Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sátánista vs. Isten hívő....

Sátánista vs. Isten hívő. Vélemény?

Figyelt kérdés
Akárhol olvasom, mindenhol az ördögimádattal keverik. Szerintük ez a fajta hit minden jó megtagadása, és a bűnöző életmód... Pedig a sátánizmus nem más, mint ellenben az isteni egyházzal, hogy a halál után remélik a boldogságot, a sátánisták ezt a való életben akarják kivitelezni. Még valami... Míg az egyház nem fizet adót, a híveit egy felsőbb erőnek való behódolására sarkallja. Az állam is támogatja, és a hívek is fizetnek. A sátánista egyházak pedig fizetnek adót, nem fogadnek el állami támogatást, nem húznak fel templomokat, az egyszeri díjon kívül semmilyen pénzt nem kér, és arra tanítja az embereket, hogy magukban higyjenek, ne egy "isteni erőben"... Mégis mindenki elítéli. Ennyire sötét lenne a társadalom???
2009. aug. 14. 21:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%

szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, miben hisz...ezért nem értem a vitát

mellesleg tudom, miről beszélsz, engem is zavar, hogy sokan félreismerik a többi vallást a sajátjukon kívül és meg sem próbálnak utánajárni...a sátánizmus pedig a leginkább félreértett és félreismert vallás


én nekem nincs vallásom, de szívesen tanulmányozom a vallásokat a hinduizmustól a sátánizmusig mindegyiket, és a hívőit is...az az álmom, hogy egyszer eljussunk odáig, hogy az emberek képesek legyenek megérteni a másikat, akkor is ha nem ugyanabban hisznek...az a baj, hogy az emberek manapság nem fogják fel, hogy a hit nem egy biztos tudásról szól, pusztán egy reményből, arról, hogy valamiben bíznak, de ez épp ezért olyan sokszínű, mert rengeteg a lehetőség, és az igazságot nem tudhatja senki sem biztosan, még maga a pápa sem

2009. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
42%
Figyu ez a sátánista egyház már önmagában is rossz elnevezés, még akkor is ha a céljaik jók. A Sátánt mindenki a gonosszal párosítja még a Biblia is, tehát automatikusan adódik hogy a Sátánisták gonoszok. Ja és szerintem egy épeszű ember nem azzal tölti a szabadidejét hogy ilyen zavaros irányzatokat kövessen.
2009. aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
65%
nem akarok hülyeséget mondani, ezért először megkérdezném, hogy ennek a "sátánizmusnak" van valami köze anton szandor lavey- hez? esetleg alisteir crowley- hoz?
2009. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

Sokan azonosítják a sátánistákat azokkal az elkeseredett balf@szokkal, mint pl. Papházi Rei (ha nem emlékeznétek rá: a síron kefélős, kisöccsével fajtalaonkodó csaj, aki a n@piszar lévé még egy országos szennylapba is bekerült), ezért ítélik el őket.

Valójában nekem nincs több bajom a sátánhívőkkel, mint az istenhívőkkel, úgymond az érme más-más oldalán vannak.

L17

2009. aug. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
15%

Mesterséges emberi társak gyártása. Technológiailag kivitelezhető rabszolgaság.


[link]


Ez valóban sátáni.Az is aki ilyesmit tervez, vagy propagál.

2009. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
53%

Olvasd el a sátáni bibliát,írtó jó,és igaz!

Én sátánista vagyok.

2009. aug. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
61%
mivel sátánista nemjött még hozzám téríteni így nem igazán foglalkoztat, az istenes szarokat meg rühellem.
2009. aug. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
17%

Isten az abszolut értelemben vett jó. "Én vagyok az út, az igazság, és az élet" - mondja Jézus, aki az Atya nevében jött.

A Sátán lázad Isten ellen. Hogy lehet egy sátáni irányzat "jó"?

2009. aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
62%

Mindkét tábor egyaránt retardált. Már eleve.. ki volt az a barom, aki egy meglévő antihumanitáriánus, retkes vallási irányzat slash szekta után nevezte el a ti sátánizmusotokat? Ezzel az erővel hívhatnátok magatokat Szerető Keresztények egyháznak is, vagy Hitlerjugennek, pont ugyanannyira lenne félrevezető ez a két név.


Sötét a társadalom, a keresztények és ti is. Ebben (az egyedüli és egyetlen) életben akarod jólérezni magad? Good for you, de minek kell hozzá egy kérdéses nevű, hívőbázisú egyház? Menj, érezd jól magad, ne szarj más emberek küszöbére, néha vakard meg a hátukat, de nem kell polgárpukkasztást végrehajtani a sátánista, de igazából nem is sátánista egyházotokkal.

2009. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
40%

[link]


[link]


egy kis olvasnivaló..

2009. aug. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!