Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztény és Jehovás...

Kedves keresztény és Jehovás barátaim! Miért gondoljátok, hogy a Biblia, amire életeteket építitek és amire reményeiteket alapozzátok, isteni eredetű, "igaz tanításokat" tartalmazó mű? Nem pedig egy emberi eredetű legendagyűjtemény?

Figyelt kérdés
Végigolvastátok már más világvallások szentnek tartott könyveit (pl. Korán, Védák) amikben -állítólag- szintén isten szól, és igaz, isteni eredetében emberek milliárdjai hisznek megingathatatlanul? Meggyőződtetek róla, hogy ezek mind hamis tanításokat tartalmaznak? Vagy feleslegesnek tartjátok mindezt? Ugye tudjátok, hogyha Mohamednek mégis igaza volt, akkor szörnyű kegyetlen büntetésekben fog titeket részesíteni Allah?

2013. febr. 22. 18:30
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
61%
Te végigolvastad mindet?
2013. febr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek istenben, de ennek ellenére én vettem a fáradtságot és -ha nem is mind végig- de minden nagy vallás szent könyvét olvastam már, amikor még istenkereső ember voltam (Biblia, Korán, Bhagavad-gíta, Buddha beszédei, Tao Te King).
2013. febr. 22. 18:39
 3/59 anonim ***** válasza:
18%
Keresztény vagyok, de miért gondolod azt, hogy én a Bibliára alapozom az életem? Mikor értik már meg az ateista bohócok, hogy attól mert hiszünk egy istenben amit ti nem ismertek, nem élünk teljes életet? Nekünk sincs bajunk a ti hitetekkel, légyszíves ti is hagyjátok békén a miénket.
2013. febr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:

Kedves előző!


Én nem állítottam, hogy a keresztények nem élhetnek teljes életet. De úgy tudom, hogy a Biblia a szent könyvük -tévedek?

2013. febr. 22. 18:52
 5/59 anonim ***** válasza:
0%

"Ugye tudjátok, hogyha Mohamednek mégis igaza volt, akkor szörnyű kegyetlen büntetésekben fog titeket részesíteni Allah?"


Azért egy picivel mégis többek az esélyeink... :P

Egyébként meg nem azért hiszek benne, mert igaznak mondja magát.

2013. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

Kedves előző!


Rendben. Pont az a kérdés, hogy akkor miért?

2013. febr. 22. 19:36
 7/59 anonim ***** válasza:
43%

Nekünk nincs más dolgunk, mint hinni. Mit gondolsz, mit jelent hinni? Elhinni valamit, avagy hinni valakinek, valakiben? Nekünk a szabadítást Isten adja a fián keresztül. Ki Őbenne hisz, megmenekül. Minden megtért ember tudja, hogy Isten létezik. Nem elhisz egy mesét, hanem megtapasztalja. Ez olyan, mintha egy gyereknek próbálod elmagyarázni, hogy milyen az orgazmus (bocsánat a példáért). Magyarázd meg, úgy, hogy teljesen megértse. Ha mázlid van, egy-két százalékát megérti, de még azt sem valószínű. Éppen ilyen egy nem megtért embernek arról beszélni, hogy milyen megtapasztalni Istent. Megpróbálhatom, de semmi esélyt nem látok arra, hogy a "gyermek" ezt megértse. Legalábbis én ezt nem hinném, hogy meg tudnám tenni.


A korán egyetlen próféciát sem tartalmaz. Mohamed miért volt próféta? Mit prófétált meg? Szerintem semmit.


Maga Krisztus is ezt mondja a tanítványoknak:

Jn 13,19 Most megmondom néktek, mielőtt meglenne, hogy mikor meglesz, higyjétek majd, hogy én vagyok.


