Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért teremtette az...

Isten miért teremtette az embert bűnre hajlónak, ha ki nem állhatja a bűnt?

Figyelt kérdés
Ezt a fajta vallásos felfogást valahogy képtelen vagyok megérteni.
2013. jan. 8. 17:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
44%
Szabad akarat. Ennyit kell megertened.
2013. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Mara Acoma ***** válasza:
54%
Pl. azért, mert nem Isten teremtette az embert??
2013. jan. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
Mert nap-mint nap próbára teszi. Az ember azért ember, hogy uralkodni tudjon magán.
2013. jan. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
46%
Isten akart valami igazán fantasztikusat alkotni. valami olyasmit, ami nagyon hasonlít hozzá. És akkor megteremtette az embert, akinek szabad akaratot és értelmet adott. Isten szabadságot adott nekünk, dönthetünk jó s rossz között. ok ember a rosszat választja. Ez a bűn.
2013. jan. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

Így van. Szabad akaratod van és ez a lényeg!

Persze elgondolkozhatsz azon, hogy mi értelme van annak, hogy nem csak jót teremtett, hanem rosszat is.

El lehetne rajta filózni órákig, bár én jobbat ajánlok neked.

Meg kell értened azt, hogy mi az a bűn. Mi az rossz.

Mivel nem egyedül vagy a világban, hanem vannak rajtad kívül mások is, tekintettel kell lenned rájuk.

Az összes törvénynek az az alapja, hogy ne tegyél mással olyat, amit magadnak sem kívánsz. Hanem pont fordítva.

Szeresd a másik embert, élj velük békében és ha kell segítsétek egymást (kivéve a rosszban).

Ne okozz kárt, ne rombolj, hanem inkább építs.

Ne elnyomd a másikat, hanem tanítsd. Legyen önkontrollod stb...


Felmerülhet benned a kérdés, hogy akkor miért nem olyan a világ, hogy egyáltalán ne tudjunk a másikban kárt tenni.

Vagy miért nem azonnal kapunk bűntetést?


Erre meg csak akkor lehetne válaszolni, ha tudnánk, mi az élet értelme. Talán egy próba, egy lecke egy fejlődés. Hogy megtanuljuk, hogy a tetteinknek következménye van és szabad akaratból legyünk azzá, akinek kell lennünk?

Esetleg nekünk bizonyít Isten, mert annak idején megvádoltuk? Lehet mi választottuk ezt az életet? Vagy valaminek a következménye?


El lehet rajta gondolkodni...


Minden esetre előbb vagy utóbb be fogjátok látni, hogy Istenen kívül nincs más út. Csak a halál...

2013. jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,hát igazából a szabad akaratot még mindig nem tudom elfogadni,mert ha Istennek rossz az,ha ezt vagy azt csináljuk,akkor miért adta meg a lehetőségét? Szóval itt érzem az ellentmondást.Egyrészt feldühíti őt saját magát,másrészt mi is kapjunk büntetést,és legyen bűntudatunk is,azért mert olyannak lettünk teremtve,amiről nem is tehetünk.

Ok,tehetünk,mert ezért van a szabad akarat.Csak akkor hadd mondjak egy példát:Az emberben ugye benne van a fajfenntartás ösztöne,csakhogy ez nem úgy van megtervezve,hogy ki van jelölve nekünk egy ember,és akkor csak azzal csináljuk,mert ez már egy úgymond mesterséges,ember alkotta szabály,a természetes biológia szerint ez nem így van.Pedig azt Istentől kaptuk! De ha ez az ember eredendő,természetes viselkedése,akkor nyomja el az igazi természetét,és hazudjon magának,és a többi embernek is,mert a "csak házasságban!" jelmondat van kinevezve "erkölcs" címszó alatt? Persze ha hazudunk,az is bűn,tehát két tűz között érezzük jól magunkat....22-es csapdája.De ha valóban Isten parancsolta a házasságot,és a vele járó feltétlen hűséget,akkor pont,hogy ő kényszeríti képmutató hazugságra az embereket!

