Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, materialisták!...

Ateisták, materialisták! Elmagyaráznátok nekem a ti elméleteteket, hisz a hitünket már annyiszor támadtátok, viszont az evolúciós elméleteteket még senki sem fejtette ki bővebben nekem. Van jelentkező?

Figyelt kérdés
Annyiszor példálóztok az evolúcióval, akkor most itt a lehetőség hogy kifejtsétek, hogyan is történt mindez. Talán ezzel sok értelmetlen vitát is megelőzhetünk, ha ismerjük a ti elméletetek alappillérét. Kezdjük mondjuk ott hogy kialakultak tengerek, óceánok és kiemelkedtek a szárazföldek is. Mikor vagy inkább hogy lett élettelenből élő...?

2012. dec. 20. 05:41
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
27%

Ezt szerintem senki nem tudná megmondani.

Az őslevesben fejlődtek ki az élőlények, hogy azok hogyan keletkeztek, egyelőre rejtély.

Vannak olyan baktériumok, amik a semmiből keletkeznek bizonyos anyagokon.

Valahol ebben kell szerintem keresni az élet keletkezését.

2012. dec. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
92%

Egyelőre az evolúcióta legalább vannak bizonyítékok. közvetett bizonyítékok is (lásd Darwin munkásságát), és közvetlenek is. Nem egy helyen figyelhető meg fajok szétválása, adaptációja manapság is. Ellenben mutass legalább egy bizonyítékot (egy mesekönyv nem bizonyíték), ami alátámasztaná a teremtést!


Egyébként tessék olvasni, művelődni! Van egy rakás szakirodalom meg ismeretterjesztő mű, amiben kifejtik, hogy is működik az evolúció.

2012. dec. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
9%

Az evolúcióról vannak elméletek, de nem feltétlen bizonyítékok.

De azt senki nem tudja megmagyarázni, hogy az ősrobbanás hogy keletkezett, előtte mi volt!

Semmiből NEM lesz semmi!

2012. dec. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
2012. dec. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, még az ősrobbanásra is több bizonyíték van, mint Isten létezésére :)
2012. dec. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
88%
Kezdjük inkább ott,hogy fogalom zavarba vagy. A tengerek kialakulásának okával nem az evolúció foglalkozik. Kétlem,hogy zt az oldalt túl sok biológus prof. látogatja.
2012. dec. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

2-es, miféle bizonyítékokról beszélsz? Kifejtenéd bővebben, vagy nem értetted a kérdést? És ha nem tűnt volna fel a kérdésben sehol sincs amivel én azt állítom Isten és a bibliai leírások valóságosak. Próbáld már meg értelmezni a mondatot mielőtt elkezdesz habzó szájjal dadogni valami olyasmiről amiről szó sincs!! Ja és kösz, olvastam eleget és engem nem győztek meg mivel az alap kérdés még mindig nyitott: hogy lett a vízből meg homokból élőlény?? Érted a kérdést? Nem hiszem hogy ez oly bonyolult lenne. Olyan dologban hisztek aminek az alapjai nem is léteznek! Ha nem tudod megmagyarázni, hogy lesz a semmiből valami akkor ne akarj utánna a kitalált dolgokból fellegvárat felhúzni. Értem?


5-ös, igazán? Említenél néhányat? Csak nem az hogy egyszercsak a nagyon sűrű valami felrobbant, mert úgy volt kedve és azóta tágul. Ha kicsit jobban ismernéd a fizikát, belátnád, hogy ha felrobbantasz valamit ahhoz bizony oxigén kell, rengeteg oxigén, hogy létre jöhessen a robbanás, nos a világűr hány százaléka is oxigén? Jaa hogy mind elégett? És az éséstermék is eltűnt meg minden más, tudniillik a világűrben nincs semmi, se levegő se oxigés se semmi. Aztán, ha sikerül is felrobbania (ami persze nem történhetett meg az iménti cáfolat szerint), akkor nem hinném hogy ilyen rendezett lenne minden a világűrben, a naprendszerben(a nevében is benne van RENDSZER) is kialakult egy olyan kengési rendszer ami megakadályozza, hogy a bolygók egymással ütközzenek. Ez is véletlen? Sőt ugye vannak kisebb és nagyobb bolygók is a naprendszerben? Miért vannak állandó távolságra a naptól? Ha ugyan az az erő hat mindre akkor egy bizonyos távolságra kelle mindnek mozognia, nemde? Annyi, de annyi dolog van ami számomra hihetetlen, ti pedig ismételgetitek a tudósok mondatait, hogy ez így van az meg úgy, anélkül hogy belegondolnátok, hogy valóban így lenne? Szerintetek semi alapja nincs a kétségeimnek és csak hülyeségeket beszélek? Mert ha igen, mondjátok meg és itt se vagyok. Olyanokkal nem vitázok akik arra sem képesek hogy gondolkozzanak...


