Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A rokonaim vallásosak, és a...

A rokonaim vallásosak, és a gyerekeik is, akik cinikusak velem, mert nem vagyok keresztény. Mit lehet egy ilyen helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

A gyerekek kicsik, 8 évesek. Az ő "istenhitük" az a fajta klasszikus, amikor a faluban mindenki keresztény, tehát ők is azok lesznek. Hogy létezik más világnézet, logika, tudomány, szkepticizmus, önálló gondolkodás, azt ők nem ismerik. Számukra szó szerint értendő, hogy az "ördög" lent van a föld alatt, egy konkrét földrajzi helyen és főzi az üstben az embereket.



Én 20 éves vagyok, és nem érdekel a vallás. A kereszténység legalábbis biztosan nem, semmit nem jelent számomra a visszamaradottabb helyek tudatlan tömegein kívül. Nem fogok erről kisregényt írni, se fanatikusokkal vitázni, nekem szerencsére kijutott az, hogy a szüleim önálló gondolkodásra neveltek, és műveltséget szereztem. Azt tartom, hogy a hitnél előbbre való a tudás, a helyes élethez pedig nincs szükség Tízparancsolatra. "Szabályzata" minden kultúrának van. Nem akarok senkit megtéríteni, számomra az a legfontosabb, hogy egy ember GONDOLKOZZON és TUDATOSAN éljen.



Mit kezdjek az ilyen rokonsággal? Hogy magyarázzam el ezeket egy 8 éves gyereknek, aki számára, életkorából adódóan, csakis az az igaz, amit a szüleitől hall?


2012. dec. 20. 00:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A gyerekekkel nem kell törődni-- azt az esti-mesét szajkózzák, amit a szülök beletöltöttek a fejükbe.


a szülők az már más kérdés-- amikor régen egy rokonom állandóan szívatott a babonaságaival--egyszerűen megmondtam, vagy abba hagyod, vagy nem látogatlak meg többet-- fárasztó volt és idegesítő az erőszakos győzködése, a gyertyái az ima könyv amit a markomba nyomot, a fekete kandúrjának esete amit a sintérnek adott, mert "mások azt mondták" gonosz a tekintete a cicának és bajt hozhat rá!--- szóval már túlzásba vitte--


---Így 20 éve nem láttam.

2012. dec. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ők is valami ilyesmik. Ráadásul baromi lehangoló látni, hogy mennyire nem elégséges a lexikális tudásuk és állandóan beleszólnak olyanba, amikről egyszerűen nincs elegendő ismeretük. Tegnap, amikor látták, hogy nem eszek zöldséget, mondtam nekik, hogy a rizs is zöldség, erre felnevettek, hogy nem, mert az szénhidrát... mintha a tápanyagok meg az ételfajták egy kategória lenne. Most aki ennyire nem ért a dolgokhoz, azzal hogy vitatkozzak?
2012. dec. 21. 21:21
 13/17 anonim ***** válasza:
Várd meg, amíg érnek kicsit. Nyolcévesen még nagyon gyerekek, nem érdemes velük vitatkozni. Viszont ha nagyon zavar, lekenyerezni lehet őket. Ha arra jársz viszel nekik velemi apróságot és te leszel a jó fej ateista rokon. Amikor érettebbek lesznek, amiatt nyitottabban viszonyulnak majd a te világnézeted felé. A szülőkkel meg pláne ne állj le vitázni, mert a végén feketelistás leszel és akkor a gyerekek elesnek a későbbi pozitív ráhatástól és csak a bigott szülők példáját követhetik.
2012. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egy nyolcévesnek elég annyit mondani, hogy te már felnőtt vagy, okosabb, mint ők (vagy a szüleik, hehe), és nem hiszel már mesebeli lényekben. Te már tudod, hogy nincs Mikulás, húsvéti nyuszi, krampusz. És itt le is zárhatod. Ők meg majd helyre teszik. Garantáltan beválik, nálunk működött, bár picit idősebbel.:-) Amint egy szintre került Isten a Télapóval, onnantól kezdve a gyerek nem akart nevetségessé válni, nem kis bosszúságára a szüleinek. Viszont több vita nem volt.
2012. dec. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14/ sajnos kérdezőnek nincs joga beleavatkozni mások nevelésébe és ahhoz sincs joga, hogy átmossa a gyermekek fejét és ezzel a szülők ellen fordítani.


egyébként ha egy gyermek intelligensnek születik úgy is kinőni lesz képes a szülök ostoba szűklátókörűségéből ha még se, akkor sajnos a szülőkre hasonlítanak.

2012. dec. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha egy nyolcéves lehet cinikusan lenéző a kérdezővel szemben, akkor a kérdező is nyugodtan elmondhatja a nyolcévesnek, hogy hogy SZERINTE csak dedósok, illetve elmeroggyantak hisznek a mesékben, ahova szabadon sorolhat azt, amit szeretne. Miért ne? Lehet az ellenkezőjét bizonyítani? Ha vitázni akar a kicsike, megkapja. A kérdező úgy gondolhatja, hogy egy istenség ugyanolyan kitaláció, mint a húsvéti nyuszi, és ezt bátran közölheti a csemetével. A csemete meg majd feldolgozza. Az ő korának ez a "visszavágás" felel meg.
2012. dec. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, kedves kérdező, hogy te is felismerted a különbséget a vallásos és a díszvallásos között. A vallásos embernek ugyanis világnézete, életfelfogása, életmódja van, a díszvallásos pedig csak megszokta a vallásgyakorlás ceremoniális részeit.

A te családod díszkeresztény. A gyerekekkel nincs mit tenni, a szülőknek el lehet magyarázni, hogy vagy legyenek keresztények, legyen napi kapcsolatuk Jézussal, Isten létéről győződjenek meg stb., vagy legyenek ateisták és hagyják abba a színjátékot. A legegyszerűbb pedig az, ha egyszerűen nem törödsz velük. Én az egyeset javaslom, hiszen én is hívő vagyok, 8 évesen még én is csak díszkatolikus voltam (hiszen nem is érthettem teljesen a dolgokat), de azóta már valóban katolikusnak mondhatom magam.

2012. dec. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!