Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten tökéleteset alkotott az...

Isten tökéleteset alkotott az emberrel?

Figyelt kérdés

Valahogy úgy érzem mindenki ostoba és lökött körülöttem. Lehet én is az vagyok, mindenkit úgy kezelek mintha bolond lenne. Ez a tökéletes teremtmény, nekem furcsa...

Most azt mondjátok az ördög miatt van, de szerintem Éva amikor letépte az almát, szintén meg volt buggyanva. Lehet hőhulláma volt pont akkor, pl. a változó korú nők mind bekattannak... Apám szerint képtelenség velük élni. Az impotensek, homik is lököttek, meg az aggszűzek, frigidek, munkanélküliek, éhezők, stb. Mutassatok egy normálist!

Annyi ideges, izgága, mérgelődő ember van, elnézést még nem találtam normális embert.


2013. febr. 5. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a valóságban!
2013. febr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Állítólag a BMW is tökéletes autókat gyárt, mégis elromlanak néha. :)
2013. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem.nem alkotott tökéleteset.
2013. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem, mert az ember evolúció során fejlődött ki.
2013. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jó meglátás kérdező.Az ember egy telljesen minden tervezést nélkülöző faj.De a személyiségedre két elképzelésem van


-Vagy egy kis idióta kis 14 éves vagy,mert ez a meglátás hogy a felsorolt emberek mind "nem normálisak" elég primitív látásmód.Legalább még csiszolódhatsz.


-Vagy egy primitív felnőtt vagy.Na ez már azért rosszab,mert nem tudsz változni és egyszerűen egy szeszélyes öt évessel egyenlő a gondolataid mélysége.


Itt szidod a kereszténységet (amit igen sok esetben megérdemel) de te is csak egy vallást hozol létre.Azt hogy ezek mind az elfogadható emberi viselkedésen kívül esnek.Hát gratulálok,hogy relatív dolgokat,a te elképzeléseidhez mérten alakítasz objektívvé.


Különben ateistaként mondom ezt.

2013. febr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%

Szervusz.


Igen Jehova maga is megállapította, hogy nem csak az emberrel, de mindennel, amit teremtett azt jónak nyilvánította, semmi hiba nem volt benne.


azt hogy milyen gyümölcs volt nem tudjuk, nem is az a lényeg.

Itt az volt a lényeg, hogy egy angyal aki sokat képzelt magáról, elhatározta, hogy elveszi a Teremtőnek járó tiszteletet imádatot, és ezért a Nőt szólította meg, és felkínált neki olyat amit nem is tudott volna megadni neki, ezért folyamodott hazugsághoz.


Évának, majd Ádámnak is tetszett, hogy függetleníthetik magukat Istentől, ami abszurd, mert egy gyümölcstől, senki nem lesz Isten.

Még is elhitték neki.

ezzel kezdődött az amiben most is élünk, sőt egyre messzebb kerülünk az Ádámi tökéletességtől, ahogy az évek telnek, egyre kevésbé vagyunk még a közepes értékekhez is hasonlók, nem hogy a tökéletességhez.


De jó hír, hogy nem sokáig lesz ez így.


Talán még annyit, hogy akik nem hiszik el a jelenlegi állapotok okát, és türelmetlenek, izgágák, azok azért olyanok, mert nem tudják alkalmazni az ezzel a jelenséggel járó ellentétes magatartást, nem látják értelmét a türelemnek.

Pedig vannak akik igyekeznek alkalmazni ezeket a tulajdonságokat, ha ne is mindig nagy sikerekben, de azért az akarat meg van.

Tökéletest pedig csak Jézus királyságában lehet majd találni,

2013. febr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Olvasgatva az oldal válaszadóit, némelyek már nagyon torzak.

De tudjuk, hogy Istennek nincs lehetetlen, így akár még belőled is válhat normális, értelmes ember.

2013. febr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az a legmeglepőbb az egészben, hogy 80% bizonyossággal, akik itt mérgelődnek a kérdésen és normálisnak vallják magukat, pont ő velük nem stimmel valaki.

Ugye az igazság kimondása mérgelődést szül, ez benne is van a Bibiliában. Az igazság fáj a legjobban mindenkinek.

Az ami a kérdésemben van az élet megtapasztalásán keresztül vezetett ide, hogy szemlélem ezt a világot és látom benne az egyre nagyobb ellentéteket és érzem a gonosz jelenlétét. Csak figyelj és hallgass, nézz ki az ablakon...


A harmadik elképzelésed (lehet) a személyiségemre:

- valahogy kezdem érezni, hogy tényleg valami rossz irányítja a világot. Ez talán egy 6. érzék és nem lehetek egyedül, mert más is érezheti, csak nem mondja ki...


Nem a kereszténységet alázom, hanem inkább az emberi fajt!

A 6-os, akit nagyon lepontoznak, lehet Jehova tanúja, de kezdem úgy érezni, valamit mondanak a Jehovák. Valahogy tényleg valami furdalja e világot. Én soha nem hallgattam jehovákra, de a végén találkozik az álláspontunk...

2013. febr. 6. 08:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az, hogy Isten tökéleteset alkotott, az eleinte a testünkre volt értelmezve, mely ugye örök életű, nem öregedő volt a bűnbeesés előtt.

A lelkünk hasonlatos volt Istenéhez, tehát tudtunk szeretni, szomorúak is lehettünk stb.

Csakhogy ott volt a sátán, aki Isten hatalmát, dicsőségét magáénak akarta minden alap nélkül, és Istennek ártani akart. Ezért mindent elkövetett, hazudott az embernek.

Az ember pedig balga mód bevette a hazugságot, inkább a sátánnak hitt, és nem Istennek.

És ez ma is így van sokszor.

Az emberek születésükkor nem ismerik Istent az áteredő bűn miatt. Nem tudunk róla semmit, azt sem, hogy mi az akarata.

Ezt életünk során kell megismernünk, de a sátán végig kísért, és hajlamosak vagyunk neki hinni.

A bűn pedig bajt szül, attól bűn. A bűn miatt a sok izgága, idegesítő ember. Sőt, mindenki ilyen bizonyos szinten.

2013. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert Isten is bolond.Képére,és hasonlatosságára lettünk teremtve.
2013. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!