Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért zárják le sokan a Föld,...

Miért zárják le sokan a Föld, vagy az élet keletkezésének izgalmas kérdését annyival, hogy Isten teremtette?

Figyelt kérdés
Szerintem kizárnak ezzel egy csomó érdekes elméletet, meg magát a gondolkozást is, mert ugye ha azt mondják hogy "Isten teremtette" utána már gondolkozni nem is kell, mert úgy van és kész.

#föld #teremtés #keletkeztés
2013. jún. 2. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Mert unintelligensek. Alárendelik az elméjüket egy kreált világnak. Ne várj tőlük épkézláb választ, max idézeteket kapsz a Bibliából :)
2013. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Van aki gondolkozni szeret, van aki meg kényelmesen hátradőlni egy kapott hitvilágban. Nem vagyunk egyformák. Mindkettőnek van előnye is, hátránya is.
2013. jún. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Nem mindenki zárja le. De nektek nem tetszik, amit az ID-s embereket mondanak, mert az az alap prekoncepciótok, hogy minden magától lett évmilliárdok alatt és ebből nem tudtok kitörni.

Egyébként meg ha valóban Isten teremtette, akkor fölöslegesen azon gondolkodni, hogy mi van, ha egy kutya.

Persze nem bűn.

2013. jún. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Ez egy nagyon régi általam feltett kérdésre emlékeztet: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Itt eléggé ki lett tárgyalva ki miért fordul a kreacionizmus felé.


Poliateista

2013. jún. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Ja, ez az uránium-238 ajánlotta nekem, hogy ugorjak a vonat elé, ha nem tudom elfogadni, hogy az életnek nincsen célja:)

Jó fej srác :D

Én meg meg is tettem és visszajöttem, hogy a bosszúm kegyetlen és könyörtelen legyen, melyet a világ soha nem fog elfelejteni... Na jó a második fele már csak poén volt.

2013. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Rá nem jöttem volna magamtól...
2013. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

"Nem mindenki zárja le. De nektek nem tetszik, amit az ID-s embereket mondanak"


Nem is csoda, zöldség az egész. Még egyetlen szakmai vitát nem állt ki.

2013. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Mert az emberiséget hülyítik az isten baromsággal, jó lenne ha befejeznék végre.
2013. jún. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 fairi1 ***** válasza:
81%

Nagyon egyszerű, az emberek szeretik az egyszerű válaszokat.

vallások meg mindig azt adják, csináld ezt meg azt és akkor mennybe mész.

Olvasd ezt a könyvet ebben az összes válasz. Miért? Mert ez isten szava: és honnan tudom ezt? Onnan hogy szerepel hogy szerepel ez a könyvbe.

Hogy az éle hogy keletkezett,az a mindennapokban lényegtelen infó. de minden embert érdekel, vallás meg ad egy egyszerű választ.

Meg lett nyugodva az ember és kész.

2013. jún. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nagyon sokan szeretnék megváltoztatni a sok ezer évvel ezelőtt kreált történetet, csakhogy Gutemberg óta ez nem olyan egyszerű...
2013. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!