Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik elfogadják a tudományt...

Akik elfogadják a tudományt és annak tényeit, elméleteit, de a teremtőt is, azok hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Én most gondolkodtam el rajta egy jó 20-30 percet,és sehogy se tudom elképzelni hogy akkor hol kezdődne az egyik (a tudatlan természeti törvények) és hol a másik (egy minden fölött álló lény).Nem tudnám a világtörténelmet se összerakni?Nem tudnám hogy akkor most mi értendő szimbolikusan akármelyik szent könyvből (már ha egyáltalán valamelyik könyvben leírt istenséget követjük.Egyéni istenképpel rendelkezőket is kérdezem) és mi komoly?Mettől meddig hinném el amit olvasok a szent iratokban és mettől meddig kurdítanám meg akár a vallásos sztorit akár a tudományos sztorit.Bár lehet hogy esélyem sincs rájönni mert én a tudományt fogadom el.Na mindegy,akik megosztottak (tehát nem fogadják el egyiket se teljesen) azoktól várom a választ.

2013. máj. 15. 14:06
1 2 3 4
 1/31 Antimod ***** válasza:
92%

Szerintem egyáltalán nem zárják ki egymást, sokkal inkább erősítik.


Van egy világunk, egy univerzumunk, tele önszabályozó mechanizmusokkal. Ezek valahonnan kialakultak, ráadásul az egész rendkívül "tervezett" jellegű (matematikai képletek/szabályszerűségek jelennek meg úton-útfélen az élővilágban), és ha egy kicsit a színfalak mögé nézel, láthatod, hogy valamilyen szinten regenerálni is tudja magát a természet. (Nem arra gondolok, hogy egy leégett erdő helyén új nő, hanem arra, hogy egyes drasztikus beavatkozásokat "intelligensen reagáló" módon kezd ellensúlyozni, pl. egy társadalomban, ahol sokan hajlamosak megölni a lánygyermekeket a fiúutódok érdekében, egyre több lány kezd születni. Nyilván - mivel nem mindenki teszi ezt meg - ezzel a mérleg ismét a kiegyenlítődés irányába mozdul el.) Számomra ezek mind az intelligenciát, tervezettséget, sőt, egyfajta tudatos fenntartását is a rendszernek. Sok mindenre fényt derít még a tudomány a közeljövőben ezzel kapcsolatban.


A "dogmatikus" vallásokkal kapcsolatban nem tudok mit mondani, ott számos ellentmondás van, amit talán nem is lehet feloldani.

2013. máj. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%

Üdvözöllek a gondolkodó emberek között.

Menni fog ez, csak gyakorold többször is!


Egy pár gyakorlati tanács:

- amit a tudomány mond, az valószínűleg jó.

- amiről a tudomány nem beszél: arra jó a hit.

2013. máj. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
62%

Az egyik nem zárja ki a másikat. Viszont egy érdekes dolog: a vallás a világot magyarázza, hogy mi a lét, mi a célja, miért élünk, mi az élet és a halál, ki vagyok én, stb, stb.


Erre a kérdésekre az emberiség évezredek óta nem tud választ adni.


A tudomány, mondjuk úgy, hogy felvilágosodás, kb. 300 éve zajlódott le Európában azzal a céllal, hogy majd a tudomány segítségével rájövünk erre a válaszokra. Nem jöttünk.

2013. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
22%
Én keresztény vagyok, a Bibliát szó szerint értelmezem. Ennek ellenére (vagy talán éppen ezért) éppen mérnöki-természettudományos szakra járok. Az ott tanultakban - most inkább a tt-s, nem a mérnöki részére gondolok - számomra Isten végtelen bölcsessége és kreativitása nyilvánul meg.
2013. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%

"A tudomány, mondjuk úgy, hogy felvilágosodás, kb. 300 éve zajlódott le Európában azzal a céllal, hogy majd a tudomány segítségével rájövünk erre a válaszokra. Nem jöttünk."


Persze, hogy nem jöttünk, mivel az életnek nincsen egy nagy "célja"...

Az meg, hogy valamire eddig MÉG nem jöttünk rá, az nem jelenti azt, hogy később sem fogunk. Ennyi erővel 1200-ban mondhattam volna, hogy ember sohasem fog repülni. De mégis felfedeztük a repülőt csak sokkal később!

2013. máj. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Úgy,hogy a kettő nem zárja ki egymást.Valószínűleg abból indul ki az a téves elképzelés,hogy a kettő nem fér össze,hogy a vallás azt szeretné,hogy csak az ő álláspontjukat fogadják el a hívők,mert ez erősíti a befolyásosságukat.
2013. máj. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
17%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


Bár a Tudomány csak bizonyos részben egyezik meg a Bibliában leírtakkal. mert a Teremtő jobban ért némely dolgokhoz, mint bármelyik legnagyobb iskolázottsággal rendelkező Tudós.

És ezt el is mondja a szolgáinak.


Amit meg nem tudsz felfogni, vagy megérteni,/pl.örökkévalóság, végtelen/ mert halandó vagy, azt a témát félre kell tenni.

Katy Weaver

2013. máj. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.Akik a kérdésben meghatározott feles arányban hisznek a vallás álltal hangoztatott dolgokban és a tudomány álltal hangoztatott dolgokat is csak mértékesen fogadják el,azok mit gondolnak a:


-nagy bumm elmélet

-abiogenézis

-nukleoszintézis

-Standard modell

-Kvantum elektrodinamika

-evolúció


-lélek

-halál utáni állapot

-bűn

2013. máj. 15. 21:40
 9/31 anonim ***** válasza:
30%

Nagy bumm, evolúció, abiogenezis elméletek: nem hiszek benne

Standard modell: részecskefizikai, vagy kozmológiai? Az utóbbi lényegében az ősrobbanást jelenti, ez már volt. Az előbbivel semmi probléma, Isten megteremtette az anyagot ezekből a részecskékből.

NNukleoszintézis: ezzel miért lenne bajom? Létezik, használjuk, stb.

QED: ua. mint az előző


Lélek: Isten adta az embereknek és állatoknak. A vér hordozza.

Halál utáni állapot: Isten dönti el, ki hova megy - örök élet őnála, vagy örök kárhozat.

Bűn: a világba Ádám és Éva által jött be, ők követték el először. Isten gyűlöli. A bűn következménye a halál, azonban Jézus Krisztus mindenki számára megszerezte a bűnei bocsánatát, és ingyen, kegyelemből átadja annak, aki kéri tőle. Így kaphat az ember örök életet.


Ez most zanzásítva volt, nincs több időm perpillanat :)


Hupsz, most olvastam, hogy a feleseket akartad kérdezni (legközelebb alaposabb leszek, siettem :) A bibliában teljes mértékben hiszek, azért remélem nem baj, hogy válaszoltam :S

2013. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%

Akik nem tudják a Teremtőben való hitet összeegyeztetni a tudomány tényeivel, elméleteivel, azok hogyan csinálják?


Én azt nem értem, ez miért akkora probléma. Ha van egy Teremtő, aki megalkotta a világot, akkor annak a világnak nyilván szabályszerűségei is vannak, amiket aztán szép lassan, egymás után felfedezünk. Valamiért Jedlik Ányosnak sem okozott gondot összeegyeztetni a vallást a tudománnyal.

2013. máj. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!