Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szeretném élvesetes vallási...

Szeretném élvesetes vallási vitákban megvédeni a hitemet, mint ahogy keresztény barátaim is teszik itt nap mint nap, de a természeti vallásokat senki sem illeti kritikákkal. Miért?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 16:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szívesen vitatkozom veled, ha leírod, miben is hiszel pontosan, és legfőképp: miért hiszel abban :)
2013. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Totemizmus, vagy sámánizmus, kinek hogy tetszik. A legősibb vallás, amit egykoron az egész emberiség vallott, csak más-más aspektusban. Legmodernebb irányzata a japán shinto. Irányzat, mivel itt nem történik egyházszakadás apró hitbéli eltérések okán, egyrészt mert nincs egyház, másrészt hülyeség vitázni azon, hogy más úton érünk ugyanoda. Ílymódon szilárd definíciók közé sem tudom szorítani a fogalmat, mert személyenként változhat, de mindenképp eltér a közismert katolikus keresztény hittől abban, hogy többistenit és eleve elveti az embernek a világban betöltött központi szerepét.
2013. márc. 5. 17:11
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően azért nem éri támadás ezen irányzatú vallásokat, mert nem egy leírt könyvben hisznek, mert általában nincsenek tele elképzelhetetlen csodákkal, és mert a hívei nem fordulnak az elvakult fanatikusság felé. Bevallom, én a keresztény/iszlám/zsidó vallásokat, irányzatokat ismerem behatóbban, de szkeptikus, ateista gondolkodású vagyok. Részletezd kérlek, milyen istenségekben hiszel, milyen mitológiai elemekben, mert a természeti vallásoknál ezek egyénenként változhatnak.
2013. márc. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Lemaradt a miért, elnézést. Nos, miért ne? Ez a kulcsszó. Nagy mozgásteret biztosít és környezettudatos is.
2013. márc. 5. 17:19
 5/23 A kérdező kommentje:
"Istenségek" többek közt az égitestek és a természeti elemek, de holtunk után mi is részei leszünk a nagy körforgásnak. Néha minden állatfajhoz egy-egy szellemet csatolnak, én ezt egyéni elhatározésból nem teszem. Ünnepeint is kizárólag a természetbéli fordulópontokhoz kapcsolódnak. Szenteket szinte sohasem kreálunk.
2013. márc. 5. 17:26
 6/23 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem velem szemben nincs mit megvédened, inkább a keresztény hívőkkel tudnál te is vitatkozni :) Alapvetően egyetértek veled, bár azért nem imádom istenként a természetet, az égitesteket.
2013. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én sem imádom, hanem tisztelem őket. Remélem érezhető a külömbség. :)
2013. márc. 5. 17:37
 8/23 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem támadják a természeti vallásokat, mert nem sok vizet zavarnak.. Egy ateista inkább fogja támadni a kereszténységet, mert sokkal nagyobb tömeget jelent, így "veszélyesebbek" rájuk nézve.
2013. márc. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Pál Rómaiakhoz írt levele


1,18 Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.

1,19 Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennök; mert az Isten megjelentette nékik:

1,20 Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.


1,21 Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívök megsötétedett.

1,22 Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek;

1,23 És az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával.

1,24 Annakokáért adta is őket az Isten szívök kivánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék;

1,25 Mint a kik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, a ki mind örökké áldott. Ámen.

2013. márc. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8., nem veszélyesebb úgymond az ateistára nézve a kereszténység, hanem egy ateista szerint nem alátámasztott, értelmetlen dolog, szemben a természeti vallásokkal. Ott egy könyv, amit nagyon sokan igaznak vélnek, tele ellentmondásokkal, és millió a bizonyíték arra, hogy ezen könyvet egyszerűen emberek szerkesztették, írták, rakták össze, ferdítették és fordították, mindennek ellenére tényként kezelik az ott leírtakat. Nem "veszélyesebb", csupán egy ésszerű, logikus gondolkodású embertől elvárható, hogy a fentieket átlássa. És sokan nem látják mégsem. Ezért, és az évezredes bűneiért vitatkoznak az ateisták jobban a kereszténységgel. Na meg az elfogult, elvakult fanatikusság miatt.
2013. márc. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!