Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi! Nem gondoljátok,...

Jehova tanúi! Nem gondoljátok, hogy vonzó életmód, cselekedetek által sokkal több embert lehet megtéríteni, mint úgy, hogy (sokszor erőszakosan) idegen házakba csöngettek be, vagy idegeneket szólítotok le az utcán?

Figyelt kérdés
Ha ti úgy gondoljátok, hogy a ti hitetek az egyetlen és igaz, én meg tudom érteni, ha ezt másnak is meg szeretnétek mutatni, de nem hatékonyabb ez olyan életmód, cselekedetek, illetve egy bizonyos Istentől kapott kisugárzás által? Olyan embereknek, akikkel kapcsolatban vagytok, vagy akik mondjuk másoktól hallottak rólatok, de érdekli őket. Szerintem az utcán való térítgetés az emberek többségének csak nagyon ellenszenvessé tesz titeket.
2013. máj. 22. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!


Természetesen a példamutató élet is fontos szerep lehet a másoknak való tanulságtételben. A legfőbb ok, amiért végezzük a prédikálómunkát, az az ami a Máté 28:19,20-ban olvasható:

"Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Ezenkívül, szeretnénk, ha mások is megmentésben részesülhetnének, ezért lehetőséget adunk mindenkinek arra, hogy megismerje a Biblia tanításait.


Külön jegyezném meg, hogy a Jehova Tanúi sohasem támogatják az erőszakosságot. Ha egy Tanú erőszakos Veled, az biztosan nem azért van, mert ilyesmit tanítanánk a gyülekezetben. Szinte minden gyülekezeti alkalommal szó van a tapintatos viselkedésről, és arról, hogy ha valaki azt mondja h nem érdekel akkor az azt jelentis hogy nem érdekli, nem kell tovább kérdezgetni. HA egy Tanú ettől eltérően viselkedik, az a saját butasága, és nyugodtan vesd az orrára, hogy úgy hallottad, hogy nem ezt tanuljuk.


Remélem tudtam segíteni!


Üdv: Imre

2013. máj. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező.


Csatlakozom Testvérem Imre válaszához.

Csak néhány kiegészítést szeretnék evvel kapcsolatban

A Bibliában Pál azt írja:

(1Korintusz 1:21) . . .az Isten jónak látta, hogy a prédikált dolgok bolondsága által mentse meg a hívőket.


Isten tudta, hogy az emberek bolondságnak fogják tartani az evangélium hirdetést.

De Ő úgy döntött, hogy így akarja a hozzátartozókat egységbe vezérelni.

Ami az embereknél bolondság, az a Teremtőnél nem ahogy ez a Biblia vers is írja:

(1Korintusz 1:24, 25) . . .. 25 Mert az Isten „bolondsága” bölcsebb az embereknél, és az Isten „gyöngesége” erősebb az embereknél.


. Azért tesz így, hogy megmentsen olyan embereket, akik ismerik és szeretik őt. A világ a maga bölcsességén keresztül nem juthat el Isten megismeréséig. Jézus Krisztus világossá tette ezt, amikor így imádkozott: „Igazságos Atyám! És e világ nem ismert téged” (János 17:25).

2 Jézus szavai azt mutatják, hogy Jehova útja különbözik a világ útjától. Felszínesen szemlélve a dolgot úgy tűnhet, hogy Isten célja és e világ célja egymással párhuzamosan halad. Úgy tűnhet, hogy e világ szándéka élvezi Isten áldását. Például a Biblia azt mondja, hogy Isten felállít egy igazságos kormányzatot, amely békét, boldogságot és jólétet hoz az emberiség életébe a földön (Ésaiás 9:6, 7; Máté 6:10). Ehhez hasonlóan a világ is azt hirdeti a maga céljaként, hogy békét, jólétet és jó kormányzatot kíván adni az embereknek egy úgynevezett új világrend által. Ámde Isten és a világ céljai nem azonosak. Jehova célja az, hogy mint a világegyetem Legfőbb Uralkodója igazolja magát. Ezt egy égi kormányzat által fogja megtenni, amely eltöröl majd minden földi kormányzatot (Dániel 2:44; Jelenések 4:11; 12:10). Istennek tehát nincs semmilyen közös vonása e világgal (János 18:36; 1János 2:15–17). Ezért beszél a Biblia kétféle bölcsességről — az egyik ’Isten bölcsessége’, a másik pedig ’a világ bölcsessége’ (1Korinthus 1:20, 21).


