Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy a Bibliában...

Miért van az, hogy a Bibliában maga Isten a legnegatívabb szereplő?

Figyelt kérdés
Ha a cselekedeteit nézzük, mindenképpen.
2012. dec. 20. 06:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%
Már miért lenne ő a legnegatívabb?
2012. dec. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
61%
Tán mert több embert ölt meg, és több szenvedést okozott, mint a gonosznak beállított Sátán és az emberek együttvéve? :)
2012. dec. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
32%
Isten NEM ölt meg senkit, és nem is negatív szereplő a Bibliában!
2012. dec. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Mert az ember hajlamos magát Isten fölé helyezni, képzeni, vagy épp valakit istenné felemelni helytelenül.


Arról nem is beszélve hogy a legrondább tulajdonsága a saját hibái, bűnei miatt igen csak szeret másokat okolni.

Elkövetni ocsmányságot nem nehéz, de felelősséget vállalni tetteiért arra persze már képtelen

2012. dec. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%

Talán ezért:


2 Móz. 32,27 "Ezt mondja az Úr, Izráel Istene: Kössön mindenitek kardot az oldalára, ... és kiki ölje meg az ő attyafiát, barátját és rokonságát."

1 Sám. 6,19 "... És a nép szomorkodott, hogy az Úr ily nagy csapással [az eredeti szöveg szerint: mészárlással] sújtotta vala a népet."

1 Sám. 15,2-3.7-8 "Így szól a Seregek Ura [az Úr]: ... Most azért menj el és verd meg Amáleket, és pusztítsátok el mindenét; és ne kedvezz néki, hanem öld meg mind a férfit, mind az asszonyt; mind a gyermeket, mind a csecsemőt; mind az ökröt, mind a juhot; mind a tevét, mind a szamarat. ... Saul pedig megveré Amáleket ... a népet pedig mind kardélre hányatá."

4 Móz. 15,36 "Kivivé azért őt az egész gyülekezet a táboron kívül, és agyon kövezék őt, és meghala, a miképen parancsolta vala az Úr Mózesnek."

Hós. 14,1 "Meglakol Samaria, mert daczolt az ő Istenével. Fegyver által hullanak el; csecsemőik földhöz veretnek, és terhes asszonyaik ketté vágatnak."

Zsolt. 137,9 "Áldott legyen, a ki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet!"


Vagy ez:


1 Kir. 22,23 "Ímé az Úr a hazugságnak lelkét adta mindezeknek a te prófétáidnak szájába; és az Úr szólott veszedelmes dolgot ellened."

2 Thess. 2,11 "És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak" Továbbá: vesd össze Józs. 2,4-6-ot Jak. 2,25-tel.


3 Móz. 25,45-46 "Még a zsellérek gyermekei közül is, a kik nálatok tartózkodnak, azokból is vásárolhattok ... és legyenek a ti tulajdonotok ... örökké dolgoztathattok velük"

1 Móz. 9,25 "Monda [Noé]: átkozott Kanaán! Szolgák szolgája legyen atyjafiai közt."

2 Móz. 21,2.7 "Ha héber szolgát vásárolsz, hat esztendeig szolgáljon, a hetedikben pedig szabaduljon fel ingyen ... És ha valaki az ő leányát szolgálóul adja, ne úgy menjen el, mint a szolgák mennek."

Jóel 3,8 "És adom a ti fiaitokat és leányaitokat a Júda fiainak kezébe; azok pedig eladják őket a Sabeusoknak, a messze lakó népnek; mert ezt végezte az Úr."

Luk. 12,47-48 [Jézus mondja:] "És a mely szolga tudta az ő urának akaratát, és nem végezte el, sem annak akarata szerint nem cselekedett, sokkal büntettetik meg; A ki pedig nem tudta, és büntetésre méltó dolgokat cselekedett, kevesebbel büntettetik." [az eredeti szerint korbácsütésről van szó]

Kol. 3,22 "Ti szolgák, szót fogadjatok mindenben a ti test szerint való uraitoknak"


Néha habozik, meggondolja magát:


2 Móz. 32,14 "És abba hagyá az Úr azt a veszedelmet, melyet akart vala bocsátani az ő népére."

1 Móz. 6,6.7 "Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, ... És monda az úr: Eltörlöm az embert, a kit teremtettem, a földnek színéről; ... mert bánom hogy azokat teremtettem."

Jón. 3,10 "... és megbáná az Isten azt a gonoszt, a melyről mondá, hogy végrehajtja rajtok, és nem hajtá végre."


Néha nagylelkű, bár magát cáfolja:


Ezék. 18,20 "a fiú ne viselje az apa vétkét"

5 Móz. 24,16 "Meg ne ölettessenek az atyák a fiakért, se a fiak meg ne ölettessenek az atyákért; kiki az ő bűnéért haljon meg."


