Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csinálhatunk-e faragott képeket?

Csinálhatunk-e faragott képeket?

Figyelt kérdés

2 Móz. 20,4 "Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."

3 Móz. 26,1 "Ne csináljatok magatoknak bálványokat, se faragott képet, se oszlopot ne emeljetek magatoknak, se kőszobrokat ne állítsatok"

5 Móz. 27,15 "Átkozott az ember, a ki faragott és öntött képet csinál"


ezzel szemben


2 Móz. 25,18 [Az Úr mondja:] "Csinálj két Kérubot is aranyból, vert aranyból csináld azokat"

1 Kir. 7,15-16.23-25 "És formála két réz oszlopot ... két gömböt érczből öntve ... és csinála egy öntött tengert ... tizenkét ökrön állott [s így tovább]"



2012. dec. 13. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A parancs a bálványimádást tiltja. Ne alkoss bálványokat, hogy azokat imádd!


Önmagában a szobrok alkotása nem tilos.

2012. dec. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Szánalmasak ezek a kérdések. De már maga az oldal is szánalmas, ahonnan szeded.
2012. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért olyan agresszívak a vallásosok hogy ha nem tudnak válaszolni szánalmasnak tartanak? Miért baj az ha nem értek valamit egy oldalon és megkérdezem itt? Hol máshol kérdezzem meg? Ez az oldal arra való hogy kérdezzek. Mellesleg direkt nem a vallások topikban kérdezem hanem a vallás kritikában hogy a vallásos embereket ne zavarjam meg hitükben. Akkor nem értem mi a probléma.
2012. dec. 13. 19:36
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

1. Tudnék válaszolni, ha akarnék, de már más megtette.

2. Biztonságért elmondtam a véleményem a forrásodról (nem rólad).

3. Szerintem itt csak én vagyok aggresszív

4. Igazad van, jogod van kérdezni (még ha utána sem néztél volna a témának).

5. Jövök egy bocsánattal, szóval bocsi.


Tudom, hogy ezek a kritikák nem a te kritikáid. Azért is mondtam szánalmasnak, mert állítólag okos emberektől származik, de a nagy része csak zöldség.


Kb ilyen minőségű amit csináltak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2012. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én az ilyen jellegű kérdéseimet direkt a vallás témában teszem fel mert szerintem ha a valláskritikában teszed az olyan mintha provokálni akarnál és megmondani a tutit, hogy hű most megdöntöttem a kereszténységet ha meg a vallás témakörben akkor meg olyan mintha azért kérdeznéd mert tényleg csak simán érdekel a válasz (szerintem).
2012. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nos a válaszom, kedves kérdező:

az első versek arról szólnak, hogy ne csináljunk azért szobrokat, hogy azok előtt hajoljunk meg és imádkozzunk, mint ha a teremtőt lehetne valamilyen általa készített anyagból helyettesíteni.

Ő szellem és ezért szellemben imádjuk nem látás szerint.


A második amit ellenvetésnek írtál más jelent.

Azért csináltatta a szövetség ládát, mert az jelképezte Isten jelenlétét, de soha nem mondta hogy ahhoz imádkozni kell.


A templomi felszerelések se imádati tárgyak hanem egy épület alkatrészei.

Amik Isten jelenlétét szemléltette, az Izraeliták idejében a többi népekkel ellentétben akik milliós, nem létező hamis isteneket imádtak.


Minden templomi tárgynak megvolt az áldozathoz a szerepe, de nem arra használták, hogy az öntött tenger a Isten hozzá imádkozunk...

Hanem a Papoknak ott kellett tisztára mosdaniuk, mielőtt az áldozatot bemutatták Jehovának.


Ez Jézus halálával megszűnt, nem kell csinálni...

2012. dec. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én faragok magamnak képeket ha örömmel tölt el miért ne tehetném nem igaz?
2012. dec. 13. 22:07
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

"Én faragok magamnak képeket ha örömmel tölt el miért ne tehetném nem igaz?"


Így van. A fentebbi versek nem is erről szólnak.

2012. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Bálványt nem csinálj. Tehát ne készíts szobrot, képet, stb.-t azzal a céllal, hogy imádd azt. De ha csak úgy fogod magad és készítesz egy szobrot vagy festményt vagy ilyesmit akár az Úrról vagy Jézus Krisztusról vagy másokról, azzal semmi baj nincs. A kulcsszó itt a képzőművészeti alkotások imádata.
2012. dec. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak meg tudom erősíteni a fenti válaszokat: ez akkor bűn, ha pl. csinálsz egy szobrot, és annak mondjuk varázserőt tulajdonítasz.
2012. dec. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!