Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van annyi felekezet és...

Miért van annyi felekezet és szekta, ha egyszer csak egy igaz út létezik? (kereszténység)

Figyelt kérdés

Római katolikus, görög katolikus, református, pünkösdista, metodista, evangélikus, adventista, baptista, Hit Gyülekezete, Krisztus Szeretete Egyház, Jehova Tanúi stb.


Azt értem, miben különbözik a katolicizmus az összes többitől, de az összes többi miben különbözik egymástól? (Most térítő jellegű szektákat nem sorolom bele.)


Én nem vagyok keresztény, csak nem értem, minek ennyi felekezet, ha a lényeg a Tízparancsolat és Krisztus tanításai.


2013. jan. 28. 10:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értenek egyet abban, hogyan kell a Tízparancsolatot és Krisztus tanításait értelmezni és a fennálló körülményekre alkalmazni. Hamarosan jönnek és elmagyarázzák részletesebben is. :)
2013. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Pietrosol ***** válasza:
50%

Szia!


Mert vallást csináltak a kereszténységből.


A kereszténység esszenciája,az emberi alapállás helyreállítása az evangéliumokban lett lejegyezve.Az összes többi tökéletesen felesleges.

2013. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 titak ***** válasza:

"Mert vallást csináltak a kereszténységből."


Nem fordítva? Nem a kereszténységet csinálták vallássá?

2013. jan. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mert vallást csináltak a kereszténységből."

"Nem fordítva? Nem a kereszténységet csinálták vallássá?"


Az ugyanaz! Mi van ezen megfordítva? :DD

2013. jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 titak ***** válasza:
55%

Miért van annyi párt. Az egyik jobbos a másik balos, liberális stb....A lényeg itt is ugyanaz.


kérdésre:

A Reformátusok nem ismerik el SzűzMáriát szentnek, a házasság se szentség, de a kereszénységet (megkeresztelést) elfogadja bármi hitű is legyen (a katolikus7 szentséghez viszonyítva nekik csak 2 van), mindenki magának-magában gyónyja bűneit.

Érthetően beszél a pap, nem kell minduntalan letérdelned, mindenki iszik a borból és eszik kenyérből.

Nem cicomázzák ki a templomokat, nincsenek szentképek/szobrok - ugyanis ez náluk bálványimádatnak számít.


Ezek a szembeötlőbbek, de tudnám még sokáig, pontosabban is -a hitre vonatkozólag) folytatni.

2013. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Pietrosol ***** válasza:
9%

titak!


Lehet,hogy félreértelek,de a kérdésed lényegében ugyanaz,mint az én állításom.


A tanítványok tanítók maradtak,míg Pál,aki nem is találkozott személyesen Jézussal vallást csinált a kereszténységből!Pedig Jézus soha nem beszélt vallásról!


Ahogy Alfred Loisy mondta:"Jézus az Isten országát várta - de az egyház jött el"!

2013. jan. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a felekezetek úgy alakultak ki, hogy néhány ember úgy érezte, a liturgia vagy valamilyen megnyilvánulása a Biblia tanításainak nem fedi pontosan ezeket a tanításokat. Vagyis hogy emberek különbözőképpen értelmezik az szentírást és különböző módon ültetik át a gyakorlatba, másképp alkalmazzák, máshogy közelítik.
2013. jan. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Ozmium42 ***** válasza:
Csak egy igaz út létezik, ez azt jelenti, hogy ellentmondásos állítások nem lehetnek egyszerre igazak. Például ha valaki azt mondja, hogy a rózsafüzér bálványimádás, valaki más meg azt mondja, hogy nem az, akkor a két állítás nem lehet egyszerre igaz. Az igazság egy adott dologról akkor is létezik, ha senki nem tud róla, vagy mindenki tévúton jár. Az az egy igazság lényege. És ebből következik az is, hogy sok fajta egyház és vallás van. Nyilván nincs mindegyiknek igaza, és az sem biztos, hogy akár az egyiknek igaza van.
2013. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
13%

Szervusz:


Nos aki Ismeri a bibliát az tudja, hogy a vallásokat, ki hozta létre.

Menjünk kérlek vissza az Időbe.

Ádám és Éva idejében, hány vallás létezett, ha ezt a szót használjuk?


Nos csak 1.


amikor az Ördög behozta az állításait akkor hirtelen két "vallás" alakult ki.

Ádám és Éva mondhatni a két lehetőség közül Sátán "vallását" választotta, a függetlenség az engedetlenség lehetőségét.


Milyen hasonló ez a mai vallásokhoz.

Választhatsz, melyik a kedvező a Te életedre?

Nem ismerős?

Nos Jehova nem így gondolkodik.

Ő nem hozott létre vallásokat, ahogy Jézus sem, hanem leíratta, elmondták, mit kell csinálni.

Sátán sugallatára szépen az emberek elkezdtek a Saját egyéniségükre Vallásokat létre hozni, és még ma is így működik ez.

Nem is akár hogyan, mint ha azt mondanák az Emberek:


""Te Isten az égben, elégedj meg azzal amit Én adok, vagy teszek a nevedben, mert azt amit te mondasz, vagy kérsz az nekem nem tetszik, és nem is akarom azt tenni.""


Sokszor olvasom a válaszokat, mikor vallásokat keresnek az emberek.

A válaszokban ugyan ezek víz hangoznak:

Válaszd azt ami a te életednek megfelelő.


Nem baj ha homlok egyenest ellenkezik az írásokkal, Isten ha szert megfog bocsátani.


Jól mondta Jézus amikor az Ézsaiás prófétai szavait említette:

(Máté 15:7-9) 7 Képmutatók, találóan prófétált rólatok Ézsaiás, amikor így szólt: 8 »Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 9 Hiába imádnak engem, mert emberek parancsait tanítják tanokként.«”

2013. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

Igazából annyi, hogy egyszerűen máshogy értelmeznek bizonyos részeket, vagy bizonyos dolgokat jobban hangsúlyoznak. Ez vagy szimpla naivságból van, vagy rosszabb esetben haszonszerzésből, mert ilyen is van nem is egy, de most nem mondok neveket.

Amúgy ez egy jellemzően emberi hozzáállás, nem csak a kereszténységre jellemző, csak azt mi itt jobban ismerjük. De az iszlám sem egységes, pedig mindegyik azt mondja, hogy Allah az egyedüli Isten és Mohamed az Ő prófétája, és a Korán az, ami hiteles. Sőt, a zsidók sem egységesek teljesen.

2013. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!