Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateizmus komolyan arról...

Az ateizmus komolyan arról szól a semmiből lett valami és semmi értelme nincs az életnek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 00:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem erről szól :) ez pusztán egy bizonyítatlan fel tevés, nem pedig az ateisták dogmája. Az ateizmus arról szól, hogy nem hiszünk semmilyen természetfeletti lény létezésében. Az ateizmus NEM VALLÁS, nincsenek tanai. Van aki igaznak véli az általad említett feltevést, van aki nem.
2013. jan. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gondolkodás inkább a materialistákra jellemző:)

Habár ők is letudják úgy, hogy az az értelme, amit te magad adsz neki.

2013. jan. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
96%
Egyáltalán nem erről szól.
2013. jan. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ateizmus a "valami" keletkezését nem akarja megmagyarázni. Ha mindenáron meg akarná magyarázni (tudományos ismeretek nélkül), akkor az már hit lenne.


Tudod az élet értelmét nem csak a Biblia mondhatja meg. Azoknak kell a Biblia útmutatása ilyen téren, akik maguktól nem érzik, nem tudják. Ateista is lehet rossz ember (ahogy hívő is), de a többség magától tudja, mi a jó és a rossz, és hogy mi a célja.

Ha hívő vagy, akkor ezt valószínűleg nem fogod érteni, de így van.

2013. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Hazardteam ***** válasza:
16%

Múlt héten láttam egy "ismeretterjesztő" videót Hawking-al a youtube-on (persze szokás szerint TÉNYszerű kijelentésekkel/foghíjas igazolásokkal)


Hawking pontosan azt a kérdést tette fel benne, hogy létezik e Isten és hogy ő, mint "tudós", "tudományos" megközelítésből kezdte tanulmányozni a kérdést. Menet közben eljutott arra a következtetésre, hogy a világegyetem SZÓSZERINT a semmiből jött létre és ezt a "semmiből szó szerint a semmiből-t jelenti" ismételgette néhányszor. Szóval ő, így 70 éves korára eljutott kb. idáig. Igen, ebben hisznek: "A világegyetem magától, a semmiből jött létre Isten közreműködése nélkül és olyan, mint egy órásmester nélküli óra".

2013. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hazardteam, szerintem a kérdező az ateistákat kérdezte, akik esetleg talán még a választ is tudják. (Függetlenül attól, hogy a kérdés is provokatív.)


Kérdező: A kérdésedben található állítást te hol hallottad? Mert szerintem ez a kijelentés csak a hívők agyában létezik.

2013. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Hazardteam ***** válasza:
27%
Nap, mint nap hallom. Van, hogy többször is. Olyan fele részben akaratlanul, fele részben meg, amikor a témát kutatom. Egyébként nem láttam sehol, hogy a kérdés csak az ateistáknak lenne címezve, persze ettől még lehet, hogy elkerülte a figyelmemet:)
2013. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva egyik változat sem hihető, sőt nevetséges.
2013. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 netbakter ***** válasza:
56%

Az ateizmus (szerintem) teljesen másképp közelíti meg a dolgokat, mint amire te gondolsz. Nem arról szól, hogy: "a semmiből lett valami és semmi értelme nincs az életnek", hanem, hogy NEM AZ ISTEN TEREMTETTE A SEMMIBŐL A VALAMIT, és nem Ő adott értelmet a létnek.

Mert mi is az élet értelme? - a szaporodás, más-szóval a fajfenntartás. És itt csak a minőségben van a különbség állat és ember között.

2013. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Ez így inkább a nihilizmus.

2013. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!