Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon az időt és a végtelent...

Vajon az időt és a végtelent Isten teremtette?

Figyelt kérdés

Semmi, csak érdekel ez a kérdés.

Mivel számomra is sok érdekességet rejt, érdekel a vallásosak véleménye, de mindenki másé is.



2012. nov. 28. 10:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
Én a mindenki más vagyok. :) Hol volt Isten (és mikor), ha nem volt tér és idő?
2012. nov. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
96%
A vallás szerint Isten az időn kívül áll, tehát nincs szüksége térre és időre, hogy létezzen. Úgyhogy valószínűleg ő.
2012. nov. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
96%
Igen, ő teremtette. Annyira ura annak is, hogy ott van a múltban, jelenben, és most is ott van a jövőben is. Mi vagyunk bezárva a tér és az idő fogságába. Ha ezt megérteném, akkor Isten talán nem is lenne méltó az egyedüli imádatra.
2012. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 A kérdező kommentje:

Hasznos a válasz, bizonyos szempontból.


A végtelent, az időt nehéz felfogni.


Ha a végtelent nézzük, nem értem, hogy lehet rajta kívül valami.

Bármi is az, a végtelen nagyobb, benne kell, hogy legyen.

Ennek alapján a végtelen teremthette csak Istent, fordítva nem lehetséges.


Az idő más kérdés, meg kellene határozni.

Ez a közlekedés a múltba, a jelenbe, a jövőbe, sem érthető.


A hozzáálásod a kérdéshez érthetővé vált, de ezzel azt is demonstráltad, hogy teljesen mindegy, mi van írva a Bibliába, Te azt olvasol ki belőle, amit Te hinni akarsz.

2012. nov. 28. 14:01
 5/78 anonim ***** válasza:
100%
Végtelen eleve nem létezhet. Ez önellentmondás. Tehát nincs végtelen idő. Mert ha nem lenne kezdete, akkor sosem érnénk el ebbe a pillanatba. Remélem érthető. De mindennek van valami oka, de ennek sem lehet végtelen sorozata. Vagyis kell lennie valaminek, ami nem végtelen, hanem inkább felette áll az időnek, ami egységes oka a kezdetnek.
2012. nov. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:

Ennek a kérdésnek nincs semmi értelme. A végtelen az egy fogalmi absztrakció, nem létezik önmagában. A kérdésnek akkor lenne értelme, ha azt kérdeznénk: Isten teremtett-e valamit végtelennek valamilyen szempontból? Ha a világegyetemünk véges időben és térben (a tudomány jelenlegi állása szerint ilyen), akkor nyilvánvalóan nem lehet semmi végtelen benne. Ha Isten része egy véges világegyetemnek, akkor ő sem lehet végtelen. Végtelen akkor lehet, ha része a világegyetemnek, és az a világegyetem végtelen.

Egyébként annak a gondolatnak, hogy Isten végtelen, csak akkor van értelme, ha Isten része a térnek és az időnek. Hiszen a végtelenség, csak térben és időben értelmezhető. Ha Isten kívül áll téren és időn, akkor a végtelenség fogalma értelmezhetetlen rá. Mert örökké valami csak az időben tarthat, végtelen kterjedésű, csak a térben lehet valami.

Tehát Isten vagy véges egy véges világegyetemben, vagy végtelen egy végtelen világegyetemben, vagy nem része a világegyetemnek, de akkor mivel a téridőn kívül van, nincs értelme a végtelenség fogalmát használni rá.

2012. nov. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 A kérdező kommentje:

Végtelen van, mert számolunk vele.

Szavunk is van rá. Fogalma régóta közismert.


iSTEN SEM LEHET TÉREN ÉS IDŐN KÍVÜL

(bocsánat,nem Sur vagyok csak beragadt a capslock, de megtetszett)

A világ, melyet teremtett, térben van, benne kell legyen Ő is.

A teremtést is időben tette, 6 nap alatt.

Ha kivül lenne, egy szempillantás alatt, idő nélkül jöhetett volna létre csak.

Mivel előtte nem volt idő, ehhez már akármilyen kicsi, de mégiscsak idő kellett volna. (szempillantásnyí)


Az időnek már a kezdete is paradoxonba ütközik.


Az idő valóban lehet relatív.

Számomra a születésemmel kezdődött és halálommal végetér.

De előttem is éltek emberek, pl. apám, aki már kilépett belőle.


Gyorsasága is változó lehet és ez nem mindig a sebesség függvénye.


Látja e vajon a lajhár a kolibrit?

Mivel a lajhár reakciója sokkal lassabb, feltételezem, hogy az ideje is lassabban telik.

A kolibri ide, oda cikázása során szükséges az érzékelés gyorsasága, hiszen tized, század másodpercek alatt kell döntenie, irányt, sebességet módosítania.

Nem egy időzónában élnek. (Zóna=sebesség ez esetben)


Mi, emberek, a saját időzónánkon keresztül ítéljük meg a világot. Ha megnézünk egy lassított felvételt, láthatjuk az idő gyorsabb változását és tanulmányozhatjuk, elemezhetjük, számunkra is érthetővé válik.


A felgyorsított felvételek megértetik velünk a lassabban zajló folyamatokat, pl. egy növény kibújását a földből, növekedését, virágja keletkezését, kinyílását, bezárulását, sőt a hervadását, pusztulását is.

Érzékszerveink számára is láthatóvá teszünk más időzónák folyamatait.


Időnek azonban lennie kellett, mindig.

A végtelen skálán jelölhetek egy kezdőpontot, ahonnan már számíthatok bármit.

Ezt a térrel is megtehetem.


Hosszú ez elsőre, leállok kissé, van min gondolkodni.

2012. nov. 28. 19:54
 8/78 anonim ***** válasza:
0%
Majd idővel rájössz, hogy isten végtelenül gonosz és rossz.
2012. nov. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem ismered a pillanatot?

2012. nov. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem ez a szándékom.

Sok dolog van, ami számomra sem világos.

Ritkán, de néha eszembe jut ilyesmi.

A vallásosak véleménye mérvadó lehet, új szempontok, gondolatok, megközelítések.

Sajnos én nem ismerem az érveiteket, gondolkodásotokat ezen a téren, csak a végeredménnyel találkozom, de az, hogy mi a leszűrt tanulság, még semmire nem ad magyarázatot.

Miből vannak következtetéseitek?

Csupán saját magam számára vetettem fel a kérdést, hátha segíthettek, hiszen van véleményetek.

Ha valaha Isten gonoszságáról beszéltem, azt is csak azért tettem, hogy magam megértsem.

(Van e rá bizonyíték, hogy nem gonosz?)

Annyi nekem kevés, hogy kijelented: ilyen és punktum!

Csak!

De ne menjünk ebbe bele, más érdekel most...

2012. nov. 28. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!