Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vidéken miért nincsenek...

Vidéken miért nincsenek jehovások, szcientológusok, mornonok, stb?

Figyelt kérdés
30 éve vagyok győri, de még soha az életben nem jöttek hozzánk téríteni, miért?
2013. jún. 7. 15:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A mormon egyház az összes megyeszékhelyen megtalálható. Budapesten 3 gyülekezet is van, plusz Pest megyében még egy. (Győrben is van gyülekezet.)
2013. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mikor pesten jártam, sokszor volt olyan hogy a villamos megállóban miközben vártam a villamost, odajött hozzám egy hittérítő papolni. Naponta megyek a győri belvárosba, még soha nem láttam térítőt.
2013. jún. 7. 15:06
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám Bp-n sem jönnek oda. mert az aurámról automatikusan lepattannak.


Jehovából egyébként sok van vidéken. A szcientológust nehezebb felismerni, (Győrben is gondolom van belőlük), de azok hátulról kezdik a mondókát. Személyiség fejlesztés és dianetika az elterelő szöveg.

2013. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 szpeti1991 ***** válasza:
74%

Mormonok egész Magyarországon alig vannak. Néha látom őket Budapesten, de elvétve.

Országos viszonylatban jehovások is igen kevesen vannak. Az a 20-23 ezer fő, amelyet egyházuknak vallanak (nyilván itt is, mint mindegyik egyházban, ennek csak egy része gyakorló - ami itt nem csak összejövetelre, vagy mire, járást, hanem hittérítést is jelent, gondolom én...) azért nem sok. Így saccperkb jut megyénként 1500 fő. Az nagyon nem sok. Valószínűleg ezért nem találkozol velük.

A szcientológusokra nagyjából az igaz, mint a mormonokra, azzal a plusszal, hogy ők nem is annyira mutatkoznak a tereken. A youtube-on annál inkább...!

2013. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


Országos szinten nem sok Tanú van a népességhez képest.Ezért van az, hogy egy Tanúval kevésbé lehet találkozni vidéki területen. S a közlekedés sem olyan sűrű.


Katy Weaver

2013. jún. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%
Egyébként ez érdekes, mert több mint 10. évvel ezelőtt Győrben rendeztünk kongresszusokat a stadionban, többször is,
2013. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, hogy offolok, de miről lehet felismerni egy szcientológust?
2013. jún. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én is győri vagyok és én múlt hónapban futottam össze mormonokkal. :) Pont a megyeháza előtt.

De a többi 2-vel én sem találkoztam még győrben.

2013. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
Én egy borsodi faluban lakom a világvégétől kicsit visszább és sajnos ide is kieszi őket a fene. Ennyit a vidék védettségéről.
2013. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Budapest mellett élek egy kisvárosban, tehát végül is vidéknek számít.

Itt vannak jehovisták, de szcientológussal és mormonnal még nem találkoztam. Ezen kívül Hitgyüli is van most már újonnan, aminek nagyon örülünk... :P

2013. jún. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!