Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateista emberek mit gondoln...

Az ateista emberek mit gondolnak Jehova tanúi stílusáról?

Figyelt kérdés
Elvileg ők "szeretetből" teszik amit tesznek, de mit szól ehhez egy ateista?
2013. febr. 28. 23:27
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Természetesen itt most nem a teológiai dolgokra gondolok, hanem arra, hogy udvarisanak/erőszakosnak... stb-nek tartjátok-e őket.
2013. febr. 28. 23:28
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Erőszakosnak és idegesítőnek, én sem járok házról házra egy dínócsonttal. A stílusuk miatt teljesen elutasító vagyok velük, más hívőt tiszteletben tudok tartani, nagyon szívesen beszélgetek velük bármiről, amint meghallom hogy valaki Jehova Tanúja, igyekszem kerülni, mert szinte mindig oda jutunk, hogy téríteni akar.
2013. febr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Szerencsétlenekre rá jár a rúd... :D


Nekem nincs bajom velük... Már nem is jönnek erre felé házról házra.

Régebben se zavart én nyugodt jellem vagyok... az étel is meg várt, amit éppen falatoztam néhai érkezésükkor...

Nem erőszakosak szerintem...

Inkább birkák...


Tudod, Isten báránya(Agnus Dei) , csak ők a birka szót is másképpen értelmezték.

2013. márc. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Én azt hogy elvileg a fanatikus katolikusok, vagy más keresztények is sokszor szeretetből teszik mindazt amit, ettől függetlenül engem a túlzásba vitt "szeretet" rettenetesen irritál. De ahogyan nem minden keresztény ennyire fanatikus, úgy gondolom a Jehova tanúi között sem mindenki elvakult, fundamentalista, vallás fanatikus.
2013. márc. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
A Jehova tanúi stílusa mocskos és undorító.
2013. márc. 1. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
Nincs semmi bajom a keresztényekkel; gyakorolják nyugodtan a vallásukat, sőt, valakinek kifejezetten jót is tesz, így lesz belőlük jó ember, illetve képesek azok maradni. De én nem vagyok hívő, a ránk erőltetett szeretet is nagyon zavaró és fölösleges tud lenni. Ha érdekelne, és szeretnék hívő lenni, úgyis magamtól mennék el hozzájuk, nem?
2013. márc. 1. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

A JT az a baj,hogy ők mindenkimásnál okosabbaknak tartják magukat.

Már szinte ariánus módon viselkednek.

Ez az ami engem nagyon zavar.

2013. márc. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%

Én egyszer voltam kedves, elfogadtam a cetlijüket, csak menjenek innen. Onnantól kezdve ragadtak, mint a bélyeg, jöttek érdeklődni, hogy nem-e mennék el egy összejövetelükre. Próbáltam tisztelettel visszautasítani őket, de csak jöttek. Aztán egyszer szakadt a cérna, nagyon kiosztottam őket, utána lekoptak.

Azt vettem észre, hogy cselesek, amikor a fiatalok visszautasítást kaptak egy 80 éves öreg nénit küldtek... no comment, inkább ki se nyitottam az ajtót.


Akik általában kopogtatnak: nem értik az iróniát, nem értik a NEM szót, nem értik a visszautasító nonverbális kommunikációt, betegesen ragaszkodnak a maguk igazához, csak durvasággal lehet hatni rájuk.

2013. márc. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

04:09:


Tulajdonképpen most nem az egész kereszténységről van szó, hanem csak a Jehova tanúiról. De köszönöm a válaszodat, hogy megosztottad a gondolataidat velünk.


Egyébként érdekes olvasni az ateista emberek válaszát. Jómagam is keresztény vagyok, de én soha nem próbálom ráerőszakolni a másik emberre a nézeteimet, hanem maximálisan tiszteletben tartom a világnézetét. Tudjátok az az érdekes, hogy elvileg a Jehova tanúi olyan okosnak tartják magukat, és próbálnak téríteni, (még vallásos embereket is) és némelyek közülök nem veszik észre, hogy a viselkedésük elviselhetetlen, és éppen ők azok, akiknek tanításra lenne szükségük, nem nekik kéne tanítani az embereket...Ki érti ezt?

2013. márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

Általában nem volt rossz véleményem róluk, beszélgettem képviselőikkel néhány alkalommal.

Mivel a fanatizmust nem kedvelem, tettem fel itt kissé agresszív kérdést, ahol a válaszok eléggé megnyugtatóak voltak, de jött megdöbbentő is, tanulságos, klikkelj rá:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Az nem bizonyított, hogy JHT adta a választ, de nagy rá az esély, filozófiájukat ismerve.

2013. márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!