Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerinted Isten miért teremtet...

Szerinted Isten miért teremtett baktériumokat, vírusokat?

Figyelt kérdés
Miért jöttek létre a betegségek, mikortól vannak és hogyan volt ez a teremtés idejében?

2013. máj. 22. 23:06
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
24%
Nem az isten teremtette, hanem az illuminátorok.
2013. máj. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
27%
Hidd el ha nem lenne rossz akkor a jót se tudnád értékelni kedves kérdező.
2013. máj. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
41%

A betegségek a bűn következtében jöttek be a világra. a baktériumok és vírusok létére két elmélet van, én nem tudnám eldönteni, melyik az igaz, a Biblia nem ír róla:

1. Isten teremtette őket, de nem ez volt az eredeti funkciójuk, lényegében "elromlottak".

2. A Sátán hozta létre őket valahogy.

2013. máj. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
48%

1.a baktériumok nagy része hasznos, segíti a szervezetedet

2.a vírusok kiszakadt genetikai információk, nem Isten teremtette őket, maguktól jöttek létre, és nem lehettek az első élőlények(ha már annak lehet őket nevezni) mert gazdatest hiányában életképtelenek

2013. máj. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
68%
Az egysejtűek fejlődtek ki legkorábban!Ezért tanul az ember biológiát!
2013. máj. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
76%

"a baktériumok és vírusok létére két elmélet van"

Nem hallottál olyanról hogy biológia?

2013. máj. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
70%
Bocsánat: a baktériumok és vírusok létére a teremtésben hívők szerint két elmélet van. Biológiáról hallottam, tavaly is vizsgáztam belőle, ma is fogok.
2013. máj. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok, mit mond a biológia, de a valláskritika rovatban nyilván a keresztények álláspontja érdekel.

Meglepő vélemények, lehet, hogy nem is mindent Isten teremtett? Akkor hogyan? Talán maguktól fejlődtek ki?

Esetleg evolúcióval? Aztán meg szinte az összes betegségek különféle vírusok, baktériumok tevékenysége folytán jönnek létre. Ráadásul ezek kifejezetten speciálisak, tevékenységük jellegzetes és a tünetek alapján pontosan behatárolhatóak. Magyarán egy koli baktérium soha nem okozhat vírusos agyhártyagyulladást, vagy paralízist.

Ha ugyebár az atomokat Isten teremtette, akkor ezekhez is köze lehet, mert ezek is atomokból, molekulákból állnak, hacsak nem tételezünk fel egyfajta önszerveződést, mondjuk valamiféle őslevesben történőt. :)

Szóval akkor mégiscsak Isten teremtette őket? Ha igen, akkor gondolom tökéletesre sikeredtek, akár csak Ádám, mert Isten munkája csakis tökéletes lehet.

Ha nem vennéd észre, ez egy paradoxon, a fegyverkovácshoz hasonló, akinek a kardja minden pajzsot átüt, de a pajzsa is első osztályú, minden kardot kivéd. A gubanc akkor kezdődik, ha a saját kardját a saját pajzsával vetik össze...

2013. máj. 23. 08:41
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Isten azért teremtette a vírusokat, hogy kib×××on Ádám és Éva beltenyészetével!
2013. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem a bsktériumoknak is megvolt a szerepük a természetben, de a bűnbeesés után a természet fellázadt az ember ellen.
2013. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!