Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van annyi felekezet és...

Miért van annyi felekezet és szekta, ha egyszer csak egy igaz út létezik? (kereszténység)

Figyelt kérdés

Római katolikus, görög katolikus, református, pünkösdista, metodista, evangélikus, adventista, baptista, Hit Gyülekezete, Krisztus Szeretete Egyház, Jehova Tanúi stb.


Azt értem, miben különbözik a katolicizmus az összes többitől, de az összes többi miben különbözik egymástól? (Most térítő jellegű szektákat nem sorolom bele.)


Én nem vagyok keresztény, csak nem értem, minek ennyi felekezet, ha a lényeg a Tízparancsolat és Krisztus tanításai.


2013. jan. 28. 10:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Igaz Ut ? melyik az igaz Ut ? nezopont kerdese. Ha meg kijelented hogy a kereszrtenyseg az igaz Ut azt mivel igazabb es valosabb mint barmely masik ? Azert mert par ezer evet mondhatunk neki az meg nem jelenti azt hogy a 2 eve vagy akar a 100 eve letrejott barmely iranyzat nem lenne igazabb vagy hatranyban lenne az evek miatt. Tehat nezopont kerdese ki mit tart igaznak. Ami nekem jo az nem feltetlenul jo a masiknak es vice versa. Kulombsegek mindig is voltak es lesznek, eggyes agazatok kulombozo vallasi ertelmezesekbol jottek letre, masok meg mas megfontolasokbol, viszont kulombnel kulomb ember alkotta szabalyokkal megfuszerezve es a hatteri cel a tarsadalom iranyitasa es ellenorzes alatt valo tartasa.
2013. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Kereszténység :Jézusban való hit.A Szentírásban benne van :elküldetett a Szentlélek,aki pedig keres az talál...



(K.Gy)

2013. jan. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Mert mindegyik felekezetnek más a véleménye arról, hogy mi az igaz út.
2013. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom idézni:


Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert aki szereti a felebarátját, a törvényt betöltötte.


Róma levél 13:8


Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.


Máté Evangéliuma 22:37

2013. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 mustafa33 ***** válasza:
52%

Minden út igaz, és minden vallás igaz. Csak egy dolog nem igaz és ez minden vallásban benne van, a saját igazuk kizárólagossága.

Mint ahogy egy helyre sok úton el lehet jutni, úgy Istenhez is sok úton lehet eljutni. Valaha azt mondták, minden út Rómába vezet. Az igaság az, hogy minden út Istenhez vezet. Mert különböző helyekről különböző utak vezetnek egy helyre.

Ahogy azt Dr. Cey-bert Róbert Gyula profeszortól hallottam, az Isten a szív, és minden ér minden testrészből a szívbe vezet. Egy kezünkön az öt ujból egyik sem igazibb, mindben egyformán a szívbe vezető erek vannak, ugyanígy a vcallásokból sem igazibb egyik sem, mindegyik az Isten útján jár.

2013. jan. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 netbakter ***** válasza:

"... ha egyszer csak egy igaz út létezik? (kereszténység)"


Ezt csak a keresztények mondják. Más vallás más igazság. Az ókorban is megvolt minden társadalomnak a hite, a "saját" Istene/i-vel. Az aktuális istenek mindig a hódítókkal jöttek és a vesztes féllel távoztak. Az egyszerű nép meg: tovább járt áldozni (lehet, hogy ugyan arra helyre) az új Isteneknek.

2013. jan. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

">>... ha egyszer csak egy igaz út létezik? (kereszténység<<


Ezt csak a keresztények mondják. Más vallás más igazság."


Én sem vagyok keresztény, a saját hitem a saját igazam. De próbálom megérteni egy kívülálló szemével, hogy miért van ennyi felekezet és szekta. Mert például sintoizmus csak egy van. Tao szintén csak egy van. De kereszténység miért van több?

2013. jan. 29. 10:51
 18/21 anonim ***** válasza:

Kérdező!

A kereszténység 1 vallás, és sok felekezete van. Egyes dolgokról eltérő a véleményünk, nem értünk egyet.

Ott kezdődik, hogy a katolikusok és az ortodoxok Bibliája plusz könyveket tartalmaz a protestánshoz képest, és a Szenthagyományt is figyelembe veszik.

Ezek olyan jelentős különbségek, hogy nem lehet az embereket egy felekezetbe sorolni. Ezért a sokegyház is. És ha már ennyi van, akkor egyesek újat csinálnak pl. pénzszerzés céljából.

2013. jan. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Sintoizmusból se csak egy van, ma kb. 75 sinto felekezetet tartanak számon. A II. világháború előtt is már 13 eredeti ág volt, ebből lett mára 75. (forrás: [link]

Taoból se csak egy van: pl. Mennyei Mesterek (Tianshi) szektája, A Legfelsőbb Tisztaság (Shangqing) szekta, Szellemi Kincs (Lingbao).

Az iszlámnak van két nagy ága a siita és a szunnita, illetve még a haradzsitákat is megkülönböztetik néha, de ezeken belül vannak különféle felekezetek, ki tudja mennyi..

Szóval nem igaz, hogy csak a keresztény nem egységes. A keleti vallások legalább ugyanennyire tagoltak, csak nekünk innen messziről egységesnek tűnnek, mivel kb. semmit nem tudunk róluk.

2013. jan. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

*haradzsiták = háridzsita

bocsi

2013. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!