibe, de ha már naponta az már más tészta. És még nekik áll feljebb,hogy nem hallgatom meg őket 50xerre.


A vallásosak számára azért mert szerintük kiforgatják a Biblia szavait. És hamis tanításokat adnak (ami objektíven nézve hülye vita mert mindenki saját magától méri a távolságot).


Sokaknak a személyiségük nem tetszik bár nem hiszem, hogy azért piszkálnák inkább csak furcsán/fanyarogva néznek rájuk. Előfordul,hogy a saját gyereküket/szüleiket tagadják ki vagy ítélik halálra orvosi beavatkozás megtagadása, esetleg öngyilkosság/depresszió a sok vallási dogma miatt hiányzó szociális élet miatt. Normális ítélő képességű ember nem nézhet ezek felett át.


Persze mindenhol vannak fanatikusok de e két egyházban különösen nagyobb arányba.

2012. dec. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudom, hogy mi a baj a Hit Gyülivel....

Talán az emberek nem ismerik őket.

Komolyan. Egyébként a pünkösdi-karizmatikusok alapból szimpatikusak is nekem. Én eddig jókat hallottam róluk és itt az oldalon is azt tapasztaltam, hogy normális, igaz keresztények.

Most ezt a videót nézem:

http://www.youtube.com/watch?v=D5QmrGansAA

Gondoltam megnézem, hogy mi megy ott náluk.

Még nem értem a végére, de eddig semmi rosszat nem találtam. Sőt kifejezetten tetszik ami ott van.


Majd a tanúkat is kielemezem.

Viszont velük kapcsolatban már sokkal több kérdésem van és bizonytalanabb vagyok. Bár néhányan közülük is szoktak nagyon jó dolgokat írni itt.

2012. dec. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
34%
Nem ok nélkül piszkálják őket,hidd el.Annyi,hogy Jehovások legalább nem szedik el fondorlattal az összes pénzed....
2012. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!