Krisztus sem várt vak hitet


Isten még a teremtés előtt elkészítette az üdvösséghez vezető utat. Már akkor Krisztus volt az, kit elküldött érettünk. Az egész ószövetségi jelképrendszer, ünneprendszer Krisztusról szól. Honnan tudta évszázadokkal Krisztus előtt, hogy évre pontosan mikor jön el Krisztus? Lásd Dániel könyvének kilencedik fejezetét. Honnan adta tudtára Nabukodonozornak a médek és perzsákat, a görögöket, a rómaiakat, és a pogányokból és rómaiakból álló társadalmi rendszert. Több száz prófécia szól Krisztusról. Még azt is meg tudom neked mondani, hogy Jeruzsálembe az utolsó napig nem lesz béke, lásd Dániel könyvét. Azt is tudom, hogy semmi, de semmi nem fog változni a társadalmi rendszeren Krisztus második eljöveteléig. Ez a rendszer van Róma óta. Hol ennek, hol annak hívták, de a rendszer nem változott. Ezt csaknem három évezrede megmondta Isten.


Gondolj bele: akármennyire is szeretnék az emberek, a semmiből nem lesz valami, ahogy az élettelenből sem lesz élő. A békából sem lesz királyfi, még akkor sem, ha odatesszük a bűvös varázsszót, hogy sok millió év alatt...

2013. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
16%

Jóslatok, amelyeket Jézus betöltött. Ezeket nem írhatták bele utólag, mert akkor a zsidók megmutathatnák a gondosan megőrzött irataikat, amelyekbe nem firkáltak bele a keresztények.

A jóslatok között volt olyan is, amiben leírták, hogy Isten hű szolgájának szenvednie kell, átlyukasztják a kezét, és köntösére sorsot vetnek. Ki vágyna egy megszégyenített, megalázott, szenvedő vezetőre?

Különben is, ki találta volna ki, hogy Isten leszáll az emberek közé, fiút hoz létre, és vele szemben követik el mindezt? Kinek juthat az eszébe ilyen? Nem kínozhatják, ölhetik meg Isten fiát kínhalállal, nem pusztulhat el nyomorultul!

2013. febr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!


Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én nem vonom kétségbe az őszinte, meggyőződéses hiteteket, de higgyétek el, egy muszlim, egy izraelita, vagy egy hindu legalább ilyen szenvedélyesen küzdene a hite mellett.

Én nem tudok igazságot tenni ezek között, a szerintem tudománytalanságokkal, lódításokkal, képtelenségekkel, embertelenségekkel teli, és egy igaz, tökéletes és jóságos istenhez méltatlan művek között (ezért is kérdezem tőletek).

Furcsa, hogy a Jézusra vonatkozó ószövetségi jóslatokkal vélitek igazolni a Bibliát, mert -én úgy tudom-, hogy az izraeliták is pont ezekre hivatkozva állítják, hogy Jézus nem a megjósolt próféta, a muszlimok szerint pedig ezek a jóslatok Mohamedre vonatkoznak.

Kérlek, ne küldjetek igehelyeket ezen állítások ellen. Egy imám, vagy egy rabbi jól el tudna vitatkozni ezekről veletek, én nem.

Szerintem az újszövetségi Jézus-alak élettörténetét szándékosan úgy irányították és színezték, hogy az bizonyos pontokon megfeleljen az ószövetség kusza messiás-jóslatainak és "hajazzon" Mózes történetére(pl. a gyermekgyilkosság elöli megmenekítése, ráadásul pont Egyiptomba - csak, hogy mindenképpen "beteljesedjen a jóslat", hogy "Égyiptomból hívtam ki az én fiamat").

2013. febr. 22. 22:06
 10/59 anonim ***** válasza:
26%

Tehát te megkérdezed, hogy miért, mi válaszolunk, te mondasz ezzel kapcsolatban valamit, és egyben kijelented, hogy ne is vitatkozzunk veled. Te unatkozol, vagy provokálsz minket? Ha a felületes ellenérveidre nem vársz választ, akkor minek mondod? Amúgy elég kezdő érveket hoztál fel. Néhány mondattal szét lehetne fosztani az egész gondolatmenetet. Persze, te nem azért tetted fel a kérdést, hogy beszélgessünk, te csak oda akartál vágni, legalább magad előtt tűnhess okosnak. Na nekem ebből elég is.

Szia

2013. febr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!