Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Te szavaznál Istenre?

Te szavaznál Istenre?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a vallás demokratikus keretek közt működne, ez esetben, te voksolnál Istenre?

Néhány érdekesség:

Egy temesvári rab beperelte Istent, a vád többek közt: „szédelgés, a bizalommal való visszaélés, a korrupció és a befolyással való visszaélés”

[link]

Ernie Chambers nebraskai szenátor szintén pert indított az Úr ellen, a vád: terrorcselekmény, népirtás ("halállal, pusztítással és terrorral fenyegeti a földlakók millióit").

Egy héttel a beadvány után Isten is kéréssel fordult a bírósághoz, a kereset elvetését indítványozta, mivel "nem tudja magát megfelelően képviseltetni" az eljárásban.

[link]

E blog szerzője pedig a nürnbergi bíróság elé vinné a Mindenhatót a következő vádpontok alapján:

- Háborús uszítás.

- Népirtás (saját kezűleg)

- Háborús uszítás, felbujtás háborús bűnök elkövetésére.

- Felbujtás önbíráskodásra.

- Háborús uszítás, felbujtás háborús bűnök elkövetésére.

- Felbujtás gondozásra bízott kiskorú veszélyeztetésére.

[link]

Tehát, a vád szerint jócskán van a számláján, egy hasonló vezetőt minden demokráciában leszavaznának, arról nem is beszélve, hogy regnálása óta minden rosszért csak az ellenzéket okolja, ahelyett, hogy bármit is tenne ellene.



2013. jún. 9. 12:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%

És Bibliát olvastál-e már?

Nos,akkor kezdhetnél a 10 parancsolattal.Ha azt mindenki betartaná, ami nem nagy ügy, akkor nem lenne ennyire sz@r a a világ!Van a 10 parancsolatban bármi megvetendő és emberellenes?Nincs.Akkor miről beszélünk??

Igen, szavaznék rá, nagyon jó lenne, ha az ő igazságos uralma jönne el a sok pökhendi, dilettáns despota uralma helyett, akik egyszerű halandók, mint bárki más, csak sajnos többek hiszik annál magukat és hibájuk is van bőségesen.

2013. jún. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Igen olvastam, végig, egyházi gimibe jártam. És te olvastad?

A kérdést legszívesebben az ezotéria témakörbe írtam volna, mert szerintem az egész vallás oda való.

Az „igazságos uralmát” már megtapasztalhattuk. Jah, igen a szokásos duma: „e világ ura a zördög”. Jó duma :D Akit mellesleg ő teremtett nem? Az irányítást ki adta át neki? Mondhatjuk úgy is, hogy koalícióban kormányoznak, és az összes népszerűtlen intézkedést a zördöghöz kötik, de ez egy jó vezetőt nem mentesítene semmi alól.

Remélem nem csak vallási fanatikusok fognak válaszolni:/

2013. jún. 9. 13:24
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
Milyen erdekes,hogy ha valami rossz tortenik akkor rogton Istent hibaztatjak az emberek,de az hogy Istent mindhonnan kiakarjak tiltani es semmmibe venni a szavat az nem szamit.Istenre nincs szukseguk csak az aldasaira,megis mit vartok Istentol?
2013. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
56%
Es igen,szavaznak Istenre,barcsak az O igazsaga lenne jelen a foldon.
2013. jún. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

ÖÖÖÖ már ne haragudj, de az ilyen utasításokat semmibe is veszem: 1 Sám. 15,2-3.7-8 "Így szól a Seregek Ura [az Úr]: ... "Most azért menj el és verd meg Amáleket, és pusztítsátok el mindenét; és ne kedvezz néki, hanem öld meg mind a férfit, mind az asszonyt; mind a gyermeket, mind a csecsemôt; mind az ökröt, mind a juhot; mind a tevét, mind a szamarat. ... Saul pedig megveré Amáleket ... a népet pedig mind kardélre hányatá."

Továbbá egyiptomi elsőszülöttek lemészárlásában sem vennék részt...

Azt pedig különösen furának tartom, hogy "Isten szemében az a legkedvesebb, aki bűnös és megtért", magyarán lehet az egy pszichopata tömeggyilkos, de halála előtti 5 percben papot hív és "megbánja bűneit", akkor máris minden okés, míg azok, akik egész életükben "feltétel nélkül imádták őt" le vannak ejtve...

Én ugyan nem okolom semmiért, mert ateista vagyok...

2013. jún. 9. 14:21
 6/25 anonim ***** válasza:
20%
Én szavaznék.
2013. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
32%
Rá szavaznék, a magadfajtát pedig feljelenteném szándékos félrevezetésért, felbújtásért, és a törvények be nem tartásáért, ami emberiség ellenes bűncselekmény. Ha már lúd, legyen kövér.
2013. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Miért, honnan tudod, hogy nem tartom be a törvényeket inkvizítor testvér?:D az a sanda gyanúm, hogy egy választást hamar elveszítenétek, mert a lakosság többsége szerencsére nem a középkorban él és nem hisz egy amúgy igen gyenge mesében, még a buddhizmus is sokkal összetettebb mint a kereszténység, ami elég gagyi, ha jó leszel a mennybe jutsz, ha rossz, akkor mész a pkolba örökre, júúj de megijedtem...

am meg ez a sok hipokrita (álszent) aki vizet prédikál és bort iszik, tényleg elhiszi, hogy a mennybe jut?:)

ezt nektek: [link]

jó csókolgatást :)

2013. jún. 9. 15:19
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
nehogymár visszatérjünk a középkorba és az inkvizicióba
2013. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Én se szavaznék! De nem is Istennel van a legnagyobb bakom, hanem katolikus egyházzal, nem értem, hogy lehet ennek a vallásnak még létalapja, annyi rossz után amit elkövettek az emberiség ellen (boszorkányüldözések, vallásháborúk stb), ott tett keresztbe az emberiségnek ahol csak tudott, visszavonatták Kopernikusszal is a tanait stb... szerencsére már nem a sötét középkorban élünk, és előbb utóbb erre a vallásra senkinek nem lesz szüksége, max annak akik hisznek a tündérmesékben... látom sok itt is a vallási fanatikus, hát, szerencse már nem égethettek meg senkit a máglyán aki nem hiszi el az a sok mesét ami a Bibliában van írva. ti higgyétek csak továbbra is, hogy a Föld lapos, szerencse a tudomány hamarosan leszámol az egész humbukkal. Ajánlom mindenki figyelmébe Stephen Hawking a nagy terv c. előadását.

egy ateista

2013. jún. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!