Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit csinálnátok ha kiderülne,...

Mit csinálnátok ha kiderülne, hogy igazából nem létezik halál?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a halál csak valami rossz vicc amit az istenek, Sátán, UFO, rézf@szubagoly (hívd ahogy akarod) stb. hozott létre, hogy szórakozzon velünk.

És akit meghalni látunk az nem is hal meg, hanem csak elképzeljük tehát: egy fajta kollektív hallucináció.


Követnétek még a vallásotokat, ha van?

Ateisták,materialisták ti mit tennétek akkor?

Változatna ez egyáltálán bármit is?



2013. jún. 4. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Én öngyilkos lennék. Még nem tudom hogyan. De valami lassú halált választanék a hecc kedvéért.
2013. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
És ilyen kérdések kigondolásával és megfogalmazásával töltöd a szabadidőd? Megáll az ember esze. Tényleg kíváncsi vagy erre? Ember...
2013. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1# Köszi

2# Engedtessék meg, hogy a szabadidőmet arra használjam amire szeretném. És igen tényleg érdekelnek a válaszok, egy személyes ok miatt: regény íráshoz. Szóval ha megtennéd, hogy válaszolnál normálisan a kérdésre azt megköszönném egy lájkkal.


Más: Hogy ne legyen off. Én megölnék egy pár gonosz embert. Aztán valami nagyon kényelmes halál nemet választanék magamnak. pl. halálra buliznám magam.

2013. jún. 4. 23:35
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

...és azt írta az előbb egy valaki, hogy a Tanúk őrültek háza szekta.


Na ez a szuper gondolkodás...és a béke tiszta szép gondolkodás formáját olvashatjuk a kérdezőtől...


"egy ember a sok közül"

2013. jún. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Skywalker33 ***** válasza:
0%

figyelj csak, nincs halál ez már most is nyílvánvaló.

Ideje lenne utánnajárni az igazságnak.

Ja, minden megváltozik ha ezt tudod.

t :)

2013. jún. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elég gáz lenne.


"Az istenek azért irigyek ránk,mert mi megtudunk halni."

2013. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ez fölébredés egy hallucinációból, akkor meginnám a reggeli kávémat, és fogat mosnék az új értékrend értelmében.
2013. jún. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%
Örülnék.És örülök is,mert tudom,hogy így van.
2013. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez egy totál fikció, nem ez az igazság.

De így elmélázva a fikción, nem tudom. Szerintem az egész világban nagy zűrzavar lenne, próbálnék alkalmazkodni.


Csak nem értem, miért a valláskritikába tetted, ha egyszer fikció.

2013. jún. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit kevés az információ, ahogyan ezt elgondoltad. Ha ez csak egy kollektív hallucináció, akkor mégis van élet, és abban is meg lehet halni, és akkor ott halnék meg később... Ha meg ott már ott tartana a tudomány, hogy öregedéssel, meg egyéb természetes dolgokkal nem halsz meg, akkor én elintézném, hogy meghaljak, mivel az emberi tudatom / értékrendem / személyiségembe nem illene bele az, hogy egyszer meghalok, aztán halhatatlan leszek. Ehhez a véleményhez fűződik még az, hogy én a természetbe nem avatkoznék bele, ha lehetőségem lenne a halhatatlanságra, 75-80 év fölé nem nagyon mennék.


sK (Ateista)

2013. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!