Katy Weaver

2013. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem erőszakosság helyett jobb lenne használni a rámenős szót. A jehovás rámenős és ha finoman nemet mondok, akkor még be is szól. A múlt héten két férfi szeretett volna bejönni hozzám beszélgetni Istenről. Egyrészt nyilván nem fogok két férfit beengedni egyedül az otthonomba, csak azért mert azt mondta vallásos. Mondtam h ne haragudjanak, de nem szeretnék Istenről beszélgetni, erre cinikusan válaszoltak, hogy "ááá, szóval nem kíváncsi ismeretre, hát van ilyen sajnos" - itt felhúztam magam eléggé és leépítettem őket, hogy ismeretre kíváncsi vagyok nagyon is, de nem maguktól és nem Istenről. Én sem értem mire jó ez a házról házra járás, ezzel csak azt éritek el, hogy bár gőzöm sincs mitől másabb a Jehova tanúi közösség, de nem is akarom tudni!
2013. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Utolsó!


Jehova Tanúi sem tökéletesek, ezt senki sem mondta. Azok a Tanúk akik önnel beszéltek, semmibe vették azt, amit a gyülekezetben a Bibliából tanulunk. Nem vitatkozni szeretnék, csak arra kérem, hogy ne ítélje meg Jehova Tanúit az ilyen tapintatlan személyek miatt. Teljesen egyet értek Önnel, ha leszidja őket, meg is érdemlik.


Üdv: Imre

2013. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
mikor kicsi voltam éccsanya "összebarátkozott" 2 ilyen térítő emberrel.nem tudom hogy magukat hogy nevezik,én így hívom őket :D nem akarta nekik azt mondani hogy bocsánat de nem,mivel itthon dolgozik,behívta őket beszélgetni,nem csak Istenről,hanem úgy mindenféléről. tök jól elvoltak addig,amíg természetesnek nem vették hogy ők jönnek hozzánk. bátyám ballagása volt,nagy vendégsereg stb... be akartak jönni. anya mondta hogy ne haragudjanak de nem alkalmas itt a vendégség. de csak jöttek volna befele,erőszakosan stb.. akkor szakadt meg a "barátság".. pedig még könyvet is kaptam,ingyen :D
2013. máj. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Kedves Imre, a kérdés is pont azért született meg, mivel úgy néz ki, hogy csak ilyen "tapintatlan" jehovás létezik. Semmilyen más módon nem kerül az átlag ember kapcsolatba velük/ veletek, csak ha becsöngettek és térítenétek. Ezt pedig nem mi kértük, nem mi voltunk kíváncsiak rátok, ha így lesz, majd megkeresünk titeket. Ez teszi ellenszenvessé az egész közösséget, ne akarjatok kérés nélkül mesélni arról milyen fantasztikusan jó nektek.
2013. máj. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nagylzs ***** válasza:
59%
A probléma ott kezdődik, hogy akik kéretlenül és agresszíven nyomulnak a hittérítéssel, azok nem csak ezt nem gondolják, hanem egyáltalán nem gondolkodnak. Valószínű hogy a biblián kívül nem is olvasnak semmit, de azt is csak felügyelet mellett, nehogy "rosszul" értelmezzék. Az biztos, hogy a nekik címzett kérdés bárki mást el fog érni, csak épp őket nem.
2013. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

"Én kilenc éves voltam,amikor jehova tanúit felhasználva az ortorony ..... csapdájába kerultem.

Két évvel korábban, hét éves koromban meghalt a testvérem. Elvesztése nagyon hiányzott.

Tudva ezt jehova tanúi egyik beszélgetés alkalmával elhitették velem, hogy ha tanulmányozni fogok jehova tanúival, akkor a testvérem feltámad. Ez 1967-ben tortént, abban az idoben,amikor már jehova tanúi néhány éven belul várták Armageddont.Azt mondották, hogy hamarosan találkozhatok a testvéremmel , ha jehova tanúja leszek. Annak ellenére, hogy értelmes voltam már gyermekkoromban, ezzel az érzelmi csapdával

sikert értek el nálam. A szuleim nem voltak jehova tanúi, igaz, hogy édesanyám szimpatizált veluk, mert az iskolában barátkozott két lánnyal akik jehova tanúi voltak, de semmi kozelebbit nem tudott tanításukról, és életvitelukrol sem.

Apám,amikor megtudta, hogy eljárok jehova tanúihoz megtiltotta, hogy kapcsolatba álljak veluk. A tanúk azonban azt tanácsolták, hogy hazudjak otthon , és titokban tanuljak tovább, kozben mondjam azt, hogy máshol csavarogtam. Még arra is kiokosítottak, hogy ne a kapun menjek hozzájuk, hanem ugorjam át a kerítést a hátsó kertnél. Már akkor megismerhettem az Ortorony szervezet oktatását a megbocsátható hazugsággal kapcsolatban. De mit meg nem tenne egy gyermek, ha elhitetik vele, hogy testvére feltámadása az o kezében van!?

Nagyon is fogékony lehet egy gyermek is az Ortorony .... által fondorlatos módon osszeállított, a gyermekekre írányított hamis propagandára. Ne felejtsuk el, hogy ezek az (emberek) képesek voltak kiskorú gyermekek elméjét úgy átprogramozni, hogy azok onként lemondjanak életuk megmentésérol, ha azt az Ortorony ....és... jehovája elvárja toluk."

2014. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!