Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől pusztultak ki a Spinosau...

Mitől pusztultak ki a Spinosauridae dinoszauruszok?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés régóta foglalkoztat. Ezek a félig halevő dínók szinte minden kontinensen megéltek! Észak/Dél-Amerika,Európa,Afrika,Ázsia, és még Ausztráliában is éltek!!!! De kérdem én mitől pusztultak el ha egyszer ennyire elterjedtek voltak?Tömeges kihalás, pl egy meteor nem lehetett, mert a spinók után is voltak titanosaurusok,hadrosaurusok,stp. Rajtuk kívűl csak a Carcharodontosaurid dínók tüntek még el. Aki ismeri a választ, légyszi írjon.

#meteor #dinoszaurusz #Spinosauridae #carcharodontosauridae
2012. jún. 27. 15:52
 1/8 anonim válasza:
Én nem tudom a választ, de tippem van. Gondoltál már rá, hogy minden állatnak ennie kell valamit? Mi történik akkor, ha kipusztul a táplálék? Ez az ökoszisztéma kényes dolog.
2012. jún. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"A cenomani végén egy anoxikus esemény, az úgynevezett cenomani-turoni határesemény vagy más néven Bonarelli-esemény következett be, ami a tengeri fajok kis mértékű kihalását okozta."


Az első válaszoló közel jár: feltehetően a táplálékhalak kipusztulása vonta maga után a ragadozók kipusztulását. Hatalmas élőlények voltak, ezt ragadozó/halevő életmóddel csak úgy lehet fenntartani, ha irdatlan mennyiségű kaját zsákmányolnak. A koponya alapján ezt csak kisebb dinoszauruszokból nem lehetett szerintem kielégíteni (ez már nincs a leírásokban, én következtetek), mivel nem tűnik jó vadásznak. Plusz nagytestűekre nem is "szakosodott", maradt a gyors, kicsi prédánál. Ezért fontos lehetett a hallal való táplálkozás is. Egy általános tengeri faji kihalás - főképp a partközelben - megpecsételhette a sorsát. Nem volt "ideje" alkalmazkodni a drasztikusan megváltozott feltételekhez.

2012. jún. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nade ez akár világméretű is lehet? Mert ha ilyen sok hal halt volna ki akkor a kréta végére nem is maradtak volna mosasaurusok, plesiosaurusok és egyebek, de a fosszíliákból nem ezt látni.

És ott vannak még a Cacharodontosaurid dinoszauruszok, ők is nagyjából akkoriban tűntek el, pedig ők nem halat hanem hatalmas titanosaurinae dínókat ettek, azok pedig nem tűntek el mert a késő krétában (úgy 95 és 65 millió év között)is éltek ilyen óriások.

Megérteném ha ez csak 1 helyre irányúl, pl a Spinó hazájában Afrikában. Vagy ha világméretű dolog is lett volna akkor sokkal több állatfaj tűnt volna el.

Ja és egy új tanulmány szerint (ami egyenlőre nem publikus hanem belső információ a facebook csodájának köszönhetően)nem is volt olyan gynge a spinók állkapcs. Egy 18 méteres spinosauridae-nak pl 2 tonnás volt a harapása! Ilyen erős állkapoccsal pedig akármit meglehet ölni ami kb hadrosaurus méretű.

2012. jún. 27. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha utánanézel, látod, hogy igen, világméretű. Hozzájárult még a tengerszint-csökkenés is. A Wiki pl. ad egy szép listát az akkor kihaltakról.

(A harapási erő lehet nagyobb, de az az állkapocsforma nem tűnik egy tipikus nagytestű vad elejtésére alkalmasnak. Persze nekem rossz a fantáziám.)

2012. jún. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Háború volt a Reptoidok és a Galaktikus szövetség között. Utóbbi genetikai fegyvert vetett be és ettől elpusztultak. Sajnos a Reptoidok túlélték és visszatérnek december 21-én.
2012. jún. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Még az az eset is fennállhat, hogy a táplálékláncban a spinók felett álló ragadozók ritkultak meg, így a spinók elszaporodtak, felzabálták a táplálékot és az eredmény egy csopó spinó és nulla kaja lett.
2012. jún. 28. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
*csomó
2012. jún. 28. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most van egy új sorozat a Planet Dinosaur. Még nincs meg magyarul, de felirat már tuti van, ha nem tudsz angolul. Ennek pont az első része (Lost World a címe) foglalkozik a Spinosauridae és Carcharodontosauridae csoport kihalásával. Pont az a téma, amit kérdeztél.
2012. júl. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!