2013. jan. 8. 18:40
 7/26 anonim ***** válasza:

Hazudni nem bűn, csak általában nincs értelme (a felebarátod ellen hamisan tanúskodni a bűn). De minden tettnél vizsgálni kell a motivációt is.

Amit pedig egyes egyházak kitaláltak, annak semmi köze nincs Istenhez. (legalábbis jó részének)


"Az emberben ugye benne van a fajfenntartás ösztöne"

Ez alatt mit kell érteni pontosan?


"ki van jelölve nekünk egy ember,és akkor csak azzal csináljuk"

"a természetes biológia szerint ez nem így van"

Hát hogyan van a természetes biológia szerint?

Arra akarsz célozni, hogy az orgia partikat kellene csapni és fajtalankodni akár?


Ha a "dugni, dugni, dugni" belénk van kódolva, akkor miért van lehetségünk arra, hogy ellene mondjunk ennek a folyamatnak?

És miért mondanak neki ellene annyian?


"Isten parancsolta a házasságot"

Ami alatt nem a fényes templomi esküvőt kell érteni.


Végülis értem, hogy mi a problémád. Hogy miért bűn az, ha két ember kölcsönös megállapodásból szexel xy ideig, aztán másokat is bevonnak vagy cserélgetik egymást...


Isten azt mondta az embernek, hogy szaporodjon.

Nem tiltotta meg, hogy ne tegye. Bizonyos szabályok születtek később.

Hogy ennek mi lehet az oka, szintén egyszerű.

Akkor még nem volt védekezés és elég rossz körülmények között éltek az emberek. Fennállt a fertőzés veszélye, abortusz veszélye stb...

Na és honnan tudták volna az emberek, hogy ki kinek a gyereke, ha mindenki mindenkivel csinálja?

Nyílván megvolt az oka ezen cselekedetek tiltásának. De én nem szeretném kipróbálni, hogy megértsem és tanulányt tudjak írni erről.


Szodoma és Gomorában is már csak a szexre tudtak koncentrálni az emberek és semmi értéket nem vettek figyelembe.


Érdekes lehet elgondolkodni azon, hogy mi lenne, ha a gondolatainkkal cselekednénk (teremtenénk, rombolnánk). Jó lenne-e az?


Valószínűleg megvan az oka annak is, hogy ilyen vágyak vannak az emberben. Vajon meglátod-e a másikban a lelket, vagy csak a tested?

Vajon számít neked a másik ember, vagy csak önmagad?


A kereszténység viszont nem a materializmusból és a makroevolúcióból indul ki, ezt még utólag megemlítem.


Ezen is el lehet vitatkozni, hogy jobb-e családban élni, hűségesen vagy mindig mással....


Én azt mondom neked, hogy addig amíg senkinek sem árt a szex, nem bűn.

(tudtommal a Bibliában is volt többnejűség).

2013. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"Az emberben ugye benne van a fajfenntartás ösztöne"

Ez alatt mit kell érteni pontosan?"


Ezen mit magyarázzak?


"ki van jelölve nekünk egy ember,és akkor csak azzal csináljuk"

"a természetes biológia szerint ez nem így van"

Hát hogyan van a természetes biológia szerint?

Arra akarsz célozni, hogy az orgia partikat kellene csapni és fajtalankodni akár?


Nem,nem,nem,te most egy másik végletről beszélsz.Miért kellene fajtalankodni,meg ész nélkül dugni orgiákan? A természetes igényt kell kielégíteni,ami nem a túlzást jelenti,és nem is a merev szabályokat.Én csak azt írtam,hogy nem úgy vagyunk tervezve,hogy csak egy ember iránt érezzünk szexuális vonzalmat,és késztetést,hogy szexeljünk is vele.


"Ha a "dugni, dugni, dugni" belénk van kódolva, akkor miért van lehetségünk arra, hogy ellene mondjunk ennek a folyamatnak?

