Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem undorító ez a...

Csak szerintem undorító ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Ma táncórán a suliban felálltam táncolni (szalagavatós táncra készülünk, igaz, jövőre érettségizünk). Sok táncórát kihagytam, és koordinációs problémáim vannak (ezen kívül nehezen tanulom meg a lépéseket, hamar elfelejtem, stb.). A tanár még most normális is volt velem, de pár osztálytársam a képembe röhögött, és mondták, hogy nem ilyenkor kellene eszembe jutni, hogy táncolni akarok.


Ezen kívül az egyik osztálytársam, aki a képembe röhögött, nap mint nap gúnyolódva utánozza a nevetésemet.


Figyelmen kívül hagytam eddig, de betelt a pohár. Sírva mentem ki óráról.


18l



2013. febr. 6. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Na azt nézd, hogy MIT mond, hanem hogy KI mondja.

Lefordítva: jól válogasd meg kinek a véleményére adsz, a többivel ne foglalkozz.

2013. febr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát.. Miért hagytad ki a táncórákat? Oké, értem én, hogy nyilván dolgod volt, de akkor gyakorolj otthon, vagy valami. Az, hogy kiröhögnek nem szép, de ha tudod, hogy béna vagy, akkor próbálj bejárni az órákra.
2013. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is tök béna vagyok a táncolásban, de ki nem sz@rja le, ez nem az 1700as évek, amikor a nőket a bálokon kérik meg. Semmi nem múlik azon, hogy tudsz-e keringőzni, legközelebb maximum az esküvődön nyílik majd rá lehetőség, de ott se kötelező.


Én is utáltam a szalagavató táncot, mert magasság szerint osztottak be minket párokba az osztáylon belül, és utáltuk egymást a táncpartneremmel. Képzelheted milyenek voltak a próbák.


Ha kötelező táncolni, akkor csináld végig de nem kell hozzá jó képet vágni. Ha nem kötelező, akkor örülj neki, és nyugodtan hagyd az egészet. Inkább keress olyan táncot vagy sportot amiben jól érzed magad.

Hidd el, nem veszítesz semmit. Az egésznek nincs sok értelme, azon kívül hogy a nagyik sírhassank egy jót, hogy jajj milyen gyorsan felnőnek, meg pár lelkileg hatéves királylánynak érezhesse magát, meg a boldog apukák csinálhassanak pocsék minőségű videót ahogy billegnek a csemeték a tornateremben vagy az ebédlőcsarnokban. Cserébe elvesz egy csomó időt és pénzt, amit jobban is ki lehet használni.

2013. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem itt inkább az osztálytársak viselkedésén van a hangsúly mint a szalagavató értelmén!A szalagavató szerintem egy gyönyörű rendezvény,és szép zárás.


Sajnálom hogy ez történt veled kérdező,az osztálytársaid nagyon tapintatlanok voltak,hiszen ha valaki nem is tud táncolni olyan jól,de látszik hogy próbál,akkor nem értem miért kell ilyen érzéketlenül 'arcon röhögni'


Próbáld meg határozottan folytatni a táncórákat,és semmit vagy minimálisan reagálj ha megint piszkálnak.

18 évesen már nem itt kéne tartani az osztálytársaidnak.

2013. febr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért úgy látom, itt több sebből vérzik a dolog.

"felálltam táncolni" ez mit jelent? Kiálltál a többiek elé, bemutatni valamit? Vagy hogy? Miért nem táncoltál együtt a többiekkel, amikor ők is táncolnak? Ha tudod, hogy most nem fogod tudni eltáncolni a figurát, akkor tényleg inkább maradj a háttérben és gyakorolj, mert ha felkészületlenül állsz a többiek elé, törvényszerű, hogy nem fog menni. Az emberben nem árt, ha van egy egészséges exhibicionizmus, de jó, ha ilyenkor van egy magabiztos tudása is mögötte. Ha ez nincs meg, akkor bakizni fogsz.

Hogy erre a többiek úgy reagálnak, hogy kinevetnek, ahelyett, hogy mondjuk segítenének, őket is minősíti, de egy bakiparádén te is csak nevetnél.

Az már más dolog, hogy gúnyolódnak rajtad alapból. Ismerek én is olyanokat, akiknek "lehet" gúnyolódva utánozni a nevetését. Ez egyrészről jó, mert ezek szerint gyakran vagy vidám, és így sokat nevetsz. :) Másrészt viszont kínos. Így látatlanban nem tudom, hogy túl hangosan vagy fura orgánummal nevetsz-e, és/vagy akkor, amikor a többiek nem, ezért külön "szembeötlő" jelenség vagy. Felfoghatod úgy is, hogy csak az igazi egyéniségeket lehet utánozni, de akár figyelhetsz is arra, hogy amikor nevetsz, egy picit fogd vissza magad, illetve amennyire lehet, együtt nevess a többiekkel. Ez most úgy hangzik, mintha azt mondanám, hogy színészkedj és játszd meg magad, de ne ez legyen a cél. Csak annyi, hogy figyelj oda magadra, hogy hogyan viselkedsz, és hogy a viselkedésed másokra milyen hatással lehet. Ez egy nagyon finom dolog. Megkérheted a legjobb barátaidat, hogy segítsenek abban, hogy "tartsanak tükröt", mondják el, milyen viselkedésed "fura" nekik, és azt hogyan kéne máshogy csinálnod, hogy jobb legyen. Legalább tudni fogod, hogy mivel adsz okot a gúnyolódásra.

Egyébként a nevetésedből akár lehetne "előre is menekülni", ha kicsit rájátszol, direkt csinálod, a nevetéseddel valamilyen mókát csinálsz, utánzol valamit, vagy ilyesmi. Ez elütheti a gúnyolódásuk élét, mert humort parodizálni máris külön kategória. Azért ehhez is kérd ki a barátaid véleményét, kívülről egészen más tűnhet viccesnek, mint belülről.

Mindezek mellett vedd be a "leszarom" pirulát. A legnagyobb emberek "furák" voltak fiatalként, és pont a viszontagságos életük miatt lettek azzá akik.

A táncot pedig gyakorold fáradhatatlanul és ne csüggedj! :)

2013. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Senki sem tökéletes... Még ő sem! Lehet táncból nem, de valami másból biztos jó vagy!
2013. febr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!