Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban létezik az a gyikos...

Valóban létezik az a gyikos keresztény szekta, akik abortuszt végző orvosokat ölnek?

Figyelt kérdés

2013. febr. 4. 12:56
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

A hippokratészi eskü nem igazán mérvadó manapság, mivel önmagában is ellentmondásos...idézem:


"Diaetetikus rendeléseimet képességem és szándékom szerint a betegek hasznára fogom elvégezni, nem pedig ártalmára és kárára. És halált okozó szert nem fogok senkinek sem kiszolgáltatni, még kérésére sem"


Ennyiből is látszik, hogy az orvos nem a beteget szolgálja, hanem Hippokratészt...tehát én itt a hippokratészi esküre nem igazán hivatkoznék :)

2013. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Utolsó, a Hippokrateszi esküt imádják a "magzatvédők", mint ha legalábbis valami ma létező dolog lenne, bárivel is relevánsabb, mint mondjuk Hamurapi törvényei vagy bármiféle hasonló történelmi dokumentum...

Pedig hát fenéket, eredeti formájában rég nem használatos, csak maga az eskütétel mint hagyomány maradt meg.

Az orvosi eskü szövege Magyarországon:

"Én …………….. esküszöm, hogy orvosi hivatásomhoz mindenkor méltó magatartást tanúsítok. Orvosi tudásomat a betegségek megelőzésére, a betegek testi-lelki javára, betegségük gyógyítására fordítom. A hozzám fordulók bizalmával, kiszolgáltatott helyzetével visszaélni nem fogok, titkaikat fel nem fedem. Egyenlő figyelemmel és gondossággal gyógyítok minden embert. Tudásomat és gyakorlati ismereteimet állandó képzéssel magas szinten tartom, de ismereteim és képességeim korlátait is tudomásul veszem. Az orvosi működésemmel kapcsolatos etikai követelményeket tiszteletben tartom. Arra törekszem, hogy az orvostudomány, valamint a …………. Orvostudományi Egyetem jó hírnevét öregbítsem és megbecsülését előmozdítsam."

2013. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Akkor ebben kedves utolsó egyetértünk :D
2013. febr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
#30-as.Akkor a Néma sikoly-ban neked semmi megrendítő nem volt? Teljesen normálisnak és elfogadhatónak tartod amit abban a filmben mutatnak? Elfogadható az a módszer, amivel szétszaggatnak egy kis embert? Mindene megvan már szinte. Szerinted egy vacak film! Biztos trükkfelvétel!Vagy a magzat elhajtó tabletta? Hogy a tabletta hatására elhal a magzat és a nőnek rendes szülési fájdalmak közt meg kell szülnie a halott gyerekét? Ezt elfogadhatónak tartod? Teljesen mindegy hogy az a film propaganda film.Persze, hiszen annak készült. Elrettentő példának. A tények, tények maradnak.Ott meghal valaki, mert megölik.
2013. febr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

#34, ugyan már, láttam én már abortuszt premier plánban is, még "klasszikus kaparósat" is, vákumosat is, középidős rivanol-feltöltéses szülésindukcióst is, nem csak filmen... szóval nem, megrendítő az semmi nem volt benne, felháborító annál inkább.... nem tehetek róla, de mindig felháborodom azon, ha hülyének néznek és manipulálni akarnak, tudod?

És nem, nem osztom a "magzatvédő"-nek nevezett álláspontot, szerintem az emberi minőségű élet az élve születéssel kezdődik, és azt gondolom, hogy az érintett embereknek megfelelő keretek között joguk van dönteni az új emberi élet lehetőségéről, amit egy embrió jelent. És azt gondolom, hogy a magyar jogi szabályozása ennek kiemelkedően jó nemzetközi viszonylatban is, nem véletlen, hogy 40-50 éve érdemben semmit nem kellett rajta változtatni, csak jogtechnikai dolgokat. (nem úgy, mint mondjuk az USA szabályozás, ahol ugyanezen idő alatt eljutottak a teljes tilalomtól a 24. hetes AB-ig)

És hát a magyar jogi szabályozás helyes voltát az is szépen igazolja, hogy az elmúlt 40 évben 200 ezerről 40 ezerre, azaz ötödére esett az abortuszok száma évente.

Na, ennyi.

2013. febr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
28-as vagyok. Igazán nem értem, mit írtam, amiért ennyire lepontoztatok. Ezek szerinte nálatok nem a tett méri le egy ember valódiságát...
2013. febr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Tudjátok, ha valaki hivatalos esküt tesz le, akkor azért arra lehet hivatkozni az ő cselekedeteinél. Pár éve még minden orvos letette a Hippokratész-i esküt, nem tudom, ma hogy van.

Akit pedig nem érintett meg az abortusz, annak nincs szive, de komolyan. Az Usa-ban 24. hétig van abortusz. Indiában egy 22. héten született gyermeket megmentettek, és ma is károsodás nélkül él. Innentől a 22 hete fogant magzatok már mindenki számára embernek tekintendőek.

2013. febr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

"Akit pedig nem érintett meg az abortusz, annak nincs szive, de komolyan. Innentől a 22 hete fogant magzatok már mindenki számára embernek tekintendőek."


Nagyszerű, egy mondatban beskatulyáztál mindenkit, aki nem ért veled egyet, egy másikban pedig elő is írod, hogy gondolkodjanak. Esetleg az egyik tojásfejű hívő fejében sem fordul meg, hogy az abortusz nem 'szív' kérdése, hanem észé? Hogy ezt végig kell gondolni, érveket-ellenérveket hozni, nem pedig irracionális alapokon nyugvó érzelmek alapján kell dönteni (és nem, ezek nem ellenérvek) ?? Szerinted érdekel bárkit is, ha azt mondod nincs szíve, ami alapvetően egy elvont fogalom?

2013. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

#37 - "Pár éve még minden orvos letette a Hippokratész-i esküt, nem tudom, ma hogy van." - hát nézd, az a "pár éve" igen régen lehetett, 1891 után már biztosan más eskü-formulát használtak.

[link]

Az más kérdés, hogy magán a szertartáson rajta maradt a "hippokrateszi eskü" név...

Szóval biztosan kijelenthető, hogy ma Magyarországon 0 azaz NULLA fő olyan 1891 előtt végzett orvos praktizál, akin számon kérheti bárki is az eredeti hippokrateszi esküt...

"Innentől a 22 hete fogant magzatok már mindenki számára embernek tekintendőek." - miért, ezt ki döntötte el így?

2013. febr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!