Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A bál, a tánc mennyire egyezte...

A bál, a tánc mennyire egyeztethető össze a vallással?

Figyelt kérdés

Kárpátalján lakom, a napokban Görökkatolikus farsangi-jótékonysági bál volt az egyik étteremben. Nemsokára Római katolikus jótékonysági bál is lessz.

Gyerekkoromba beleolvastan Szikszai György: Keresztyéni tanítások és imádságok c. könvébe, ott olyan tiltások voltak, hogy fedetlen fővel ne járuljon asszony az Úr szine elé, tiltja a hajfestést, de még a sminket is.

Ezután nekem olyan furcsa, hogy világi zenére táncolnak egy bálban hívő emberek (talán papok is), mégha jótékonysági is.



2013. febr. 7. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Szikszai református volt és, ha jól tudom a 18. századból. Az, hogy ő akkor mit gondolt semmi jelentősége.
2013. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Az öröm és annak kifejezése nincs ellentmondásban a keresztényi tanokkal. A testünk díszítése is csak akkor aggályos, ha magamutogatás, hivalkodás, szexuális figyelemfelkeltés a célja.
2013. febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok katolikus, sem római, sem görög, így nem tudom, hogy náluk mi a módi, de a kereszténységgel szerintem tökéletesen összeegyeztethető a tánc, a bál, a szórakozás.

Természetesen a megfelelő keretek között kell tartani a dolgokat, ahogy a sminket, hajfestést, és minden egyebet is. Az erkölcsösség keretein belül úgy táncolsz, úgy szórakozol, úgy sminkeled magad, ahogy szeretnéd. Maradj mindig erkölcsös és erényes, ez az alapszabály, amelyet minden esetben figyelembe kell venni.

2013. febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
két szó: kánai menyegző. én nem ismerek túl sok történetet a Bibliából, de ennél tudom h Jézus is partizott, amikor elfogyott a bor nem kezdett vizet prédikálni, hanem csinált még. ergo: a szórakozás nem bűn, még Isten fia szerint sem.
2013. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nagylzs ***** válasza:
60%

Hogy érted azt hogy "a vallással"? Melyik vallással? Először jó lenne ha eldöntenéd hogy görög katolikus vagy, római, esetleg buddhista vagy muszlin. Mert az egyes vallások egyházai nem azonos módon viszonyulnak az ilyen dolgokhoz.


Ezen kívül pedig, ahogy az első is mondta, a vallások is változnak. Ha korrekt választ akarsz, akkor egy adott vallás (a számodra kérdéses vallás!) egyházának éppen aktuális álláspontját hiteles forrásból kell megszerezned. Egy 50 éves könyvben lehetnek olyan dolgok leírva, amik nem egyeznek az adott vallás egyházának jelenlegi álláspontjával.

2013. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nagylzs


példámban a katolikus vallásról írtam, tehát kereszténységről beszélünk.

2013. febr. 7. 13:27
 7/9 nagylzs ***** válasza:
100%
Akkor: a katolikus vallás nem tiltja a táncot. De nem lehet általánosan kijelenteni, hogy akkor innentől kezdve az összes tánc megengedett. Lehetnek olyan táncok amik nehezen egyeztethetők össze a katolikus vallással (pl. magamutogató erkölcstelen, bűnös vágyakat hergelő táncok). És lehetnek olyanok is amik éppenséggel kívánatosak (pl. Istent dicsőítő, vagy másokat jó cselekedetre és nemes érzésekre sarkalló táncok).
2013. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A baptisták és különböző kisegyházak tagjai nem rendeznek táncos összejövetelt. Menyegzőkön is csak vallásos énekeket énekelnek, tánc tilos. Katolikusoknál a kulturált szórakozás megengedett, tánc és tánc között is van különbség. Smink és a ruha is lehet izléses. Nem utcalány külsővel vesznek részt a bálon. A házas gör. kat. papság is természetesen szórakozhat.
2013. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit egy bálon, discoban, akárhol teszel, az lehet bűn. De a tánc, énekelés, sőt, az alkohol ivása sem az. Lásd kánai mennyegző.
2013. febr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!