Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van a XXI. században létjogosu...

Van a XXI. században létjogosultsága a vallásnak?

Figyelt kérdés

Szóval. Az én véleményem szerint a vallás is csak egy kapaszkodó. Azok az emberek ragaszkodnak hozzá, akiknél valami nincs rendben vagy lelkileg, vagy akárhogy. Teljesen egészséges ember nem bízik abban, hogy Isten majd visszavásárolja a lakásomat, és majd Isten segít csajokat felszedni. Az egész vallás dologgal semmi bajom sincs, mert mindenkinek szíve joga, hogy miben hisz, én is hittem, hogy vannak Pokémonok, isten is biztos van. Legyen. De mintha az emberek nem fognák fel, hogy az életben saját maguk irányítanak mindent, a hozzáállásukkal, a viselkedésükkel és a saját maguk által elfogadott erkölcsükkel. Ha én helyesnek találom azt, hogy húst eszem a böjt alkalmával, akkor én nem érzem magam rossz embernek, ha megbánom a bűnömet, és mindent megteszek azért, hogy helyrehozzam, akkor sokkal jobb a lelkiismeretem, mintha elmegyek és elmondok 4 miatyánkot, mert megbántam.

Házasság előtti szex. Ez sem bűn, ha azzal csinálod, akit szeretsz. Magyarázat aligha szükséges. Nem kell egy emberrel leélni az embernek az életét, nem baj, ha így van, sőt. De akinek van az élete során 10 párkapcsolata, az nem lesz rossz ember.

A vallásosokat pedig szerintem az nyugtatja meg, hogy a felelősséget elhárítják magukról, és lemondanak bizonyos dolgokról. Így úgy érezhetik, hogy felszabadultak. Túlvilági létezésről, meg újjászületésről nem akarok elgondolkodni, mert ezt senki sem tudja, de aki állítja magáról, hogy tudja, hogy így van... Vagy arról prédikál, hogy hogy lesz...

Szóval ebben a világban (fejlett területek) minden ember megtehet bármit, amit akar. Persze fizetés, meg pénz, de elérhetővé vált akármi. Isten a földi életet nagyon nehezen tudja megjavítani, és a döntés mindig a saját kezünkben van. Szerintem van valami erő, ami irányítja a dolgokat, hívhatjuk azt Istennek, vagy fizikának, de a vallások szerintem elavulttá váltak. Az istenbe vetett hitünk nem változtat meg dolgokat, a magunkba vetett hitünk talán képes rá. Lehet, hogy ha baj van, jól esik Istenért kiáltani, de nem egyszer kiderült már, hogy gyakorlati haszna nincs. Erkölcsi előírásokkal egyetértek, és azokra szükség is van. De talán vallás nélkül is elő lehetne ezeket írni.



2012. dec. 12. 19:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Azért tartunk ott, ahol, mert egyre többen gondolkodnak hozzád hasonlóan...
2012. dec. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem akarlak bántani, de az elsőnek igaza van.

A saját magad által kialakított téveszmédet szeretnénk ránkhúzni és az alapján bebizonyítani, hogy ha megszűnne a vallás, minden rohadt jó lenne.

2012. dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 homo ludensz ***** válasza:
100%
A magadba vetett hit az hasznos dolog és mikor elkezded csinálni amit önmagadban bízva elhatározol akkor fog sikerülni és tökéletessé válni ha az Isten áldását adta rá. Képzelj el egy a szakmájában profi embert ha ő elkallódott volna? Ha alkoholistává lesz vagy kábszeres roncs? Nem a 4 miatyánk de 100 miatyánk sem a lényeg a te Hited Istenedben és önmagadban. Együtt mindenre képesek vagytok.Ő egy olyan támasz mint egy fal aminek mindig nekivetheted a hátad és sosem hagy cserben. Sosem az Isten távolodik el az embertől hanem az ember az aki azt képzeli hogy ő aztán ilyen erős meg okos s neki egyedül is megy.
2012. dec. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Ozmium42 ***** válasza:
81%

Nem érted a vallás mibenlétét. Ez nem kapaszkodó, nem valami pótcselekvés. Az emberek nem kapaszkodót keresnek, hanem az igazságot. A vallások más-más vélemények arról, hogy mi az igazság a világról. Lehet latolgatni, filozofálni, vitatkozni rajta.


