Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a Sátánizmus...

Mi a véleményetek a Sátánizmusról?

Figyelt kérdés
elítélendő? illetve ez nem egyenlő az ördögimádattal ugye?
2009. aug. 31. 14:05
1 2 3 4 5 6
 41/52 bumbi02 ***** válasza:
mi az élvezet?:) .. van egy mondás, nem az számit hány év volt életedben hanem mennyi élet vlt az éveidben.. vagy asonló:) de a lényeg ez... én ugy tartom ugy kell az élvezeteknek élni.. h ha kedvem van akkor elmehessek moziba..megtehessem amihez kedvem ( és persze jogom is ) van... ne legyek lekorlátozva.... akkor ehessek hust mikr akarok:) stb...:) igazából egy vallásban sem hiszek.. kereszténységet még inkáb nem szeretem.. mind1ikben van vmi amit értelmesnek találok de egyet sefogadok el mint követendö példának..
2009. okt. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim válasza:
100%

Nos,elég sok gyűlölet van a hangotokban mind két oldalon.Véleményem szerint, én Materialista vagyok,a sátánisták is hisznek úgy mint bármely isten hívő ember.Valóban különös,és talán polgárpukkasztó is de ez mindenkinek szíve joga.Nem a hite határozza meg egy ember jellemét hanem a tettei.Ennél fogva mindegy hogy Istenben Allahban sátánban vagy egy gumicsizmában hisz a lényege mint minden hitnek hogy erőt meríthet belőle az ember.Azt a kérdést tedd fel inkább magadnak hogy ezt divatból mondod másoknak vagy tényleg hiszel benne.Utóbbi esetben hit előbbiben viszont felszínes majomkodásnak tartom mint bármi mást.

"Az légy aki vagy, Érezd jól magad" Charlie

2009. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 bumbi02 ***** válasza:
55%
a sátánizmus fél ateista vallás ( Lavey-i sátánizmus) mert nincs benne imádott személy, nicns felsőbb hatalom, akibne hisz ugy mint pl a keresztényeknél Isten, zsidoknál Jahve, stb... szal ez inkább egy emberközpontúbb "vallás".. és igen igaza van az elöttem szólónak tök mind1 hogy hivjuk mindenki hisz vmiben/vkiben... én speciel semmi más felsőbb hatalomban nem hiszek hanem magamban, én irányitom a sorsom... de ez az én felfogásom nem akarom meggyözni a keresztényeket h ne higyjenek Istenben, h ha ők benne hisznek hát tegyék.. de speciel hozzám közelebb áll maga a sátánizmus elvei mint a kereszténységé...
2009. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 Srapnel ***** válasza:
44%

"én irányitom a sorsom..."


Na, ez a hatalmas tévedés!

2009. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 bumbi02 ***** válasza:
62%
miért, hogyha nem én irányitom a saját sorsom akkor ki?:) talán Isten?:)
2009. dec. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 Srapnel ***** válasza:
88%

Ha már így rákérdeztél:


1. Mivel minden bizonnyal nem anyagtalan lény vagy, ezért a fizika (kémia, biológia, etc.), vagy tágabb értelemben a természet törvényeinek vagy alávetve. Az idő nagy részében ezek annyira alapvetőek, hogy nincs sorsfordító szerepük, azonban bármikor előállhat olyan szituáció, ahol a hatásuk már jelentős. Pl. anyaghiba miatti baleset (pl. közlekedés során), spontán rákosodás (egészséges életmódú emberek is berákosodhatnak), stb.


2. Nem egyedül élsz a világban, tehát mások és mások által alkotott rendszerek szabályainak is alá kell vetned magad. Ld. igényed van társas kapcsolatokra, állampolgári kötelességeidet be kell tartani, etc. Előfordulhat olyan eset, amikor más ember döntése miatt a te sorsod jelentősen megváltozik. Pl. kirabolnak, rokkanttá tesznek, tévesen ítél el a bíróság, stb.


3. A szerencse és a véletlen szerepe nem elhanyagolható.


4. A veleszületett és/vagy szerzett képességeid, vagy hiányosságaid behatárolhatják, hogy mit tudsz és mit nem tudsz megtenni.


5. A fentiek mellett az egyik legnagyobb jelentőségű a saját személyiséged, a pszichés struktúrád, ugyanis bizonyos helyzetekben a fizikailag lehetséges összes döntés közül egyrészt csak egy részhalmazt látsz, mint lehetőség, de még ezen belül is hajlamosabb vagy valamely alcsoportba tartozó döntések meghozatalára. (Ld. sorskönyvelmélet, tranzakcióanalízis). Emiatt egyes pszichológusok azt a következtetést is levonják, hogy gyerekkorod végére már nagy valószínűséggel adott, hogy milyen lesz az életed. Az ahhoz vezető mintákból meg nehezen lépsz ki. A szabad döntés illúziója pedig úgy teljesül, hogy a lehetséges, számodra kellemes v. nem kellemes döntések és kimenetelek között a számodra előnyösök közül választasz egyet, azonban hogy mi ez a halmaz, azt a fentiek (külső/belső peremfeltételek), vagy a te korábbi döntéseid (mint további korlát) szabják meg.


Az, hogy a két szélsőség (a magad ura vagy versus automataként élsz) között hol és hogyan található meg a valósághoz legközelebb álló pont, azt nem tudom, de hogy a "magam irányítom a sorsomat", "magamban hiszek", stb. jellegű mondatok nem írják le kellőképpen a valóságot és illúziók, az a fentiek értelmében erősen valószínű.

2009. dec. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
88%
Az utolsó válasz tetszett! Pontos!
2009. dec. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim válasza:
100%
Nagyon klasszul tudtok olyan dolgokon vitatkozni amik nem léteznek és egy x ezeréves mesére alapulnak .
2010. ápr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

Látom itt sok a gyűlölködő.Aki kérdezett nem arra volt kíváncsi hogyan tudtok veszekedni,csak a véleményeteket kérdezte.


Én sátánistának tartom magam,ez nem egyenlő az ördögimádattal,és NEM VAGYUNK EGOISTÁK.Remélem nem fojtatjátok a vitázást.

2010. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 F erii ***** válasza:

Én nem veszekedni akarok!


Nekem nincs bajom a sátánistákkal, az egy dolog hogy ne élj mának. Másik dolog hogy nem értem hogy miért pont sátánizmus amikor nincs köze az ördöghöz. Igaz hogy elég ördögien szoktatok kinézni képeken.... Na mind1


Jézus Krisztus egyetlen igaz egyháza: Keresztény

2010. szept. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!