Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tennél, ha a keresztény...

Mit tennél, ha a keresztény Isten létezne, és megdönthetetlen bizonyítékot kapnál rá? (pl. égő csipkebokor formájában megjelenne, vagy elküldené egy angyalát hozzád, stb. )

Figyelt kérdés

+ rádöbbennél arra is, hogy apokalipsziskor meghalsz, pokolba kerülsz - más felfogásban egyszerűen "csak elalszol és soha többé nem ébredsz fel".

Követni kezdenéd a Biblia iránymutatását és szabályait? Buzgón imádnád az Istent, eljárnál templomba -más felfogásban prédikálni-téríteni-, böjtölnél, stb? Vagy élnél úgy, ahogy eddig, de nem hinnéd, hanem tudnád, hogy létezik egy feljebbvaló, de nem követnéd az emberre kiszabott szabályokat - mert kényelmetlenné tenné az életed?


2010. márc. 29. 13:51
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ateisták, materialisták válaszát. Szóval nem vallásos emberekét kérem.
2010. márc. 29. 13:52
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanúgy élnék. Keresném a kézzel fogható magyarázatot a történtekre.

Egyszer már azt hittem, a pokolba tartok. De nem az volt.

Jó sok hibám van, de próbálok úgy élni, hogy mást ne bántsak. Azt hiszem, a poklot továbbra is elkerülöm.

Templomba nem járnék, (csak turistaként) látványosan nem imádkoznék. (csak magamban, életveszélyben)

Prédikálni, téríteni nem próbálnék semmiképpen. Igyekszem meghagyni a döntést(minden téren mindenkinek) saját ügyében.

Ha kérdeznének elmondanám mit gondolok arról, és kész.

2010. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Lényegében semmit, mert akkor sem kell benne hinni, mert akkor már 100%, hogy van.
2010. márc. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már nem kellene hinni benne mert tudnám hogy tudnám hogy létezik.

Vagy is megpróbálnám betartani a szabályokat (imádkozás, templomba járás stb)


Extrém példa: Tudom hogy a sport egészséges, jobb lesz az életed ha csinálod. Ez tény, nem kell hinni benne, de csinálom mert tudom hogy jól járok vele.

Ha tudnám hogy isten létezik és megjutalmaz érte ha szolgáltam őt és követtem a szabályait akkor nyilván azt tenném.

2010. márc. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
67%
Szomorú lennék nagyon. Egyébként nem változtatna semmin, és nem kényelmi oka van ennek
2010. márc. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Miért lennél szomorú? Szabad tudni?
2010. márc. 29. 14:22
 7/29 anonim ***** válasza:
73%
Mert Isten ilyen igazságtalan és megalomániás lenne. Szerintem nem ilyen.
2010. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
84%
Megvizsgálnám hogy mennyire 'dönthetetlen' az a bizonyíték. Mivel én teljességgel kizárnak tartom hogy pont a keresztény isten létezne és pont engemet szólít meg, elkezdenék gondolkozni hogy mit ettem az elmúlt 24 órában, mennyit aludtam az éjjel, történt e velem akármi, ami miatt mondjuk hallucinálhatok(pl romlott kaja). Aztán mivel úgysem kapnék választ a kérdéseimre vele(csak megjelenne és beszélne valamit) kapcsolatban -amennyiben tényleg ő lenne az- valószínűleg rányomnám arra az élményemre az "egy megmagyarázatlan rejtély" bélyeget, avagy megoldás work in progress:)
2010. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
14:23 ezt nem értem, bocsi. Igazságtalan, mivel csak neked jelenne meg, és megalomán, mert megmutatja magát?
2010. márc. 29. 14:27
 10/29 A kérdező kommentje:
14:24 hát igen, ez a racionális felfogás. Mármint én is hogy nem követek semmi hívő irányzatot nem démonokra, szellemekre, földönkívüliekre fogom, ha valami fura tapasztalatom van, max a félálomra, vagy a sötétre - amiben az ember főleg félvakon hajlamos azt látni, ami nincs is ott.
2010. márc. 29. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!