A vallás nem erkölcs gyűjtemény, hanem a vallás az az erkölcsök indoklása. Például felhoztad a házasság előtti szexet. Valaki lecsupaszíthatná erről a vallási keretet, és így taníthatná, de nem lenne értelme, mert mégis miért ne? A vallási keret megadja a magyarázatot, miszerint Istennek van egy szándéka, és ezt jobb követni, mint megszegni. Meg lehet azt adni, hogy Istennek miért ez a szándéka, miért jobb ez így, és miért rossz, ha megszeged.


Illetve azt kell belátnod, hogy Isten nem az okozat. Tehát nem azért találjuk ki Istent, hogy megindokoljuk az erkölcsöt. Ez így önmeghasonlás lenne, azt pedig biztos tudod, hogy mi történik azzal, aki meghasonlik önmagával.


"Az istenbe vetett hitünk nem változtat meg dolgokat, a magunkba vetett hitünk talán képes rá"


Ez a mondat pedig baromság.

2012. dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha bajodban segítségül hívod az Úr nevét, üdvözülsz. Ezt írja a Zsoltárok könyve. Ha igazán nagy baj ér, és igazságtalanul kell szenvedned, vagy ha akár saját hibádból jutottál nehéz helyzetbe, mást is választhatsz, minthogy Istenhez fordulj segítségért. Vannak, akik másként reagálnak. Elkezdenek inni, megátalkodnak, rombolják a velük élőket és környezetüket. Lopnak, csalnak, hazudnak, csakhogy kimásszanak a bajból.

Gyilkolnak (ld. mostanában közeli családtagok ölik egymást.) Ekkor veszítjük el emberi méltóságunkat.

2012. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval. Az én véleményem szerint a vallás is csak egy kapaszkodó."


Oké, akkor mindegy is, mert sajnos alapjaiban nem érted, hogy mi a vallás lényege, csak van róla egy általad alkotott elképzelt fogalmad.

2012. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Ezt a szót hogy vallás nem szeretem.

a teremtő azért adott irány elveket, hogy mindenki egységesen harmóniában élve tartsa be ezeket és ezek a javunkat szolgálják.


Sajnos a vallások kialakulása miatt ez elvesztette egységét, és mindenki a maga akarata szerint szeretne Istennek megfelelni, ez szakadáshoz nézeteltéréshez és "háborúhoz" is vezet mert mindenki a magáét akarja igazolni.


ezt vissza kellene fordítani és ahogyan a teremtő szeretné úgy kellene mindenkinek betartani.

2012. dec. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Éppen te vagy az, aki foggal, körömmel kapaszkodik abba az elképzelésbe, hogy teljesen mindegy mit csinál az ember. Félsz szembenézni a tetteiddel, ezért inkább belemenekülsz, az úgy is minden mindegy filozófiájába, mert túl félelmetes neked az az elképzelés, hogy minden egyes cselekedetedért felelősségel tartozol.
2012. dec. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a vallás szót. Én hívő és Istenben mélységesen bízó ember vagyok, tartozom egy egyházhoz, de üdvözítő egyház nincs. A napi kapcsolat Jézus Krisztussal, Aki minden emberért feláldozta önmagát, hogy "aki hisz Őbenne, örök élete legyen annak", a Végtelen Szeretet, amelyet a mi kis csökevényes agyunkkal (legalábbis én) még talán fel sem tudunk fogni, ezt Ő megtette értünk. Az Isten mindenkit hív valaki vagy valami által, de csak kevesen fogadják el őszinte szívvel. Idézek egy igét a Bibliából: Pál apostolnak a Rómabeliekhez írt levelének 1. fejezet 19. verse: "Mert ami az Isten felől tudható nyilván van ő bennök: mert az Isten megjelentette nékik: Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.

