Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon Isten statikusan állandó...

Vajon Isten statikusan állandó, vagy változni is tud?

Figyelt kérdés

Isten lényéről szinte semmit sem tudunk. A világ dinamikusan változik, semmi sem állandó, semmi sem maradandó.

A Nap és a csillagok is megszülettek és elpusztulnak egyszer, a folyamatoknak is van kezdete és vége.

Milyennek képzeled Istent?

Változatlannak?



2013. márc. 28. 20:48
1 2 3 4 5 6
 1/56 ettro ***** válasza:
55%
Isten egy időben statikus és dinamikus.
2013. márc. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
72%
Mivel Isten teremtette az időt, a teret, a törvényeket (legyen az fizikai vagy kémiai), és én már ebbe születtem bele, ezért fogalmam sincs róla, hogy milyen ezek nélkül, így nem tudom elképzelni sem.
2013. márc. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
Változatlannak, mivel Isten nincs a tér és az idő korlátjában benne, mint ahogy itt ebben a világban minden.
2013. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint ha statikus volna, akkor nem csinálna semmit. Már a cselekedet is változás, a teremtés folyamata a nem teremtéshez képest legalább is potenciálváltozást okoz Istennél is, de a különbség dinamikailag és értékelhető.
2013. márc. 28. 21:42
 5/56 anonim ***** válasza:

Nos a Bibliában sok mindent megtudunk Istenről, csak el kell olvasni.

Le vannak írva a tulajdonságai,gondolkodása és az is mit érez bizonyos dolgok iránt.

Isten állandó, és nem változik sem 'alakban' sem gondolkodásokban.



(Jakab 1:16, 17) 16 Ne vezessenek félre titeket, szeretett testvéreim. 17 Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, mert az égi világosság Atyjától jön alá, és őnála nincsen változás, nem fordul, mint az árnyék.

2013. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:

Persze ez nem jelenti azt, hogy ha lát egy bűnöst valódi megbánásban változtatni az életén, akkor nem változtatja meg az emberrel szembeni ítéletét...


a céljai elérésében is folyamodhat változtatásokhoz.

2013. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 ettro ***** válasza:
66%

A kérdező úgy érzem túlságosan is földhöz ragadtan szeretné értelmezni ezeket a dolgokat. Túlságosan materialistán.


De bocsánat ha tévedek.


Legyen fantáziád, és ne akard a dolgokat skatulyákba zárni.


Egy kicsit úgy érzem ezt a témát, mintha a hangyák gondolkoznának azon mi is az a repülőgép.

2013. márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Akkor úgy fogalmazok, hogy Istenre ezek a fizikai jellegű fogalmak nem teljesülnek. Mint ahogy az sem, hogy bár személy, de nem nő és nem férfi. Illetve mindkét nem lényege tökéletesen benne van.

Viszont az biztos, hogy folyamatosan kapcsolatban van a világgal, tehát nem "ül a felhő szélén" és passzívan szemlél minket.

2013. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:

Ha kivesszük Istent a játékból, akkor szerinted a világ statikus vagy dinamikus, kedves kérdező?

Mert ha statikus, áruld már el nekem, hogyan lett dinamikus.

Ha pedig dinamikus, akkor mitől és mikortól és hogyan? Előtte statikus volt?

2013. márc. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:
A világ dinamikus, állandóan változik.
2013. márc. 29. 00:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!