Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia nem zárja ki az...

A Biblia nem zárja ki az evolúciót?

Figyelt kérdés
A megkísértésnél ott volt a kígyó.Azt írják róla,eredetileg négy lábon járó állat volt.Ez alátámaszthatja azt az evolúciós elméletet,hogy a kígyó a gyíkból alakult ki.
2013. jan. 20. 10:33
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
"Az a tény, hogy a Biblia szinte semmit sem előlegez meg a modern tudományból, engem megerősít abban, hogy nem lehet isteni eredetű." (Carl Sagan"
2013. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:

19-es:


Neked hozhatnánk bármennyi leletet, még akkor is csak a Bibliát szorongatnád.

2013. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

..21-es!


...ez nagy tévedés, ugyanis a Bibliában szerepel az, hogy a föld gömbölyű, így nem is értem, miért kellett Galileinek visszavonnia az ő gondolatát erről...talán akkor még a pápa sem olvasta el a Bibliát, de az biztos, hogy az inkvizítorok csak olyanok lehettek mint amilyenek ma a személyi testőrök, vagy verőlegények...olyan kétajtók szekrények, akiknek a gyűzsűnyi agyuk helyén nincsen semmi...:(

2013. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
Arjuna, ugye nem arra célzol, hogy a Föld gömbölyűségét úgy állapították, hogy földkerekségnek nevezték? Egy korong is lehet kerek. Ez már kicsit erőltetett lenne, de kíváncsi vagyok, miben látod még a gömbölyűséget.
2013. jan. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
0%

24-es!


..az alábbi cikket olvasd el:


[link]


...úgy emlékeztem, hogy van a Bibliában konkrétabb utalás is , és én is Jób könyvére emlékszem, de lehet hogy csak ennyi...ám ez is bőven elég az én számomra biztos, és szerintem minden mai embernek is, hogy láthassa azt ami LÁTHATÓ, és amit Galilei meg is értett anno! :)

2013. jan. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:

Egy vallásos számára elég, egy hitetlennek kevés. :)


(Jel 7:1) "Ezek után láték négy angyalt állani a földnek négy szegletén, a földnek négy szélét tartva, hogy szél ne fújjon a földre, se a tengerre, se semmi élőfára."


Viszont amikor a Bibliában a Föld négy szélét említik, akkor szerinted melyik fordítás érvényes a chugh-nak (mióta van a héberben magánhangzó amúgy)? Szerintem egyik sem. Szegény Isten kicsit összezavarodott. :)


Azonban ha azt elnézzük neki, hogy már arra sem emlékszik, hogy a Földet vagy a Napot teremtette-e előbb, akkor ezt is nézzük el. :)

2013. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
0%
...csak sajnálni tudom a hitetlenséged :(
2013. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
Sajnálhatod a hitetlenségem, de ez még nem változtat azon a tényen, hogy ebben a szent könyvben még a geometriai formák sem egységesek. :)
2013. jan. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

A Jelenések könyve egy látomás, egy álom, tehát TELJESEN jelképes.

Máshol viszont benne van, hogy a Föld kerek, és totál egyértelmű.

Galileit pedig nem a tudományos, hanem a teológiai vélekedése miatt támadták, de végül nem lett semmi.

2013. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

Galilei valóban visszavonta a tanait, csak azt nem tudod, mik voltak azok..

nézz utána, ne itt járasd le magad ezzel a gömbölyűség vitával


"Az evolucóval kapcsolatban pedig csak annyit szeretnék hozzátenni: akik azzal foglalkoznak, hogy ősi csontleleteket vizsgálnak, még soha nem találtak egyetlen olyan csontvázat sem, amely éppen átmenet lett volna egyik fajból a másikba. Mindig kifejlett, és felismerhető fajhoz tartozó csontokat találtak, amikről meg lehetett állapitani hogy mely állat volt."


Kedves Judit!

Kérdeznék valamit. Miért járatod le magad?

Az ellenérzéseid miatt csak belekötsz valamibe, holott ha józan ésszel vizsgálnád, rájönnél, hogy mekkora őrületes hülyeség, amit leírtál.

Ugyan honnan tudod egy leletről, hogy átmenet két faj között?

Egyáltalán mi az, hogy átmenet? Amíg ezeket nem tudod, hiába írsz ilyesmit, komoly emberek szóba sem fognak veled állni.

Elárulom: te soha semmiről nem fogod elhinni, hogy átmenet, mert nem tudod mi az.


Te is átmenet vagy.

2013. jan. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!