Talán érted, miről ír Pál apostol. A természetből, abból, hogy milyen csodálatosan van megteremtve nem csak ez a Föld, a világmindenség - vagy gondoljunk a saját testünk felépítésére, és számtalan példát hozhatnék, de nem lenne elég a hely, szóval, ha nincs egy Hatalmas Bölcsességgel rendelkező Isten, hogyan lehetne ilyen rendezettség és felfoghatatlan rend... erre utal az apostol. Ha nincs Isten, akkor ezeket ki rendezte így? Ha tudod a választ, szivesen várom. Minden jót kivánok Neked, és kivánom tiszta sziveből, hogy gondold át, gondolkodj ezeken a dolgokon - az örök életed függ tőle:)

2012. dec. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Elkülönítenék két dolgot: a kérdésed első és második felében leírtakat.


Az első: akik abban bíznak, hogy az Úr majd megoldja helyettük a problémáikat, visszavásárolja a lakást, segít becsajozni stb. Na ez tényleg nem jó hozzáállás. Az Úr nem egy dzsinn, aki teljesíti a kívánságainkat, ha sokat dörzsölgetjük a csodalámpást. Ha te magad nem teszel meg a problémáid megoldása érdekében minden tőled telhetőt, hiába fohászkodsz az Úrhoz, hogy segítsen, helyetted nem fogja megtenni azt, amit te is megtudnál. Ha minden tőled telhetőt megtettél, de még ez sem volt elég, akkor Ő hozzáteheti azt a pluszt, ami a gondok megoldásához szükséges.

Szóval az, hogy valaki karba tett kézzel ücsörög és várja a csodát, valóban nem helyes. Van is egy történet erről. Jött az árvíz, elmosta a várost. Jöttek a mentők, odaeveztek egy pasashoz, gyere, megmentünk. Mondta a pasas, á nem, köszi, engem majd az Úr megment. Tovább emelkedett a vízszint, felmászott a pasas a háztetőre a víz elől. Megint jöttek csónakkal, gyere, mert megfulladsz. Erre ő: nem, majd az Úr megment. Tovább emelkedett a vízszint, ellepte a házat, a pasas erre felmászott a város legmagasabb épületének a tetejére, mert már csak az látszott ki a víz alól. Jöttek mentőhelikopterrel, leengedték neki a kötéllétrát, hívták, gyere, mert megfulladsz. Mondta a pasas, ő nem megy, ő az Urat várja, majd Ő megmenti.

Belefulladt a vízbe. Halála után találkozott az Úrral, kérdezte tőle: miért nem mentettél meg?! Mire az Úr: három alkalommal is megpróbáltalak megmenteni, küldtem csónakot, helikoptert, de te nem hagytad, hogy megmentselek...


A kérdésed második fele: a parancsolatok betartása. Egy példa: anyukád azt mondja, ne fogd meg a forró vasalót. Te erre több dolgot tehetsz. 1.: Nem fogod meg a forró vasalót, és közben zúgolódsz, hogy anyukád milyen szigorú, folyton korlátokat szab, semmit se enged meg. 2.: Belátod, hogy anyukád a te érdekedben tiltotta meg, hogy megfogd a forró vasalót, és mivel így átláttad a dolog miértjét, egyáltalán nem jelent nehézséget a számodra az, hogy ne fogd meg a vasalót.

Ilyenek a parancsolatok. Nem véletlenül vannak. Ha valaki csak muszájból tartja be őket, mert azt mondták neki... hát az legalább betartja, végül is. De ha megérted, hogy minden egyes parancsolat a te saját érdekedben van, akkor egyáltalán nem fog kihívást jelenteni a betartásuk.

2012. dec. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!