Gonoszkodni is tud:


Ésa. 45,7 "békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"

Sir. 3,38 "A Magasságosnak szájából nem jő ki a gonosz és a jó." [Az eredetiben itt kérdőjel áll, költői kérdés.]

Jer. 18,11 "Ezt mondja az Úr: ímé, én veszedelmet készítek ellenetek és tervet tervezek ellenetek!"

Ezék. 20,25-26 "És én is adtam nékik nem jó parancsolatokat, s törvényeket, a melyek által ne éljenek. S megfertéztetém őket ajándékaikkal, mikor tűzön vittek át minden elsőszülöttet, hogy elpusztítsam őket, hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr."


Áldozatokban gyönyörködik:


1 Móz. 22,2 "És monda [Isten]: Vedd a te fiadat, ama te egyetlenegyedet, a kit szeretsz, Izsákot, és menj el Mórijának földére, és áldozd meg ott égő áldozatul a hegyek közűl egyen, a melyet mondándok néked."

2 Móz. 22,29 "Gabonáddal és boroddal ne késlekedjél; fiaid elsőszülöttét nékem add."

Bir. 11,30-39 "És fogadást tőn Jefte az úrnak, és monda: Ha mindenestől kezembe adod az Ammon fiait: Akkor valami kijövénd az én házamnak ajtaján előmbe, mikor békével visszatérek az Ammon fiaitól, legyen az Úré, és megáldozom azt egészen égőáldozatul. És kivonult Jefte az Ammon fiai ellen ... és kezébe adá néki azokat az Úr. ... Mikor pedig méne Jefte Mispába az ő házához: imé az ő leánya jött ki eleibe dobokkal és tánczoló sereggel; ... És a két hónap elteltével visszatért atyjához, és betöltötte az ő felőle való fogadást, a melyet tett"

2 Sám. 21,8-14 "De elvevé a király Aja leányának, Rispának két fiát ... Mikálnak öt fiát ... És adá azokat a Gibeoniták kezébe, a kik felakaszták őket a hegyen az Úr előtt. Ezek tehát egyszerre heten pusztulának el, és az aratás első napjaiban, az árpaaratás kezdetén ölettek meg. ... És kiengesztelődött ez által Isten az ország iránt."

Zsid. 10,10-12 "A mely akarattal szenteltettünk meg egyszer s mindenkorra, a Jézus Krisztus testének megáldozása által ... Ő azonban, egy áldozattal áldozván a bűnökért, mindörökre űle az Istennek jobbjára"

1 Kor. 5,7 "...mert hiszen a mi húsvéti bárányunk, a Krisztus, megáldoztatott érettünk."


Akarsz még?

2012. dec. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Pietrosol ***** válasza:
30%

Szia!


Az Ószövetségben ábrázolt Istent az egójukból kreálták a zsidók!Ezt hívják öntévesztésnek,mikor az ember a legbenső énje helyett önmagát az ellenőrizetlen elme tudatával az egóval azonosítja!Az egóból származik a félelem,fájdalom,harag,bosszú,sóvárgás,stb..!Az ókor embere az egót úgy nevezte,hogy sátán,ördög!


Jézus is beszél róla a farizeusoknak!


"Ti atyátoktól, az ördögtől származtok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni.Embergyilkos volt kezdettől fogva, és nem állt meg az igazságban,mert nincs benne igazság.Amikor a hazugságot szólja, a magáéból szól, mert hazug, és a hazugság atyja."

2012. dec. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
28%

Tán azért, mert a bankrablónak és minden gonosztevőnek is nagyon negatív szereplő a rendőr!!!!


Azért gondolkozz el ezen.

2012. dec. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

Pietrosol,


Ahha, tehát az az isten, aki nekünk nem tetszik, holott ugyanúgy a szent könyvünkben van, az nem igazi, csak az, amelyik nekünk tetsző? :) Nem rossz, nem rossz :D

2012. dec. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Pietrosol ***** válasza:
44%

Sir Butcher!


Szó sincs szent könyvről és önkényes választásról!Az evangéliumok igazságtartalmáról beszéltem,mint gyakorlati aktusról,amely során az ember levetkőzi az egóját!Ez nem vallási kérdés és ebben még az se tévessen meg,hogy a Bibliában szerepel!Olvasd el az evangéliumokat és gondolkodj el azok életjavító hatásán!Egyébként egy szóval sem írtam olyant,hogy melyik Istenkép a helyes és a nekem tetsző!

2012. dec. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Pietrosol ***** válasza:
Bocs:tévesszen,nem vagyok pösze!
2012. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!