Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem merik nevén nevezni...

Miért nem merik nevén nevezni egyesek az Istenüket?

Figyelt kérdés
Miden Istennek van ugyan is neve. Az Isten, így nagybetűvel írva is logikailag csak egy gyűjtőfogalom. Felesleges vele a nyelvészkedés. Csak a példa kedvéért: A bibliában leírt Istennek még több neve is van: JHVH = Jáhve = Jehovah = Jehova = Adonáj = Elochim = Eloah = Elohim = Necach Izrael ...

2012. nov. 18. 17:12
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim válasza:
81%
Én sem értem, bár személy szerint Allahot preferálom.
2012. nov. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
74%
Az embereknek, egyéb élőlényeknek és tárgyaknak azért van nevük, hogy meg lehessen őket egymástól különböztetni, "megjelölni" valahogy. Ha istenből csak egy van, mert maga a mindenség, akkor miért kellene nevet adni neki? Amiről írsz, azt amúgy Villás Béla (is) mondta egy előadásán, már akkor se értettem, mi baja ezzel, csak hülyítette szerintem a saját kis birkanyáját.
2012. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez remek. Ma este végre mindenki nyugodtan hajtsa le a fejét. Köszönjük neked.


A Mónika só holnapi témája pedig: Bevallom, én nem rajzolok köldököt Ádámnak és Évának.

2012. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
60%
Első hozzászóló és én (második) különbözünk, csak mindketten 74-esek vagyunk, na ezért kell a megjelölés. :D
2012. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
66%
Tiszteletből például, vagy óvatosságból, nehogy méltatlanul használja.
2012. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
38%
Azért nagy "I" mert csak 1 van belőle. Akkor meg lehet a gyűjtőfogalmat is használni, hiszen mindenki tudja hogy kiről van szó. Egyébként a Jehova elnevezést pl. JT az Atyára használják, a katolikusok az Isten szót a 3 személyben egy Istenre.
2012. nov. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
36%

Nos van igazság abban amit ez az ember mondott.

Hiszen az biztos, hogy teremtő Isten egy van.


DE:

A biblia leírja, hogy a lázadás után amikor az emberek szétszóródtak kitaláltak Isteneket maguknak, és neveket adtak nekik.

A víznek a szélnek, az állatoknak, a napnak, holdnak, Háborúnak is csináltak egy Istenséget meg még kitudja mennyi mindenhez tulajdonítottak egy-egy Istent, pedig mindent csak egy Teremtő teremtetett.


Nos a teremtő azért adott magának nevet, hogy ezzel különböztesse meg magát a többi Istenségtől.


emlékezzünk Egyiptom Isteneire, akikre a valódi Isten mekkora csapásokat mért.

Még az egyiptomiak is a tengerbe veszésük előtt, azt kiabálták:

"(2Mózes 14:25) 25 Leszedte szekereik kerekeit, úgyhogy nehezen hajtották azokat; és az egyiptomiak ezt mondták: „Meneküljünk Izrael elől, mert Jehova harcol értük az egyiptomiak ellen!”

2012. nov. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
75%

Az Allah nem név, az egy arab szó, mint az angolban a God.

Jelentése: Isten

2012. nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Jómagam, ha valaki csak sima Istent mond, mindig Zeuszt értem alatta. Hiszen ő a legfőbb Isten, az Istenek Istene.
2012. nov. 18. 17:55
 10/57 anonim ***** válasza:
61%
Ebből lehet a nagy kavarodás, meg vérremenő veszekedések, amikor ugyanarról beszélnek az emberek, csak más néven nevezik. :) Nem a tartalomról kellene, hogy eszünkbe jutsson a neve (istenről Zeusz), hanem fordítva; ha van is név, az utaljon arra, amit takar (Zeuszról az isten).
2012. nov. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!