Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia nem zárja ki az...

A Biblia nem zárja ki az evolúciót?

Figyelt kérdés
A megkísértésnél ott volt a kígyó.Azt írják róla,eredetileg négy lábon járó állat volt.Ez alátámaszthatja azt az evolúciós elméletet,hogy a kígyó a gyíkból alakult ki.
2013. jan. 20. 10:33
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

30-aska!

...összetévesztesz vaslakivel...de nem baj, csak Judit védelmében írom :)

...a lényeg, hogy a Biblia NEM zárja ki az evolúciót!...az elméletek pedig,nos a legtöbb puszta okoskodás, bőven elég az ISTENADTA bizonyíték arra, mégpedig a magzati fejlődés...akinek ez kevés, azt csak sajnálni tudom, mert ehhez nem kell semmiféle doktorátus sem, és nem kell túlbonyolítani a dolgokat...:)


...ez kristálytisztán,és kellő VILÁGOSSÁGGAL rámutat az IGAZSÁGRA...nekem, és a józan elméknek...:)

2013. jan. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
NEKED ÉS a józan elméknek..
2013. jan. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

"arjuna válasza:


..21-es!


...ez nagy tévedés, ugyanis a Bibliában szerepel az, hogy a föld gömbölyű, így nem is értem, miért kellett Galileinek visszavonnia az ő gondolatát erről"


hát szerintem ezt a viccet te írtad

2013. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

...jó..33-as!


lehet,hogy nem ő mondta ki, nem foltattam íz írás előtt történelmi kutatásokat, sem ellenőrzést arra vonatkozóan ,hogy pontosan emlékszem -e név szerint, lehet tévedtem, a névben, de a Biblia akkor is pontosan tájékoztat a föld helyzetéről éppen a mai emberre tekintve, akik eleve úgy tanulják...és mivel magam nem szőrszálhasogató vagyok, mert az ember a szememben semmi (magamat is belevéve ) a termtésnek oly parányi alkotó része, hogy nélküle is( mármint az ember nélkül) tökéletesen működne Isten csodálatos teremtése, és az hogy az ember mégis él a földön,az pusztán Isten irgalmassága...:)...de ezt az ember, aki eltelt önön nagyságától, tudományától ,okosságától (az eredendő bűnben leledzik), ezért nincsen semmi közössége ISTENNEL, sem pedig az ÉLETTEL..:(


...vagyis a halál fia...ez van ..ezt mondja ki Isten TÖRVÉNYE, mert az ember önmagát zárta ki abból(ÉLETBŐL) mert nem ismerte fel helyét a teremtésben, összetévesztette magát az ISTENNEL, de legalábbis azt gondolta(ja), hogy van ő is olyan mint ISTEN...és ez bizony olyan tévedés, amely halált nemz...

2013. jan. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

jav. kihagyás miatt;


...de ezt az ember (aki eltelt...)...NEM LÁTJA, nem veszi észre...

2013. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

"lehet,hogy nem ő mondta ki, nem foltattam íz írás előtt történelmi kutatásokat, sem ellenőrzést arra vonatkozóan ,hogy pontosan emlékszem -e név szerint, lehet tévedtem, a névben, de a Biblia akkor is pontosan tájékoztat a föld helyzetéről éppen a mai emberre tekintve, akik eleve úgy tanulják...és mivel magam nem szőrszálhasogató vagyok, mert az ember a szememben semmi..."

+

bla bla további isten+biblia izék



hát magad is beismered? plusz még előtte le is tagadtad?

ha én téves dolgot írnék, még lehet, ki is moderáltatnád

de ha te, az az ember esendősége


srslywtf?

2013. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

de maradjunk az eredeti problémánál, mert még ügyesen eltereled itt az olvasók figyelmét:


"de nem baj, csak Judit védelmében írom :)"


Mivel Judit az evolúcióról és az "átmeneti" fajokról írt, az ő védelmében semmi mást ne írj, csak olyat, ami ezzel kapcsolatos

Tehát: ő azt állította, nem találtunk még átmeneti fajt

Én azt: minden egyed átmeneti, és aki ilyet állít mint ő, nem igazán érti, miről beszél


Na most védd meg, és lehetőleg ne szerepeljen a válaszodban az "őtistenteremtetteéstévedhetúgyhogyszálljleróla" típusú kitérés

2013. jan. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

...nem találtam Judit nevű válaszolót...azt gondoltam összetévesztesz vele, ám ezek szerint elkerülte a figyelmem, viszont ha én válaszolok, akkor konkrétan, vagyis nem egyszerre kettőnek...ebből adódhat félreértés...


a másik pedig a feltételezésed, hogy kimoderáltatnám...nos nem...aligha, mert híve vagyok annak, hogy minden napvilágra kerüljön, és ez a módja a beszélgetésnek egyébként is könnyen félreérthető, hát még ha abból moderálnék is...így is elbeszélnek az emberek (velem együtt) egymás mellett, azaz gyakran félreértik egymást...ezen pedig az általad jelzett cselekedet csak ronthat...:(


...amúgy pedig, igen sajnálom, hogy amit írtam, az számodra csak "bla-bla-bla" :)a betűelütések miatt...majd jobban figyelek, de ilyesmi biztosan elő fog még fordulni, mert ha megzavarnak, akkor gyakran átolvasás nélkül -a hibákra tekintettel- küldöm el...:(

2013. jan. 26. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

"...így is elbeszélnek az emberek (velem együtt) egymás mellett"


pontosan, veled együtt, most is csak bla-bla-bla


hidd el, én is sajnálom, hogy téged az istened meg a törvényei érdekelnek, ahelyett, hogy a józan észre hallgatnál, de veled ellentétben én ezt nem írom le minden Hsz-ben, hogy teljen az oldal, meg hogy kitérjek


kérdezz rá bármire az eddigi hsz-eimből, és bármire szívesen válaszolok, köss bele nyugodtan, meg fogom magyarázni

és nem azzal, hogy jézus szeret, hanem értelmes módon

2013. jan. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
0%
...engem nem az emberi válasok azok amik érdekelnek!...de amit ISTEN válaszol, arra NYITVA A FÜLEM:)
2013. jan. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!