Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg elitélik az embert a...

Tényleg elitélik az embert a nagy katolikusok, ha más vallásban keresem a hitem?

Figyelt kérdés
Rokonaim nagy katolikusok, vallásosoak. Én már vallás iránt kezdtem nyitni (buddhizmus) Mikor ezt megtudták a nagy katolikus rokonok, azonnal megvoltak botránkozva, hogy merem ezt megtenni, én katolikus vagyok stb. Miért voltak így felháborodva? Katolikusok szerint ez az egy vallás az igaz hit?
2013. máj. 20. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, a katolikusok szerint a katolikus vallás az egyetlen hit. Nem ítélik el a többi vallás követőit, de szomorúak, ha valaki kilép az Anyaszentegyházból, és máshol keresi a boldogulását.
2013. máj. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Nem nagyon tudok mit hozzáfűzni, csak annyit, hogy jó kis vallást választottál. :)
2013. máj. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Dehogyis! Én is katolikus vagyk, de tőlem lehet akárki akármilyen vallású, ateista is, attól ugyanolyan értékes ember. Jó, a sátánistákkal szemben előítélettel viseltetek, de ez az egyetlen kivétel.
2013. máj. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Utolsó tetszett!
2013. máj. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A hit a nevében hordozza, hogy nem tény. Ezért abban hihetsz, amiben csak akarsz. Én se vagyok katolikus én az Anyatermészetben hiszek!
2013. máj. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A hit az egy meggyőződés. Ha valamiről meg vagyok győződve, akkor azt gondolom, az az igaz, tehát mindenki más téved. Nem véletlenül vannak az ateisták is oly nagy számban jelen a vallás és valláskritika rovatban, és nem ok nélkül olyan aktívak. És jaj neked, ha te mást mersz hinni mondani, vagy gondolni. Az, hogy hülye vagy, a legenyhébb kifejezés, ha az evolúciót meg mered kérdőjelezni. Tehát nem a nagy katolikusok ilyenek, hanem az emberek olyanok, hogy nagyon nehezen tolerálják, ha valaki valami mást hisz, mint ők.
2013. máj. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Olvastam egy hitvédő könyvet, ahol a pap leírta, hogy azért nem akarják elengedni a nagy katolikusok az embereket a vallásból, mert teljesen biztosak abban, hogy a katolikus egyháznak igaza van; hogy egy az igazság, és a katolikus egyház tudja az igazságot, mindenki más téved. A buddhisták kevésbé magabiztosak, ezt majd meglátod. Szerintük létezhet több alternatív igazság; lásd a vakok és az elefánt tanmeséjét.
2013. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem ítéllek el, mert nincs hozzá jogom. Sőt, az Egyház sem ítél el. Mi csak azt mondjuk, hogy a buddhisták között nagyon sok értékes ember van és azt gondoljuk, hogy Isten örömmel fogadja azt is, ha valaki Buddha tanításai szerint él. Viszont ez azokra vonatkozik, akik buddhistának születtek és nem ismerhetik Jézust. Ha egy keresztény hirtelen buddhista lesz, akkor kicsit olyan, mintha visszalépne. Elítélni nem fogom, mert szíve joga abban hinni, amiben akar. Arról nem is beszélve, hogy mi európaiak vagyunk, teljesen más kultúrkör, mint amiből a buddhizmus kinőtte magát. Eddigi tapasztalataim során, aki itt buddhista lett, az kb. abban nyilvánult meg, hogy kiszemezgette a buddhizmus tanításából azokat, ami neki tetszett, a többi, mint pl. a roppantul szigorú önmegtartóztatásuk (véleményem szerint ilyen téren sokkal szigorúbbak nálunk) az meg smafu.

Viszont itt ebben a kérdésnek az esetében ez a mi felelősségünk, vagyis a rokonoké: most már "botránkozhatnak", de esetleg ha korábban megismertették volna a kérdezővel Jézust, akkor most nem akarna áttérni.

2013. máj. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én Odinban hiszek.


Akkor most pogány vagyok ?

2013. máj. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. máj. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!