Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vízözönkor miért nem pusztul...

A vízözönkor miért nem pusztultak el a fák és a növények víz alatt? Vagy Noé facsemetéket is vitt a bárkába?

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 16:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
A sztori szerint csak az állatokat és az embereket pusztította el Isten. Amúgy a növények újra kihajtottak, egy árvíz után is újra sarjad a növényzet, a magokból, spórákból, gyöktörzsekbóől, satöbbi. Uncsi kérdés volt.
2013. jan. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hmmm... kipróbáltam, 2 hétig víz alatt volt a szobarózsám, elpusztult, de valamiért nem akart a gyökere újra hajtani teljesen elrohadt a gyökere is, azért kérdeztem.
2013. jan. 22. 17:58
 3/23 anonim ***** válasza:
Alkalmazkodtak a környezethez.
2013. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 titak ***** válasza:
49%

Mert a vízözön nem az egész világot érintette, hanem csak az emberek 1 "csoportját". Mondhatni úgy is, hogy az ő "világuk" pusztult el.

Ma már elfogadott tény, hogy kb. ie 5600 körül a Földközi-tenger emelkedő vize utat talált és áttört a Fekete-tenger felé, mely akkoriban még édesvizű tó volt. A hirtelen vízbetörés nyomán a Fekete-tenger megművelt partjain keletkező súlyos áradás lehetett az alapja a vízözönnek.

2013. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

O MY GOD!

azért vegyük már alapul azt is, hogy nem 7 milliárd volt az emberek létszáma abban az időben.

Jóval kevesebben voltak, lehet hogy csak pár ezren, vagy száz ezren.

(1Mózes 7:21-24) 21 Így hát elpusztult a földön minden test, mely élt és mozgott, a repdeső teremtmények, a háziállatok, a vadállatok, a földön nyüzsgő állatok sokasága és az összes ember. 22 Minden, aminek az orrában az életerő lehelete működött, vagyis minden, ami a szárazföldön volt, meghalt. 23 Isten tehát eltörölt mindent, ami a föld színén volt; embereket, négylábú állatokat, csúszó és mászó állatokat és az egek repdeső teremtményeit, mindet eltörölte a földről; és csak Noé és azok maradtak életben, akik vele voltak a bárkában. 24 És a víz még százötven napig árasztotta el a földet.


Bár nincs megemlítve de itt számomra azt súgalja, hogy valószínűleg vihetett olyan magvakat is Noé a bárkába amit később növény termesztésre felhasználhatott. De Istennél semmi nem lehetetlen, ha halottakat tud feltámasztani, ugyan növényeket miért ne...

2013. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Az semmi, ki ültette újra az esőerdőket? Hová fészkeltek addig a madarak? Mi lett a többi fán élő álattal, a növényevőkről ne is szóljunk.
2013. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
De azt mondtátok a bárka 40-50 évig készült, de nem lett volna egyszerűbb elvándorolni a föld azon részére ahol a vízözön nem érinti a földet, mint egy bárkába kuporogni?
2013. jan. 22. 21:03
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem, mert ahogy a biblia írja, a legmagasabb hegyek felett is több méter magasan volt a víz, tehát az egész bolygót víz borította, mint a teremtéskor amikor még nem voltak száraz részek a földön.
2013. jan. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Hmmm... kipróbáltam"

Magról, spóráról beszéltem. Nem vagy egy botanikai zseni, látom. Amúgy minek provokálod a keresztényeket? Tán lelkileg sérült vagy? Én nem vagyok hívő, de kiborítanak a magdfajta primitív humanoid képződmények.

2013. jan. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Utolsó! Bár magam sem tudom hogy egy ilyen primitív állattal miért állok szóba, de gyöktörzseket is írtál. A valláskritikába írok nem a vallás topikba, de úgy néz ki a két számjeggyel kezdődő IQ-val rendelkezőknek ez magas.


Szóval, azt írtátok hogy volt a vízözönnek olyan része ahol nem borította el a földet az özönvíz, most meg azt írjátok hogy az egészet elborította? Ugye tudjátok hogy ez ellentmondásos?

2013. jan. 23. 02:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!