Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vannak-e jól képzett szakember...

Vannak-e jól képzett szakemberek pl. pszichológusok a Jehova tanúi egyház alkalmazásában?

Figyelt kérdés

2013. jún. 12. 13:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
20%

Miért is?


Persze vannak, mivel Jehova tanúi között nem csak tanulatlan segédmunkások vannak, akik közül sokan emberibb életet élnek mint némelyek akik "tanultak"


Katy Weaver

2013. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

"akik közül sokan emberibb életet élnek mint némelyek akik "tanultak" "

Jaj már, szerinted ez attól függ, hogy mennyire vagy tanult? Aki egy se****j az az is marad, aki meg nem az megamrad kedvesnek, normálisnak. Ennyi.

2013. jún. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves testvérem, ha nem kiragadnál egy részletet a Bibliából, akkor még értenéd is, hogy mit jelent:


"

33

Azonnal azért küldöttem hozzád; és te jól tetted, hogy eljöttél. Most azért mi mindnyájan az Isten előtt állunk, hogy meghallgassuk mindazokat, amiket Isten néked parancsolt.

34

Péter pedig megnyitván száját, monda: Bizonynyal látom, hogy nem személyválogató az Isten;

35

Hanem minden nemzetben kedves ő előtte, aki őt féli és igazságot cselekszik.

36

Azt az ígét, melyet elkülde az Izráel fiainak, hirdetvén békességet a Jézus Krisztus által (ő mindeneknek Ura).

"


Előtte pedig ezt olvashatod:


"

25

És lőn, hogy amint Péter beméne, Kornélius elébe menvén, lábaihoz borulva imádá őt.

26

Péter azonban felemelé őt, mondván: Kelj fel; én magam is ember vagyok.

27

És beszélgetve vele, belépett, és talála sokakat egybegyűlve;

28

És monda nékik: Ti tudjátok, hogy tilalmas zsidó embernek más nemzetbelivel barátkozni, vagy hozzámenni; de nékem az Isten megmutatá, hogy senkit se mondjak közönséges, vagy tisztátalan embernek:

29

Annak okáért ellenmondás nélkül el is jöttem, miután meghívattam. Azt kérdem azért, mi okból hivattatok engem?

"

2013. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, rossz helyre ment :D
2013. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%

Ő például jogot tanult:

[link]


A felekezet vezetői között bizonyára vannak jól képzett "pszichológusok", manipulátorok.

2013. jún. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
7%

az utolsó hozzá szóló válaszából, rájöttem a kérdés

céljára.


Itt senki nincs manipulálva, és agy mosás sem történik. hiába is próbálnak bemocskolni ezekkel.

Egyebek mellett ha mi agy mosottak, manipulatívak vagyunk akkor történelmi egyházak még inkább, akik mögött a legnagyobb manipulátor Sátán áll aki félre vezeti az emberiség nagyobb részét.


Katy Weaver

2013. jún. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
pl: [link]
2013. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát alig alig.... mostanában talán több a diplomás, de inkább elvétve.... pszichológus szerintem egy sincs. :o) Ismertem egy villamosmérnük tanút, de nagyon okos volt, és bár tanúként halt meg, előtte még átlátott rajtuk. Utálta is a többi vén....:o( Aztán ismertem egy rheumatológust, de neki pedig mindent megbocsátottak. :o) Ennyi volt.... a fiatalok akik menni szerettek volna egyetemre, azokat vagy lebeszélték róla, vagy mindenki elkezdte "félteni", hogy jaj el visz a világ, szinte mindenki el megy a szervezettől, aki egyetemet végez,mert az egyetem olyan világi, és parázna meg hasonló. Ja, és egy egyetemet végzett tolmács srác, aki a Béthelben is szolgált, de ő is eljött, mikor lefordította a szervezet szemétségeit. ENSZ, és ilyesmik.
2013. jún. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
4%

kedves válaszoló.


Ezek egyedi esetek, nem tömeges hite hagyás.

El kellene gondolkodni ki miért ment el.

Mindazon által, most is vannak testvérek, akik egyetemre vagy felső oktatásra járnak, és vannak diplomás mérnökök orvosok, jogászok is, ők még mindig itt vannak.


Más valláshoz tartozóak közül sokkal többen hagyják ott a hitüket,amiért csalódtak az egyház vezetők Biblia ellenes magatartásukban tanításukban.

Sokan a keleti vallás felé fordulnak.

Ezzel az erővel piszkálhatnád őket is.


Katy Weaver

2013. jún. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Névtelenül nevű ***** válasza:
87%

Nincsenek. Amikor többnapos kongresszus van, akkor sem saját orvos van az ügyeletin, mert nincsenek orvosaik. Valójában nincsenek csak elvétve diplomások közöttük. Történész, régész, nyelvész, ógörögös, óhéberes, filozófus, stb..., senki-senki nincsen közöttük. A cikkeikben is más, külső szakemberek írásait idézik.

A bibliájukat sem szakemberek fordították, a fordítói bizottságban van 8 általánosos is, kész vicc.

2013. jún. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!