És miért mondanak neki ellene annyian?"


Miért van rá lehetőségünk,hogy ellene mondjunk? Az élethez való ragaszkodás is bele van kódolva az emberbe,és mégis,hányan mondanak neki ellent,hányan lesznek öngyilkosok,hányan cigarettáznak,hányan alkoholizálnak mértéktelenül,hányan drogoznak rendszeresen? És miért mondanak neki ellent annyian? Rengeteg dolognak ellene lehet mondani.

De még egyszer mondom,nem arról van szó,hogy"dugni,dugni,dugni" ész nélkül.Tehát a mértéktelenségnek ellene mondani,még javára is válik az embernek.Ha valaki egyfolytában csak dugni akar,az ugyanúgy nem egészséges,mintha állandóan éhes lenne,vagy szomjas.

2013. jan. 8. 20:17
 9/26 anonim ***** válasza:

A válasz egyszerű: mert mindennek van ellentéte. A világosságnak a sötétség, a jónak a rossz.

A Biblia egyértelműen leírja, hogy mi a jó. A szexet nem tiltja, sőt (1Kor 7:3)...

Normális, tisztességes ember képes felfogni, hogy miért ezek a játékszabályok, hogy miért jó ez az embernek. De hogy a szexet vegyem alapul, arról a legtöbb ember nem képes úgy lemondani, hogy megtartsa házasságon belülre es az ilyennek hiába magyarázod a parancs lényegét, általában az Ószövetség beli poligámia mögé bújnak, holott akkor az azért volt megengedett, mert az akkori háborúkban rengeteg nő maradt férj nélkül, őket óvni kellett és gondoskodni a fajfenntartásról.

Manapság nem védelem és nem fajfenntartás miatt viszik az ágyba a férfiak házasságon kívül a nőket, ezért sose zavarjon össze az ilyen hamis érv.


A szabad akarat pedig az, amikor tudod, hogy mi lenne jó neked, de a tested mást kíván és te le tudod győzni.

2013. jan. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

A keresztény vallásban - legalábbis szerintem - Isten egy jóságos, szeretetteljes lény, és ennek ellentéte a Sátán. Ebből kifolyólag az embereknek szabad akaratot adott, hogy ne csak üresfejű bábok legyünk. Minden döntésünknek lesz következménye természetesen. Ez a normális folyamat. Így kezdődött ez az Édenkertben is, mikor Ádám és Éva rájött, hogy meztelenek. Meg volt a szabad akaratuk, és a tiltott almának köszönhetően a tudás is, hogy megtudjuk különböztetni a jót a rossztól. Ha nem létezne a rossz, akkor maga a jó fogalma is megszűnne. Mert végül is mi lenne akkor a jó? Semmi, mert mindenki ugyanúgy helyesen cselekszik és fogalmuk sincs arról, hogy mi a rossz. Egyszerűen csak élnek. Isten meg természetesen nem szereti, ha bűnt követünk el, helyteleníti. Nem örül annak, ha rosszat cselekszünk, de nem is veszi el a szabad akaratunkat, mert szeret minket és szeretné, ha magunktól jönnénk rá a helyes döntésre. Ha mindezt tudatosan tennénk meg. Lehet néha sugallatokban akarja megmondani nekünk, hogy mit tegyünk, de nem irányít. Csupán segíteni akar. És mivel létezik a Sátán, senki lehet csak jó. Így viszont mindenkiben szépen eloszlik a jó és a rossz, esélyt adva arra, hogy a jót válasszuk.

Talán, ha minden csak jó lenne,akkor létezne valami, ami csak rossz. De ez mind csak elmélet és az én kikövetkeztetésem. :)

Egyébként nem vagyok keresztény hívő - bár hiszek istenben -, de mivel láttam a kérdést, én is elgondolkoztam egy kicsit ezen. :)

Remélem valamennyire sikerült ezt megértetnem és nem magyaráztam túl. :)

2013. jan. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!