Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan keresztény felekezet...

Van olyan keresztény felekezet, ami egy személyként tekint Istenre?

Figyelt kérdés

Üdv!

Olyan felekezetre gondoltam, ami másként értelmezi a szentháromságot úgy, hogy azon nem különböző személyiségeket ért (tehát három Istent), hanem három fajta kinyilatkoztatást. Tehát egy világteremtő és lelkével köztünk élő Istent, aki emberként is megmutatkozott Jézus Krisztus képében. Tudtok ilyet mondani?



2013. ápr. 14. 01:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a katolikus pont ilyen.
2013. ápr. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
Az ariánusok tagadták a szentháromságot, ők nem vették a keresztény Isten részének a fiút és a szentlelket.
2013. ápr. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező.


Igen, magam is mint Jehova Tanúja, mind a 239. országban élő több mint 7. millió 600.ezer testvéremmel valljuk hogy személyként tekintünk a Teremtőre, de a Biblia tanítása szerint Ő nem egyenlő a fiával aki megváltóként Jézus Krisztus néven vált ismertté

Valamint a szent szellem nem személy, hanem a Teremtő isten tevékeny ereje, amivel teremt, létrehoz, gyógyít,stb.


Ha a teremtő nem lenne személy akkor nem lenne kreatív sem intelligens, hiszen beszélni is tud, és tervezni is és érezni is.


Tisztelettel

Katy Weaver

2013. ápr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem minden vallás egy teremtőről beszél csak vannak süsük akiknek nehéz. A kitalált vallásnál lehetséges több isten, de az nem atya, fiú és szentlélek. A Biblia nem változtatja magát, de a Bibliát lehet rengeteg eltérő nézetben értelmezni.
2013. ápr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A katolikusoknál van pont ez, hogy három Istent tisztelnek (Atyaisten, Fiúisten és a Szentlelket). A jehovások pedig a megváltóra szimpla prófétaként tekintenek, mint a muzulmánok.
2013. ápr. 14. 11:06
 6/17 anonim ***** válasza:

Én amíg katolikusként éltem sem gondoltam soha, hogy három darab Isten van és nem is tanítottak ilyet.

Azt tanították, hogy három van, de az a három egy.

És valami olyan szöveget mellé, hogy Isten legnagyobb titkai közé tartozik.

Én ezt valahogy úgy tudnám megoldani, hogy mivel Jézus emberként született meg, ha Isten is volt, emberként nem lehetett Isten. tehát Isten is volt meg nem is.

2013. ápr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Lehet csak én nem értem mire gondolsz. Biztos nem arra, hogy Jézus sem volt személy és Isten sem max egy darabja. Hanem egyek, de több darabban egyenlőként.
2013. ápr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A három nem egy, mert a kétszer kettő sem lehet öt (még néha sem). Te már láttál olyan embert, aki három személyiségű? Az izraeliták és muzulmánok pont ezért nem kedvelik a keresztényeket, mert az Atya, Fiú és Szentlélek nevében imádkoznak és ez nem monoteizmusra vall. Egyébként úgy gondoltam, hogy Jézus azonos az atyával és szentlélekkel, mert ő maga az emberbe szállt Isten. Amikor pedig Jézus megtévesztő módon az Atyához imádkozik, akkor tulajdonképpen az emberi énje szól az isteni szentlelkéhez.
2013. ápr. 14. 12:12
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Egyáltalán nem szimpla prófétaként gondolunk a megváltóra Jézusra.


Viszont a háromság tanítása már jóval Jézus előtt létezett az Egyiptomiaknál, és a Banilóniaiknál


Isten nem egy háromság része, mert ez gyalázat Istenre nézve, hogy a teremtő csak egy harmad része az Istenségnek.

Maga Jézus Idézte a Mózes könyvéből a következőt:


"halld Izrael Jehova a mi Istenünk E G Y Jehova"

Más fordítás szerint ahol kihagyják ezt a nevet így szól:

(Márk 12:29)

"halld Izrael, az Úr a mi istenünk E G Y Úr"

S nem valami háromság Része, és azt mindenki Tudja, hogy Izrael Istene sosem volt három személyű egy Isten.

És ha Jézus is ezt Tanította, akkor hogyan mondhatunk mást.

Akkor ellenkezünk Jézus Tanításával.S egy -Keresztény nem ellenkezhetne Jézus Tanításával.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Talán még annyit, hogy Jézusnak hatalmas szerepe vann Jehova szándékában és nem lehet egyszerű prófétaként tekinteni.

Ő azaz Jézus ma már hatalmas Királyként uralkodik a nemzeteken.

Nagyon fontos egy magát kereszténynek nevezőnek Jézus állását, és hatalmát elismerni, amit Jehovától kapott, és ez több mint egy "próféta" de nem lesz sem egyenlő, sem magasabb állásban a Teremtőnél Jehovánál.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!