Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a hasonlóság az UFO, Isten...

Mi a hasonlóság az UFO, Isten és evolúció dolgokban?

Figyelt kérdés

Egy biztos valakik látták, de nem tudják bizonyítani. Pl. hisznek benne, hogy mégis...

De én egyiket sem láttam? Miért? És ti? Most miért nem száll ide egy UFO? Vagy a hüllőből lesz madár?

Várom a további hasonlóságokat...


2013. márc. 25. 14:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

Dehogynem, az evolúció hatását, az evolúciót látod, amikor ránézel bármelyik emberre, és azt látod, hogy nem ugyanolyan, mint te. Az evolúciót látod, amikor ránézel a kutyákra, és látod, hogy már nem farkasok. Az evolúciót tapasztalod, amikor új védőoltást kapsz egy új influenzajárvány ellen, holott korábban már kaptál influenzára. Miért kell akkor új? Mert a vírusok körében is zajlik az evolúció, változnak, és az új fajták ellen már nem jó a régi oltás. Aztán az evolúciót látod, ha elmész egy múzeumba, és összehasonlítod mondjuk egy neandervölgyi koponyáját egy homo sapiensével, de lehetne sorolni napestig.

Ha meg azt várod, hogy a szemed előtt változzon egy hüllő madárrá, akkor vagy fogalmad sincs arról, mit jelent az evolúció, vagy nem vagy normális, már bocs. De ugyanez az UFO-ról is. Ha létezik is, mi oka lenne leszállni épp eléd?

2013. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha eltérhetek a kérdéstől, inkább a különbségeket mondanam el.

-Evolúció: a tudomány mai álláspontja szerinti elmélet. (Én személyesen hiszek benne, mert nem tudok jobbat)

-UFO: nincs bizonyítva, de kizárt hogy ne legyen a földön kívül élet. Bár valószínűleg nem az amerikai filmekben látott csészealjakkal érkező, a föld elpusztításáért küzdő lények.. De legalább egysejtű élőlények biztos vannak más bolygókon is.

-Isten: nos miven Isten nem kézzelfogható, ezért nem lehet megmondani hogy létezik vagy sem. Bár nem tudom hogy mennyire hangzik így érthetően, de ha hiszel benne, akkor számodra létezik. Akkor számodra egy megfoghatatlan erő amely egyrészt maga a világmindenség, és amely szeretet, és segítséget nyújt.

2013. márc. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

1. tökéletesen leírta.Nem értem azt hogy egyáltalán a kérdés koncepciója.Mi közös lenne?a hogyan fogalmazódik meg bárkiben is?


Milyen mély kapcsolatokat keresel?Például me+lyik Istenre vagy kíváncsi?Mert így technikailag Ré napistentől kezdve Thoron keresztül egészen az indiai istenekig minre érvényes az isten gyűjtőnév.De mivel egy 80%-ban keresztény országban élünk,ezért gondolom hogy a keresztény istenre gondolsz.Nos a keresztény isten léte még nem zárja ki az idegen élet létét se az evolúciót.Vannak teológusok,és hívők akik mindezt képesek egymással nem ellentmondóként kezelni.Ezek a hívők egyszerűen csak úgy gondolják hogy van Isten aki elindította a világot,esetleg még az életet megteremtette és aztán magárahagyta.Tehát az evolúció folyhatott,talán máshol is létrejött az élet,vagy máshol is megteremtették és aztán minden a maga irányába ment tovább.Itt igazából mi a közös?Nem értem mit kéne írnom?


Aztán vannak a radikálisabb hívők akik legszívesebben porigégetnék az összes evolúcióval foglalkozó könyvet.Na ezek a hívők már semmit nem fogadnak el amit nem említ a szent könyvük,és ami nem következik belőle.Szóval keresztényeknél ez úgy néz ki hogy Isten teremti a Földet,állatokat meg minden dolgot,és végül a teremtés koronájaként az embert.Minden álat növény úgy lett megteremtve ahogy van,és minden felmerülő kérdés elintézhető annyival:Isten útjai kifürkészhetetlenek".Hát ez a tábor általába az idegen életet meg se halja,mert hát nem említi a biblia.


Aztán van a tudományos oldal (ide sorolhatók az ateisták is,mert a tudományban bíznak,de fontos tény:a tudomány maga nem veti el isten létét)Ez az oldal úgy véli hogy volt evolúció (illetve nem csak véli,hanem bizonyítékokkal képes mellette érvelni is) és nem szükséges feltétlenül egy efölött álló mindenható végtelen inttelligenciájú lény.Valamint a tudomány (és ateizmus nem veti el az idegen élet gondolatát se.


Különben én értettem az elején hogy UFO alatt idegenekre gondolsz,de kérlek ne UFO-t írj az idegenek helyére.A kettő nem ugyanaz,mint

ahogy a társadalomban az tévesen elterjedt.

2013. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Ozmium42 ***** válasza:

"nincs bizonyítva, de kizárt hogy ne legyen a földön kívül élet. Bár valószínűleg nem az amerikai filmekben látott csészealjakkal érkező, a föld elpusztításáért küzdő lények.. De legalább egysejtű élőlények biztos vannak más bolygókon is. "


Tehát akkor a "kizárt", és a "biztos" szavakat járjuk körül még egyszer. Pontosan mi az a körülmény, ami konkrétan kizárja, tehát nem csak valószerűtlenné teszi, hanem lehetetlenné, hogy legyen földön kívüli élet? Aztán ezek az egysejtűek, milyen kézzel fogható bizonyítékok teszik BIZTOSSÁ, a létezésüket? Mert én úgy gondolom, nem zárható ki a lehetősége annak, hogy éppenséggel nincsenek.

2013. márc. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Ozmium42 ***** válasza:

Kimaradt egy szó, tehát javítom a fenti mondatot:


Pontosan mi az a körülmény, ami konkrétan kizárja, tehát nem csak valószerűtlenné teszi, hanem lehetetlenné, hogy ne legyen földön kívüli élet?

2013. márc. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Az idelátogató UFO-k létét a fizika teszi lehetetlenné, vagyis a hatalmas távolságok, amelyeket csak a fénysebességen aluli sebességgel lehetne megtenni.

Nos Isten létére annyira csekély a valószínűség, hogy felesleges vele foglalkozni.

A mostani hüllőkből aligha lesz madár, de régen a madarak őse repülő ősgyík volt.

Talán tudsz a repülő halakról, amelyek megnagyobbodott mellúszóikkal a vízből való kiugrás után repülnek is rövid ideig, ez evolúciós szelekció folytán alakultak ki, de madár aligha lehet belőlük, esetleg néhány százmillió év alatt.

Hasonlóság nincs ezen dolgok között...

2013. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóság?

Gyakorlatilag semmi.

Az, hogy te nem láttad, nem szempont. Atomot se láttál, áramot se láttál - mégis létezik mind.

2013. márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy hasonlóság jut hirtelen eszembe: mindhárom szerepel a fogalomrendszerünkben.
2013. márc. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek is délibábok. Tehát mindent a mi képzeletünk szül. Legyen az a levegő, idő, hely. Egyetlen, amit most tudok, hogy széken ülök, ezt ember készítette. Az hogy éhes is vagyok csak a képzeletem szüleménye...
2013. márc. 26. 16:45
 10/30 A kérdező kommentje:
Pl. hasonlatosság, hogy mind a három dologhoz tartozik kritikus tudományos irodalom, ami őket cáfolja: pl. Az evolúciós csalás c. könyv, de istentagadó könyvek is vannak, sőt UFO mellett és ellen tanúskodó könyvek is...
2013. márc. 26. 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!