Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten létezne anyag nélkül?

Isten létezne anyag nélkül?

Figyelt kérdés

Sokak szerint léteznie kellett egy univerzális erőnek mielőtt megteremtette a világot. De ha nincs világ ,hol fejthetné ki az "erejét" ez az erő?Vagyis "Isten" nem volt az anyag előtt ,hanem egyszerre születtek,"megteremtette" saját magát.


másik:Ha belegondolunk ,akkor az élet csak egy teszt a milliárd közül,amivel ez a hatalmas erő fel tudja térképezni az anyag korlátait. Ez olyan ,mint amikor a tudósok próbálják megérteni a világ működését.Viszont ,akkor "Isten" az anyag alatt áll? Hasonlóan a tudósok helyzetéhez? Vagy egy lelkes művész ,aki inkább mindent tudva alkot,mintsem hogy kísérletezzen? Mert ez esetben fordítottja igaz, "Isten" áll az anyag fölött.


Ti mit gondoltok?


2009. aug. 25. 21:13
1 2
 11/13 anonim válasza:
Én azt hallottam, hogy egy bukott angyal Lucifer (sátán) az anyag ugymond "istene". És a pokol az a föld.
2010. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és válaszolók!

Amikor érzékelünk valamit, akkor egyértelműen gondolunk is rá, hiszen ha valamire nem gondolunk, az számunkra nem is létezik. Egyszerű példa erre a mély alvás állapota. Ilyenkor az egyes "személyek" számára megszűnik a világ létezni, és csak azok számára marad meg, kik ébren vannak. Mindenki elmélkedett már magában sokféle dolgon, és amikor ezt teszi, részleteiben gondolja el tervét. Vegyünk példának egy házépítőt, aki milliméter pontossággal végig gondolja magában a még meg nem épített házat, az ő elméjében megteremti, de nyilvánvaló, hogy ezt a többi egyén nem érzékeli. Ebből kiindulva, mi van, hogy ha a mi Istenünk egy darab szuper-intelligens elme csupán, aki mély alvásából "felébredve" létrehozott egy világegyetemet az elméjében a legkisebb részletekig kidolgozva. A felébredés pillanatát nevezzük "ősrobbanásnak". Az idő a változás érzékelésére, és a tér pedig a mozgáséra való. Ez a szuper-intelligens "elme" időn és téren túl van, hiszen ő benne teremtődnek meg ezek, ezért megállapíthatjuk, hogy számára minden, az örökkévalóság egyetlen egy pillanat csak, nem mint nekünk. Ez az elme felsőbbrendű "gondolatával" megteremtett egyéni, individuális elméket magában, önmagához hasonlóakat, akik kötve vannak ő törvényeitől, de mégis rendelkeznek saját döntéshozatallal. Ez egyéni elméknek, és a globális elmének a célja pedig a kiinduló helyzet elérése, ami pedig az eggyé válás.

Kicsit leegyszerűsítettem, remélem valamennyire érthető.

Tehát a kérdésre a válasz a következő.

Az anyag nem létezik egyáltalán, hiszen az egész csak egy idea, mégpedig a mi ideánk, minden energia, de nem tudták még azonosítani magát az izolált, tiszta energiát, csak e megjelenési formáit, amiket mi csak az 5 érzékszervünkön keresztül tapasztalunk. Amit látunk az nem minden, ettől többre is képesek vagyunk, ha el tudjuk ereszteni az anyagba vetett hitünket végre, megnyílnak előttünk az új lehetőségek.

üdv

25/F

2010. ápr. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

azzal a kommentelóvel értek egyet, aki azt mondta, hogy nem csak 4 dimenzióban kell gondolkdni. És milyen igaza van.


Több, mint 20 éve foglalkozok fizikával, és arra jöttem rá, biztos hogy állhat felettünk más dolog is. ( nem vagyok hívő, sőt...)


Ha egy olyan kvantumot nézünk, ami túlmutat az időn és téren, ott már nem a fizikai törvények vannak. Honnan tudhatjuk tehát, hogy csak fizikai élet lehetséges? Azt sem tudjuk, hogy van -e élet a földön kívül.. ami lássuk be: valószínűsíthető, hiszem a világegyetem végtelen. És ez csak 3 dimenzió. Ha definiálhatnám a lelket, biztos nem ebbe a dimenzióba tenném hanem egy jóval magasabb síkra.



UI: nekem sincs bajom a hívőkkel nagyrészük legalább rendes, becsületes ember. ( persze vannak olyanok is, akikkel nem lehet vitatkozni, vakon hísznek együgyű dolgokban.)

2010. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!