Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol van az ígéret földje és...

Hol van az ígéret földje és kiknek a tulajdonában van most?

Figyelt kérdés

2012. dec. 23. 17:03
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy pont egy vallásos hangoztatja ezt, nekem is ez a nézetem. Illetve, tudom, sok mindent másképpen látsz, ebből kifolyólag


Jézus és Pilátus esete is különleges, mert az köztudott, hogy Róma akceptált sok helyi szokást és részben megtartotta a helyi intézményeket. Heródes is király volt, volt hatásköre. Nem tiltották a helyi vallást sem, de volt amihez ragaszkodtak.

Pilátus egyébként is szívesen látott volna olyan vallást, ami megosztja a zsidókat. A szabályok őt is kötötték és ki kellett mondania az ítéletet. Amikor megkérdezte, hogy az ünnep tiszteletére kinek kegyelmezzen, a nép nem Jeshuát választotta. Ennek is van oka, Jézus csak szűk körben volt ismert akkor, egyszerű próféta volt, amelyből azidőben minden sarkon állt egy, semmi különlegeset nem láttak benne, akik nem ismerték. Barabás, vagy Bar Rabban ellenben közismert volt, rómaiakat ölt, amolyan Rózsa Sándor formátumú volt az ókori zsidóknál, persze, őt választotta a többség. Nem rosszindulatból tették, csak a másik szimpatikusabb volt és a rómaiak orra alá is borsot törhettek. Itt már nem ítélet hangzott el, hanem az, hogy kinek kegyelmezzenek. Összességében az elítésésében kevesen vettek részt és azok közül sem mindenki értett vele egyet. A halálos ítélet ezért sem tisztességes, semmi oknál fogva és ha esetleg mégis találsz ilyet, biztos, hogy más dolgokra is kiterjesztik.

Ebben az értelemben igaza van Bertának, mert egy egész népet hibáztatni, sőt a leszármazottakat is, néhány ember hibás ítéletéért, nem igazságos. Különösen, pont azt a népet, amelyik megértette Jézust, a vallást kiérlelte, az elveket meghatározta. Itt már számít a közösség, hiszen mindez saját kultúrájukból fakad és ha nem akad közülük jézusnak követője, akkor mindez elfelejtődött volna és kereszténység nem is létezne.

Jézus szavai visszhangra találtak a zsidó tömegek lelkében és hosszú ideig egyedül ők értették ezeket. Több generáció 150-200 év beletellett, mire nem zsidókat is beengedtek soraik közé. A zsidó, keresztény ellentét is azért volt elsősorban, mert az ortodox és a keresztény zsidók haragudtak egymásra. Mindenféle más vallások tucatjai burjánoztak, amivel cseppet sem törődtek.

Ezek miatt írom, hogy a zsidók összességében pozitívak a kerszténység szempontjából.

Érdekes, pont egy ateista prédikációja kell, hogy kimondja az igazságot...

2012. dec. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Tzolko :)


Az itt olvasott válaszaid (is) józanok, tartalmasak, színesek, történelmileg pontosak, logikusan felépítettek. Az 1. válaszod is tetszett, de a 2. kiváltképpen. Őszintén mondom: le a kalappal. :)

Arra viszont megkérlek, hogy tegyél különbséget a vallásosak között; mint tudod, elég sok különbség van az egyes keresztény felekezetek és személyek között is; de az "egyéni vallás" aztán teljesen más kategória...


-------


@ Pietrosol:


Egyszer már leírtam neked egy kérdésnél néhány hónappal ezelőtt, hogy mivel troll vagy, nem etetlek tovább.

Ha esetleg nem volt világos, akkor jelzem, hogy ez MINDEN esetre vonatkozik, nem csak akkor és ott. Sem időm, sem kedvem az állandó félreértéseiddel, félremagyarázásaiddal és ordító tévedéseiddel foglalkozni.


Ha nem tűnt volna fel, tegnap a másik zsidós kérdésben sem reagáltam a bármiféle önálló gondolatot nélkülöző szövegedre. Pontosabban az az én saját szövegem, amiben - kimagasló szellemi erőfeszítéseket téve - megváltoztattál néhány szót...

Azért jelzem, hogy a Tudományok kategória végképp nem erről szól. Csak azért szólok, mert ezelőtt még egyetlen válaszodat sem láttam ott soha. Gondolom, "véletlenül" tévedtél be oda, szokásodhoz híven rácuppanva a "zsidó" kulcsszóra...


Tehát még egyszer, mert ismétlés a tudás anyósa: nem etetek trollokat a jövőben.


Üdv. :)

2012. dec. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Pietrosol ***** válasza:
0%

Berta Wooster!


A válaszaimra azért nem reagálsz,mert az új reakciók legfeljebb csak újabb hazugságok lennének!Kényelmesebb engem trollnak nevezni,így meg tudod kímélni magad újabb valótlanságok bedobálásától!


Nem figyelek kulcsszavakat,ez a te imaginációd!Viszont,mint ahogy itt is történt,labilis hazugságokra,féligazságokra kategóriától függetlenül reagálok időnként!

2012. dec. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Pietrosol ***** válasza:
27%

tzolko!


Nem vagyok vallásos!A kereszténység nem vallás!Csak tudatlan emberek gondolják azt vallásnak!

2012. dec. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Hát akkor mi a kereszténység, ha nem vallás?
2012. dec. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Hitvallás
2012. dec. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 mustafa33 ***** válasza:
100%
Pietrosol, marha nagy szerencsénk van hogy te nem vagy tudatlan ☻.
2012. dec. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 mustafa33 ***** válasza:
Zsidók fölött zsidók bíráskodtak. A rómaiak csak Róma ellenes esetekben. Vallási perekbe pedig pláne nem szóltak bele. Ez úgy volt, ahogy későbbi időkben is, keresztények fölött a "Jeruzsálem királya" (például II. Alfonz) ítélkezett, ez nem csak amolyan dísz cím volt de nem is praktikus uralkodás, hanem a szentföldi keresztények fölötti illetékesség. A muszlimok fölött azok kádija vagy muftija, a zsidók fölöt a rabbinikus bírák. Nem avatkoztak egymás ügyeibe. Ahogy például a katolikus egyház "szent hivatala" az Inkvizíciónak is csak katolikusok fölöt volt hatalma, vagyis például Spanyolországban az áttértekre specializálódott, ha egy zsidó vagy mór áttért (mert muszáj volt, vagy mehetett az országból) és titokban a régi vallását gyakorolta, azt vizsgálhatta, de egy soha át nem tért zsidót vagy mórt nem. Az eretnek is eredetileg katolikusnak számított, de egy más vallásba született nem tartozott a fenhatósága alá.
2012. dec. 28. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 mustafa33 ***** válasza:
Még az Inkvizícióhoz. Az első kérdésük a kihalgatáson a vádlothoz az volt, hogy meg volt e keresztelve. Ha azt mondta igen, akkor szabad volt a vallatás. Ha azt hogy nem, akkor el kellet engedni.
2012. dec. 28. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Musztafa!

Spanyolországban mindenki meg volt keresztelve, aki nem, azt kizavarták, vagy elégették.

Az inkvizíció!

2012. dec. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!