Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kritizálják olyan sokan...

Gelazso kérdése:

Miért kritizálják olyan sokan a SZCIENTOLÓGIÁT ( Dianetikát)? Kinek, milyen csoportnak nem tetszik a létük?

Figyelt kérdés
MOst láttam tölük egy 2 órás filmet( ateista vagyok, söt nagyon is), söt olvasgattam a neten is róluk, de nem fedeztem fel semmit ami "rosszabb" lenne mint bármely másik vallási gyülekezet. Segítsetek!
2013. márc. 26. 15:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
24%

Hát ezek szerint mások a tapasztalataink.


Abba viszont te sem tudsz beleszólni, hogy nekem milyen tapasztalataim vannak, meg én se, hogy neked milyenek vannak.

Azt, hogy 20 millió forintért semmit nem kapott egy olyan vélemény, hogy valaki elveszíti a feleségét, megtartja a gyűrűjét, mert az neki nagyon értékes, más számára csak egy fémdarab, de az illető számára rendkívüli értékkel bír.

Van akinek az autója nagy érték, van akinek a szellemi fejlődés, amit megtapasztal nagy érték, mások szemében pedig semmit sem ér. Más értékrendek uralkodnak.


Ha tegyük fel valaki holnap felfedezné az "örök élet titkát", és 20 millió forintba kerülne, akkor lennének emberek, akik mennének és megvennék, mások meg azt mondanák, hogy kamu az egész, és csalónak titulálnák az illetőt, és nem hinnék el, és elkezdenék támadni azokat, akik állítólag felfedezték. Mégha tényleg fel is fedezte.


De nyilván abból az egy mondatból nem fogom kitalálni, hogy pontosan mi is történt az illetővel, tehát nem várhatod, hogy ennyi alapján bármi érdemlegeset mondjak.


Ezen kívül belátom, hogy Te vagy ti már eldöntöttétek, hogy mi a szcientológia számotokra, és nem számít, mit mondok.


Egyébként pedig nem kell, hogy mindenki szcientológus legyen, engem nem érdekel, ha mások nem azok, és nem "térítek erőszakkal".

Ha érdekli, mesélek, ha nem nem, ennyi. Akkor vagy szcientológus ha használod, amit tudsz, segítesz másokon, nem akkor, ha azt mondod, hogy az vagy.

Minden, ami ennek ellentmond: az összes erőszak, hazugság, csalás, lopás, manipuláció, amiről ti beszéltek tiltottak az erkölcsi kódexeink alapján.

Az, aki ilyet cselekszik, nem szcientológus.

Az én szememben biztos nem.

2013. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
24%
Egy további kérdésem viszont lenne: miért van az, hogy törlik a hozzászólásaimat? Nem érzem úgy, hogy sértő hangnemben válaszoltam volna.
2013. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
40%

Az alapítójuk L. Ron Hubbard gyereket kínzott, 50 éves nöt löketett a vízbe kezét lábát összekötözve!


Hubbard többször is tett olyan kijelentéseket, melyek szerint a vallásalapítás jó anyagi befektetés. Ezek közül az egyik legismertebb az 1940-es évek végén egy New Jersey-i sci-fi író találkozón hangzott el: Szavanként egy pennyért írni nevetséges. Ha valaki igazán szeretne egymillió dollárt keresni, annak a legjobb módja, hogy alapítsa meg a saját vallását.[9][10] Nem sokkal ezután Hubbard megírta Dianetics: The Modern Science of Mental Health (Dianetika: A szellemi egészség modern tudománya) című művét, melyet a szcientológia alapkönyvének tartanak. Később az egyházakat érintő adókedvezmények kihasználása céljából megalapította a szcientológia egyházat.

További problémát jelent, hogy Hubbard többször is arra buzdította híveit, hogy a pereket elrettentésre, zaklatásra használják fel, ezzel elvéve a kritikusok kedvét a támadásoktól.

Alapvetően anyagias, a tagoknak az előrelépéshez drága tanfolyamokon kell részt venniük.

Az egyház tagjainak meg kell adni (minél részletesebben) a maguk, hozzátartozóik és ismerőseik személyi adatait, magánéleti szokásaikat, amelyek kezelése adatvédelmileg aggályos, zsarolásra használhatók fel.Beleértve szexuális életüket is!

Hubbard dianetikai írásai, melyeken a szcientológia alapul, a pszichológusok, pszichiáterek szerint áltudományosak, bár ugyanezt állítják a szcientológusok is a pszichiáterek által használt tudásbázisról és tevékenységről. A pszichiátria szerint az egyház azért is kampányol ellenük, mivel a kezelt betegek labilis állapotából adódóan közülük könnyen szerezhet tagokat. Fontos adalék, hogy Hubbard nem egyszer házalt pszichiátriai intézeteknél a módszereivel, de mivel sehol nem fogadták el a féltudományos elméleteit, a pszichiátria-ellenesség innen is ered.


És még lehetne sorolni a dolgokat!

2013. ápr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
58%
2013. ápr. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Az egész "vallással" az a probléma, hogy az orvoslásról olyan ember ír véleményt, aki soha nem foglalkozott az egészségüggyel, ráadásul egy olyan tudományágat támad, amely egyrészt már bizonyított, másrészt, viszont még gyerekcipőben jár, hiszen alig több, mint 100 éve kezdték módszeresen kutatni az emberi elmét.

Ebből kifolyólag, még nincsen tele olyan tényekkel, mint pl. a szívsebészet. Rengeteg a felfedezésre váró tény és terület, ezért nem kéne leírni.


A többi meg mesevilág, aki elhiszi, megsz*pja.

2013. ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

minden vallás ,vagy "válasz adó" világnézetet prédikáló csoport csak egy alternitíva azoknak, akik nem fogadják el hogy a földön rövid ideig tartózkodnak és aztán komposztálódnak.

a forma és módszer mindegy, nekem azz a fontos hogy másnak ne ártson.a saját életével mindenki azt csinál amit akar.

2013. ápr. 10. 08:22
 27/29 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=tWNuOPEVk0U

youtube = "Szcientológia: elnyomók és elnyomottak"



http://www.youtube.com/watch?v=J7LUSohcyHQ

youtube = "Míg végül semmid sem marad"

igaztörtenetu film a szcientologusokrol, hogy mit csinalnak!!! minden benne van!!!

2013. ápr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Igen ez a videó és a film választ ad mért kritizálják a szcientoloógiát!
2013. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

Az elnyomó csoportoknak nem tetszett a szcientológia léte, ezért a nyolcvanas évek elején - szokásukhoz híven - felvásárolták.


A szcientológia azóta nem működik.

2013. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!