Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol van az ígéret földje és...

Hol van az ígéret földje és kiknek a tulajdonában van most?

Figyelt kérdés

2012. dec. 23. 17:03
1 2 3
 21/30 mustafa33 ***** válasza:

Tzolko, nekem címezve lemásoltad amit a tizennyolcadik válaszban én írtam a spanyol inkvizícióról ☺.

Egyébként egyes országokban eltért a szerepe. De ez már eltér az eredeti kérdéstől. De még csak annyit, a vizsgált személy ha nem volt megkeresztelve, kényszerítették a keresztség felvételére, pap volt kéznél aki megkeresztelte és akkor már joguk volt vallatni. Egyébbként a nagy inkvizítor Torquemada is áttért zsidó volt, ezért volt olyan kegyetlen, őket jobban figyelték és állandóan "bizonyítaniok" kellet. Volt több főinkvizítor is aki máglyán végezte (Sztálin sem talált fel újjat ☻).

2012. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 mustafa33 ***** válasza:
Tzolko, de nem, most vettem észre egy szavadat, tévedsz, aki nem volt megkeresztelve annak távozni kellet, de nem égették meg. Csak miután ahogy előbb írtam megkeresztelték. A látszatra adtak.
2012. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 mustafa33 ***** válasza:

Shalom Berta.

ellen kell mondanom neked. A zsidók fölött abban az időben a Synhedrion volt jogosult ítélkezni. Jézust is ők ítélték: Annás, Izmael Phiabi fia, Eleazár Annás fia, Simon Kainithosz fia, Kaifás Annás veje, Jonatán Kaifás sógora (a rendőrfőnök aki elfogta Jézust), 3 kincstárnok, vének ezek között Arimateai József aki nem értet egyet az ítélettel, Nikodémus aki Józseffel letemette Jézust és még sokan mások. Az ítéletet csak kimondták, de nem voltak jogosultak a végrehajtásra ezért kellet átadni Pilátusnak, aki ezért "moshatta kezeit", az ítélet nem az ő lelkiismeretét terhelte.

Egyébbként a synhedrin ítélete csak akkor volt végrehajtható ha nem volt egyhangú! Az egyhangú ítélet nem volt érvényes, mert elfogultságot jelezhetett, ahogy azt a nagy Kaháne rabbi is leírta. Tehát ha Arimateai József is elítéli, szabadon kellet volna engedni (és nem teljesedik be a küldetés!).

[link]

2012. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Elnézést Pietrosol és tőled Musztafa, igazatok lehet.

A római kort szeretem, de a spanyol inkvizíciós időket nem és nem is ismerem túlságosan. Nekem főleg az egyiptomi, a görög kor a kedvencem és a keresztes háborúk kora, amelyről többet tudok.

Azért Bertának is igaza van, meg nekem is, mikor azt firtatjuk, hogy néhány ember bűnéért nem felelhet egy egész nép, főleg az utódok, akik ártatlanok. Aki eleve hisz ilyen bűnbeesés dolgokban, annak ezt nehéz megérteni.

Nem sok időm van mostanában, jövőre még kevesebb lesz, aztán meg is untam a huzakodást, ezért nem fogom tólságosan figyelemmel kísérni a továbbiakat, sziasztok

BUÉK

2012. dec. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Az ígéret földje alatt Kánaánt értjük,amely kb.a mai Palesztina és/vagy Izrael,vagy lehet hogy mindkettő,de annyi biztos,hogy a Zsidó Királyság eredeti,alapításkori területe.
2012. dec. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 mustafa33 ***** válasza:
tzolko, amit a bűnŕől írsz azzal én is egyetértek. Bertával pedig általában egyetértek ☺.
2012. dec. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

"néhány ember bűnéért nem felelhet egy egész nép"


Izrael, nem az ellenkezőjét gondolja?


BÚÉK

2012. dec. 31. 20:23
 28/30 mustafa33 ***** válasza:
Hogy érted Izraelt? Izrael náci. De csak így van esélye.
2012. dec. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Ők nem a kollektív bűntetésben hisznek?


Én úgy tudom, hogy a zsidók hitének alapja az ószövetség, azon belül is főleg Mózes öt könyve.


Tehát még a saját hitük miatt is bűntetést érdemelnek.

Hiszen közülük sokan elfordultak Istentől, még akkor is, ha a háborúra ráfogjuk, hogy szent.

2012. dec. 31. 21:23
 30/30 anonim ***** válasza:

Térképen az ígéret földje, mikor Izrael törzsei felosztották azt: [link]


Izráel Dávid és Salamon napjaiban: [link]


Ha megnézed a google térképen be tudod határolni, hogy most mely országok osztoznak rajta.


Régi kérdés, de mivel térképet nem írt senki, belinkeltem, hátha érdekel még valakit.

2019. ápr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!