Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az Ádám és Éva gyűjtőfogalo...

Ha az Ádám és Éva gyűjtőfogalom, vagyis magát az embert szimbolizálja, akkor, hogy lehet, hogy külön vannak megnevezve a bűnbeesésnél?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Mert Ádámnak volt már előzőleg is felesége, őt Lilithnek hívták.
2013. jan. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó,de arra gondolok,hogy ők ketten ettek a fáról.Mert ha szimbolikus,akkor az emberiség egészére értendő a bűnbeesés,akik már akkor léteztek?
2013. jan. 20. 20:58
 3/6 anonim ***** válasza:

nem gyűjtőfogalom, ez honnan?(1.téveszméje honnan? a lilith a megromlott női princípium- a boszorkány)


Adam&Eva: A férfi és női princípium. Yin-Yang.

A kettő együtt egy: ember

[link]

2013. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is gyűjtó fogalom, mert hol logikus az hogy először teremtek 2 leket akik bűnbe esnek és hagyom, hogy a romlott lekek elszaporodjanak. Ez olyan hogy hagyom a rákos daganatot is nőni, mert abban bízon, hogy végül jóindulató daganat lesz belőle. Nevetséges. A kérdésre pedig a válasz: azért vannak csak ketten mert ez egy egyszerűsített magyarázat a teremtésre.
2013. jan. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,amit én olvastam Bibliát,abban az van,hogy az "Ádám és Éva" nem két konkrét személyre vonatkozik,hanem az egész emberiségre értendő,magát az embert szimbolizálja.
2013. jan. 21. 12:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, Ádám és Éva nem szimbolikusak egyáltalán. Van egy elképzelés, miszerint Ádám és Éva a bűnbeeséskor az egész emberiséget KÉPVISELTÉK Isten csodája nyomán, de nem jelképes személyek, valóban léteztek.
2013. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!