Egyébként köszi a többi kommentet, a videó érdekes, csak éppen az alapokat hagyja ki. Hogy lehet úgy megmagyarázni valamit, hogy le sem fektetem az alapokat? Rögtön a közepébe vág. Semmi nincs arról hogy alakult ki az elő egysejtű. Ismét zsákutca...

2012. dec. 20. 09:15
 8/55 A kérdező kommentje:
Hopp közbe érkezett még egy komment amíg írtam erre is válaszolok gyorsan: Tévedsz barátom, hisz ha legalább annyira ismernéd az elméletet mint én hívőként nem beszélnél hülyeségeket. Megmagyarázom: Az elmélet szerint az élet a vízben alakult ki, ott lettek valahogy az első egysejtűek ami körül a vita is folyik. Van egy pont ide vágó közmondás: Ha csendben maradtál volna bölcs maradtál volna. Kicsit gondolkozz el ezen és legközelebb akkor szólj, ha biztos vagy a mondandódban.
2012. dec. 20. 09:20
 9/55 A kérdező kommentje:
Ja a nagy kapkodásban, mert dolgom van, legutoljára a 7-es nek válaszoltam.
2012. dec. 20. 09:21
 10/55 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem, te most nem is az evolúcióra vagy kíváncsi, hanem az abiogenezisre.


Tehát hogyan keletkezett az első egysejtű?

Vannak elméletek, hogy mikor és hol keletkezett, de a pontos folyamatát senki sem tudja, mivel nem valami egyszerű dolog. Ha itt keletkezett a Földön, akkor a bolygónk keletkezése óta elég volt neki egymilliárd év, mivel 3,5 milliárd évesek a legutóbbi leletek.


Az alapja az, hogy vagy egy üstökösben, vagy az óceánban, vagy nedves kőzetek között stb. összeálltak különböző molekulák. Amik erősebb kötést tudtak kötni, azok fennmaradtak, és további molekulákkal kapcsolódtak össze. Később információt is tudtak hordozni, akár reprodukálni is bírták magukat. Aztán még jött rájuk fehérje, meg lipidmembrán, és kész is lett az első egysejtű. Leegyszerűsítve ennyi, belekötni kár, mert atudósokban is számtalan kérdés van efelől, ez csak egy alapelmélet.


Azonban akkor miért is hiszünk benne?

Személy szerint én az Isteneket tartom annyira profinak, hogy nem kellett nekik belenyúlni az ősrobbanás óta az univerzumba, úgy határozták meg a kezdeti anyagokat és a fizikai állandókat, hogy ebben a nagy játszótéren akár élet is lehessen, még az se baj, ha értelmes, és pont azt fejtegeti magában, hogy hogyan is keletkezett.


Isten nélkül ez a legvalószínűbb. Sajnos nehezen alapozható meg, kb annyira tudja a tudámy csak kóstolgatni, mint a sötét anyagot.


Ha egyik tudományos könyv sem győzött meg (amúgy kíváncsi lennék, hogy miket olvastál a gimis bioszkönyvön kívül), akkor itt sem nagyon fog kielégülni a tudásvágyad.


Az ősrobbanásról csak keveset tudok, de az tény, hogy ne a mindennapi értelemben vett robbanásra gondolj. Örülök, hogy gondolkozol, persze, nemhogy oxigén, még atomok sem voltak akkor. Olvass utána, hogy hogyan röpködtek szét a kvarkok.


A rendezettség nem véletlenül jött létre, a gravitáció és a sötét anyag tartja egyben a dolgokat. A bolygókra ugyanaz az erő hat, de nem úgy, ahogy te gondolod. Ennek is érdemes utánaolvasni, vagy ismeretterjesztőket nézni.


Alapja annyi van a kétségeidnek, hogy a kérdéseidből ítélve szerintem még csak gimis fizikai tudással rendelkezel, és így persze hogy nem látod még a lényegi összefüggéseket. Ezért tudom neked ajánlani Dávid Gyula előadásait a youtube-on, nem vagyok fizikus hallgató, de szerintem nagyon jók az előadásai, és sokmindenre választ kapsz ott.

2012. dec. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!