Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van-e bizonyíték arra, hogy a...

Van-e bizonyíték arra, hogy a zuhanó repülőgépen nincsenek ateisták?

Figyelt kérdés
Ez egy nagyon kedvelt érv az ateizmus ellen. A lövészárkos mítosz megdőlt (sokan ott lettek ateisták) azt tudom. Ezeknek az érveknek a leegyszerűsített és értelmesebb változata az lenne, hogy a nemvallásosak reménytelenségükben hirtelen istenhívők lesznek, de én magam is reménytelenségben váltam azzá (iskolai bántalmazások, serdülőkori problémák...).
2011. okt. 28. 15:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Pár éve Braziliába repültem, amikor kb. az út felénél zuhanni kezdett a repülő. 3000m-t zuhant a gép, mire sikerült felhúzni. Fura én nem gondolkodtam semmi istenen vagy túlvilágon, hanem az oxigénmaszkot meg a mentőmellényt raktam magamra.

Ez tényleg megtörtént, és ezzel meg is cáfoltam ezt a hülye feltevést.

2011. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
Milyen lövészárkos mítosz?Erről nem hallottam.Felvilágosítanál?
2011. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez baromság. Voltam párszor nehéz helyzetben, és nem kezdtem el Istenhez fohászkodni, mivel nem hiszek benne. Aki nem hisz Istenben, az életveszélyben sem lesz hívő.
2011. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%

az első válaszoló megerősítette a véleményemet!


ha egy ateista túlél egy repülőszerencsétlenséget, úgyse fogja bevallani, hogy kérte istent, hogy mentse meg.

2011. okt. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Jajjjj bakker, én is ateista vagyok, de ezt nem szó szerint kell venni..... Ez a szólás azt akarja kifejezni, hogy nagyon nagy bajban a legtöbb ember elkezdi Istent kérlelni, hogy segítse. Ez velem is megesik kb 5 évente, de ettől még nem leszek vallásos, belém van nevelve.
2011. okt. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 /Anita_'94/ ***** válasza:
86%
Egy hosszabbításos kupameccsen sincs túl sok ateista a lelátón.
2011. okt. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Jajj már, ez nem egy elmélet, ezt egyszer mondta valaki, ez egy szállóige, vagy valami ilyesmi. Természetesen költői túlzással. Pusztán arra utal, hogy nagy baj, életveszély esetén még az is Istenben bízik, aki amúgy nem igazán hívő, de reménytelen helyzetben ő sem tud mástól segítséget kérni. Természetesen ez egy túlzás.
2011. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Ez eleve egy hibás érv. Emberek akik a zuhanó repülőgépen ülnek, halálfélelmük van. Ilyenkor természetes, hogy előjönnek ősi ösztönök, mint, hogy például Istenhez imádkoznak. Ez persze, még mindig nem bizonyítja Isten létét, mert ha a gépen ülnek muzulmánok, ők nem Jézushoz és a keresztények Istenéhez fognak imádkozni, hanem Allahhoz. De ugyanez a helyzet állna fent azoknál akik például szellemekben hisznek.
2011. okt. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

utolsónak: a keresztények és muszlimok istene ugyanaz...


egyébként szerintem aki azt mondta, hogy a zuhanó repülőn nincsenek ateisták, az erősen félreértette az "A qrva isten b*ssza meg ezt a tetves repülőt!" kiáltásokat :D

2011. okt. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%
Ateista vagyok. e tegyük fel zuhan a repülő és létezik isten. A repülőn egy csapatnyi megátalkodott sátánista utazik mikor megtudják, hogy zuhan a gép hirtelen imára kulcsolódik a kezük és megtérnek. Tegyük fel hogy ez történik. Ez hülyeség ez egy köpönyeg forgatás és ha isten létezik akkor nem olyan hülye, hogy aki egy egész életen át káromolta őt azt rögtön beengedje a túlvilágba. Jó magam sose leszek hívő ember. nagyon jól tudom hogyha zuhanna a repülőm és biztos lenne a halálom akkor se kérnék istenből. És amúgy meg ha én lennék ott akkor vajon hány kéz kulcsolódna értem imára. válasz egy sem. ha nagyon bele gondolok tán meg se érdemlem. Kedves kérdező csúnyán bántak veled az iskolában? Miket tettek ellened? ha ez így van nem hívő kéne legyél hisz isten teremtett őt kell okolnod el kell fordulj tőle amiért azt tette veled és hagyta hogy csúnyán bánjanak veled.
2011. okt. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!